Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] [+16]Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata

#46
Am spus ca voi veni, zis si facut. