Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love in a vicious circle [18+]

#35
Capitolul 17

Orele trecusera foarte repede, mai ales in compania roscatului. Mereu faceam misto de profi, mai ales ca stateam in aceeasi banca, mai nou. La ora de stiinte profa ne puse sa descriem cu ajutorul tabelului lui Mendelev pe cineva. Eu am facut-o cel mai frumos pe profa, fara se prinda ca am facut-o imputita pe fata si nu prea intelegea de ce toata clasa era pe jos de ras, la auzul descrierii mele fata de ea. Cum am putut sa o descriu incat sa ajunga bajocora clasei? Tipa era gasa, mereu se imbraca in cu un plover verde pe trup si colanti negri, care ii punea in evidenta si mai mult slana de pe coapse si bucile curului. Parul il avea trei sau patru fire in cap si era vopsit cu un roz tipator, incat semana cu fufele alea care isi fac parul in miliarde de culori ca sa fie pe plac iubitului. Adica roz cu picatele negre.
- Va descriu pe dumneavoastra, spun eu, ridicandu-ma in picioare, cu un zambet ironic.
- Sa te auzim domnisoara Uzumaki, spuse profa Haruno - mama Sakurei.
- Sunteti draguta ca si Heliul din baloane - adica e grasa ca dracu - parul dumneavoastra e ca Azotul cand se impreuneaza cu Oxigenul si Carbonul - e in descompunere - si mirositi precum Sulful - e imputita -, termin de spus si ma asez in banca.
Toata clasa era pe jos de ras, de la discursul meu. Vulpita mea radea cu lacrimi, tinandu-se cu mainile de burta. Trecu si ora de stiinte, iar in pauza am facut-o de tot rahatul pe Sakura, care venise cu echipa ei de tarfulite, in frunte cu handicapsata de soramea, cu un creier spongios asemenea buretelui. In traducere libera. Pe o ureche intra si pe alta ii iesea informatia, fiindca se gandea, cat de mare e p*** lui Sasuke fata de cea a lui Gaara sau daca Sasori e mai bun la pat decat Pein - aici m-am enervat rau si am avut inca un motiv in plus sa ii redecorez fetisoara aia de Barbie. Pe domnisoara nas-pudrat si sutien-de-antrenament, am trimis-o in suturi afara din clasa, dupa ce mi-am bagat cu buna stiinta degetele in parul ei slinos, infoiat si carliontat cu bigudiuri si cu doua tone si ceva de fixativ si spuma de par. Rahat, rahat si incat de opt ori rahat. Cand ajung acasa, trebuie sa imi dezinfectez degetele, ca poate iau de la ea, marojeta acuta pe creier.
Toate fetele din clasa mea - in afara de cateva panarame Europe - m-au felicitat pentru curajul meu sa o bat pe Sakura, iubita lui Sasuke, sau intr-un cuvant pentru mine: sugatoarea lui Sasuke.
- Care e curva care a batut-o pe Iepurasul meu roz! Intra idiotul intr-una din pauze.
- Buna baietel. Ia zi mai vrei o portie de ce ai primit in club? Il intreb ironic, in timp ce il mangaiam pe Sasori in cap, care statea cu capul pe picioarele mele.
- Lasa-ma in pace blondo. Spune care a batut-o!
- Blonda e mata Uchiha. Mai tipa o data asa la iubita mea si te las fara "nucile" alea scorojite din pantaloni de poponar de pe tine, marai roscatul meu, ridicandu-se in fund.
Ii spun lui Sasuke, ca eu i-am facut acel minunat permanent iubitei sale. Cand vazu cine i-a facut, facu stanga imprejur si pleca din clasa, spunand ca se mai intampla ca fetele sa se ia la bataie pentru prostiile ei. Am chicotit usor, apoi m-am pregatit sufleteste pentru ora de literatura universala. Cand clopotelul suna de iesire. Sasori a trebuit sa ma muste usor de ureche, ca sa ma trezeasca, ca am adormit la ora, de plictiseala. Am iesit afara din scoala mult prea urata de toti si de toate si daca nu ma lasam in jos, imi primeam un bulgare in fata. Dar din pacate il primi iubitelul meu, care rapid se duse la Itachi - faptasul. Il puse la pamant si toti care se jucau cu zapada - ninge, ce fain, ca poate o conving pe maicamea sa merg putin cu snowboard-ul pe dealurile din jurul orasului sa ma dau pe ea - au tabarat pe portocaliu si au inceput sa il frece cu omat. Profitand ce acest lucru, noi doi, am iesit din curtea scolii. Mergeam cu mainile in buzunar, in timp ce el ma tinea dupa gat si imi mai fura cate un sarut dulce de pe buzele inghetate si usor vinete. De maine vin la scoala cu bocanci sau cizme si geaca mea neagra de iarna. Pe trup, groasa si calduroasa.
