Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love in a vicious circle [18+]

#20
Am venit cu nextul si sper sa va placa, poate aveti cam mult dialog si sper sa nu fie sec

Capitolul 9

- Ino desfa bananele, spun eu, in bucataria lui Sasori, imbracata in pijamaua mea, cea ponosita si veche.
Bucataria lui, era mica, dar dotata cu orice aveam nevoie pentru o salata de fructe. Pe jos era faianta alba, si pereti erau vopsiti cu un roz-pal, foarte frumos. Mobila era de culoarea mieri si frigiderul era argintiu si mare. La radioul de langa cuptorul cu microunde, canta o melodie destul de faina, facandu-ma sa imi misc usor, fundul pe melodie. Soramea dansa prin bucatarie, in timp ce desfacea bananele. Il observ in prag pe Sasori, intr-o pereche de pantaloni de fas de un albastru-deschis de la Nike. La gar avea un os de rechin pe o sfoara neagra. Ochii sai, se delectau cu fundul meu - pervesul naibi, dar e frumos rau. Vad cu uimire, o cicatrice la clavicula stanga si poate facea parte din cicatricea aceea de pe spatele sau. El imi urmari privirea si apoi isi atinse usor cicatricea de pe umar, ascuzand-o de ochii mei. Intra in bucatarie, tinand inca mana pe umarul sau si se opri in fata mea.
- V-a..., v-a trebui sa mai astepti putin timp, daca vrei sa mananci, ii spun, uitandu-ma intr-o parte.
- Bine, doamna bucatareasa, imi spuse, apucandu-mi barbia cu doua degete si mi-o ridica.
Acum ochii mei se oglindau in ai sai. Ochii sai exprimau bucuria ca si-a gasit pe cineva diferit si o copie cum erau toate fufele din liceu si tot in acelasi timp curajoasa, stapana pe situatie. Dar in ochii sai se vedea o suferinta, o suferinta veche, legata de trecutul sau si de adevarata identitate a lui. Cine era el cu adevarat? Cum de isi poate permite haine firma? Cum detine un club de noapte? Cum poate sa conduca un Ferrari? Unde sunt parinti lui de fapt? Cu ce se ocupa de are atatia bani? Vreau sa il intreb, dar glasul fratelui sau, ma intrerupse. Roscatul isi dadu ochii peste cap si pleca din bucatarie, mormaind suparat. Eu am ramas ca proasta si ma uitam dupa el si curul lui sexy si frumos. Oftez visatoare, dar o boaba de strugure care imi ateriza in cap, ma trezi din visare. Ma intorc iritata la Ino si aceasta isi ridica sprancenele galbene, zambind pervers, facandu-ma sa imi dau ochii peste cap si sa ma pun sa tai marunt un mar.
- Hai zi? Ce este intre voi? Intreb sora mea, in timp ce taia banana.
Ridic din umeri si o intreb, prefacandu-ma proasta, intre cine si cine. Acest lucru o facu sa isi dea ochii peste cap si sa imi spuna ce este intre mine si Sasori. Ii spun nimic si ma concentrez la munca mea.
- Si eu sunt Papa Pius de la Roma. Hai ma Dei, se vede pe gesturile lui ca ii place de tine, imi spuse tanara, facandu-ma sa fac ochii cat tigaiile. Deci lasa teatrul asta si spune-mi ce este intre voi doi.
- Nimic. Ino nici nu il cunosc bine. Nici macar nu stiu cine este el cu adevarat sau cum isi poate permite sa aiba un club, un Ferrari si haine de firma? Unde sunt parinti lui ori cu ce se ocupa ei de au atatia bani! Tip la blonda, nervoasa ca ma sacaia la icre cu aceasta problema.
Fata isi ceru scuze si iesi val-vartej din bucatarie. A dat domnul si sfantul Petru sa ma lase dracului in pace. Dupa vreo douazeci de minute, am terminat si eu de facut mancare si m-am dus in sufragerie cu un bol mare plin cu salata de fructe si patru furculite. Pe canapeaua din piele i-am gasit doar pe Gaara si tarfulita blonda de Ino cu se lingeau, mai putin sa se futa. De ce spuneam asta? Fiindca aia avea camasa de noapte negra, mini si dantela neagra ii acoperea sanii, cam mari pentru varsta ei, poate a luat niste medicamente sa ii se mareasca sanii. Aceea rochie, ii era acum la bazin, iar sanii ii erau framantati practic de roscat. Ala era doar in boxeri si cum se freca de feminitatea ei, pot paria cu viata ca este excitat peste masura. Acest lucru ma enerva peste masura, incat m-am dus pana in bucatarie, de unde am luat un cub de gheata si apoi am revenit in sufragerie, bagand acel cub de gheata in boxeri albastri a lui Gaara. Tanarul sari ca ars si incepu sa ma injure, dar o palma din partea mea, ii intoarse fata intr-o parte si il aduse la tacere. Asa mai vine acasa.
- Daca vrei dracului sa va futeti ca turbati, futeti-va, dar nu in vazut tuturor. Daca sunteti expitionisti, futeti-va draga in strada sau la scoala, dar acum va duceti dracului in camera si rupeti patul, obsedatilor! Tip la ei si cei doi au plecat bombanind.
Am oftat obosita si m-am trantit pe canapea, luand o perna moale de pe fotoliu si mi-am pus-o la cap. Am dat drumul la televizor si am inceput sa butonez plictisita telecomanda, incercand sa dau peste ceva interesant. Pana la urma gasesc filmul "Love Story", care il iubeam foarte mult. Am inceput sa ma uit la el, adormind...
Simt cum cineva ma lua pe sus si ma ducea undeva. Deschid panicata ochii si Sasori era sa ma scape din brate, fiindca am sarit putin. Ma calmez imediat, vazand ca este el, dar inima imi batea atat de tare, parca era toba tribului Baluba din Africa. Ma agat de gatul sau si imi pun capul pe umarul lui. Parfumul sau barbatesc, ce ii dadea un aer de prospetime si masculinitate in acelasi timp, imi invada narile, facandu-ma sa ametesc, atat la propriu incat la figurat. Se parea ca se dadea cu Giorgio Armani-Aqua di Gio. Deschise o usa si intram intr-o camera, dar eram prea somnoroasa pentru a ma uita in jurul meu si prea intuneric pentru mine, pentru a vedea ceva. Simt ca sunt lasata pe un pat moale si acoperita de o plapuma moale si calda. Atat mi-a trebuit, ca am adromit imediat...

Sunt focuri care ard in noapte
Sunt departari ce par aproape.
Sunt focuri care nu se sting.
Sunt inimi tari care inving...


Melodia de la radio
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 02-05-2010, 12:32 PM
RE: [Naruto] Love in a vicious circle +18 - de Nywa - 19-08-2010, 09:42 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-12-2010, 04:57 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de KarinaD - 11-12-2010, 07:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Assyria - 11-12-2010, 08:16 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 31-12-2010, 02:27 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Mariah . - 31-12-2010, 06:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 15-01-2011, 05:03 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 23-01-2011, 07:34 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 28-01-2011, 04:54 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Hanayuki - 29-01-2011, 02:03 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 29-01-2011, 05:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 03-02-2011, 11:53 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 06-02-2011, 11:20 AM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 10-02-2011, 09:49 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 11-02-2011, 04:05 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 11-02-2011, 07:04 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 18-02-2011, 04:28 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 18-02-2011, 05:11 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nywa - 25-02-2011, 04:37 PM
RE: Love in a vicious circle [18+] - de Nixu - 25-02-2011, 06:19 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)