Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] [+16]Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata

#50
The end...

And now let`s start...in primul si in primul rand imi doresc foarte mult sa`ti multumesc ca ti`ai facut intotdeauna timp sa scrii, ca nu ai abandonat acest fic, indiferent de problemele pe care le`ai fi avut.
In al doilea rand, a fost o deosebita placere sa citesc acest fic scris de tine, pentru ca ideea este minunata, si probabil ca doar in cele mai rele cazuri ar fi putut deveni un fic prost, dar tu ai incununat o idee extraordinara cu un talent iesit din comun, si ai reusit sa creezi o asemenea capodopera in miniatura.
In al trilea rand, asa cum am spus si mai sus, lungimea ficului nu este prea inbucuratoare. Te inteleg daca nu ai timp sa mai scrii acum, si stiu ca mai ai si alte chestii de terminat, asa ca o sa astept. Tot ceea ce incerc sa te rog este sa nu uiti personajele, si, in caz ca vreodata o sa doresti sa scrii ceva si n`ai avea idei )desi ar fi un pic imposibil), sa reinvi personajele intr`un alt cadru, pentru ca pe langa cititorii pe care i`ai avea in mod normal, s`ar mai adauga si cititorii vechi, care o sa le duca dorul.

Aceasta poveste a fost pentru mine un adevarat deliciu inca din primul moment, si desi am inceput sa`l indragesc deabia mai tarziu, in timp ce avansai cu avansai cu scrisul am inceput sa`l apreciez cu adevarat, principala atractie fiind finalul pe care il ador atat de mult. Pe parcurs m`am atasat si am inceput sa urasc (desi "urasc" este un cuvant prea puteric) diferite personaje, dar oricine si oricat ar incerca cineva sa`mi explice care este adevarata fata a Valentinei, am considerat`o, o consider, si o voi considera o minunatie de fata, indiferent de ce a facut ea...cat a trait, Dumnezeu s`o ierte. Ceea ce am apreciat cel mai mult pe parcursul intregului fic a fost abilitatea ta incredibila de a reda perfect sentimentele si trairile unui personaj de altfel atat de complex si diferit, si puterea ta de a face cititorii sa`ti inteleaga ideile si principiile. Am apreciat, si apreciez in general munca ta de efortul depus, desi de multe ori ti`am neglijat, in mod involuntar, operele. Admir calitatile extraordinare din acest domeniu pe care le detii, admir imaginatia si eforturile tale, si nu in ultimul rand te admir pe tine, ca scriitor si ca persoana.

Un alt motiv ca sa iti multumesc este acela ca acum mi`ai facut alegerea mai usoara, si imi este usor sa spun care este ficul meu preferat. Iti urez mult succes la scris in continuare, sa nu te opresti, si din nou iti multumesc pentru aceasta minunata poveste.
[Imagine: blooddressredsnowemotiv.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata [+16] - de Dark Blue - 28-11-2011, 07:18 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)