In drum spre casa, ne-am oprit in fata unui magazin ce vindea bauturi de orice fel. Sasori intra in el si se intoarse dupa zece minute mai tarziu, cu doua pahare din plastic cu ceai de lamaie fierbinte. Imi dadu un pahar mine, care l-am folosit sa imi incalzesc degetele amortite de frig, in buzunarul destul de subtire al gecii mele de trening. Am baut in tacere, bautura bine-facatoare mie si ne-am oprit in fata usii de la curtea, casei mele.
- Vrei vineri sa mergem la mine sa ne uitam la un film sau in club sa dansam? Ma intreba, in timp ce iti trecea degetele aproape inghetate peste obrajii mei reci si rosii.
- Nu stiu. Te anunt vineri dimineata oki? Il intreb, privind ganditoare casa.
Aproba din cap si apoi ma saruta pe buze. Ii raspund la sarut, intredeschizandu-mi buzele, permitandu-i limbi lui sa intre in gura mea, unde il astepta limba mea. Imi pun mainile dupa gatul sau, in timp ce mainile sale se aflau pe talia mea. Am mai fi continuat sa ne sarutam, daca nu iesea mama la mine si ma striga. Rup sarutul si ii soptesc ca ne vedem dimineata, apoi ii mai dau un mic sarut pe buze si ma indrepta spre casa. Cand am ajuns in dreptul ei, mama incepu sa tipe pe mine, cum imi permit sa ma sarut cu limba - pramatie religioasa ce esti cand vine vorba de mine - in fata casei. De ce nu pot sa iau exemplul surori mele Ino, care e ingeras.
- Adica curva in toata puterea cuvantului vrei sa spui. Hai te rog, numai imi fa morala ca nici tu nu esti mai buna. Inainte nu aveai un iubit mai mult de doua luni, asta pana cand ala reusea sa se futa cu tine. Taci dracu si freaca menta, ca asta sti sa faci, ii spun senina si rece, dandu-i de inteles, ca numai o suport.
Incepu sa tipe dupa mine, dar am incuiat usa camerei mele. Mi-am dat joc geaca si m-am schimbat, luand pe mine o pereche de colanti negri si o bluza gen rochita-mini, din lana usoara, argintie cu clipirici si o curea din piele peste mijloc. In picioare aveam ciorapi albi. Mi-am dat jos din par, bentita si m-am trantit pe pat, punandu-mi castile in urechi si capisonul in cap, incepand sa ascult Mandragora Scream - Jeanne D'Arc la MP4, adormind rapind pe ritmul de goth rock...

Mandragora Scream - Jeanne D'arc - melodia pe care adormi Deida
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 02-05-2010, 12:32 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-12-2010, 04:57 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de KarinaD - 11-12-2010, 07:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Assyria - 11-12-2010, 08:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 31-12-2010, 02:27 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Mariah . - 31-12-2010, 06:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 15-01-2011, 05:03 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 23-01-2011, 07:34 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 28-01-2011, 04:54 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Hanayuki - 29-01-2011, 02:03 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 29-01-2011, 05:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 03-02-2011, 11:53 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-02-2011, 11:20 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 10-02-2011, 09:49 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 11-02-2011, 04:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 11-02-2011, 07:04 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 18-02-2011, 04:28 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 18-02-2011, 05:11 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 25-02-2011, 04:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 25-02-2011, 06:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)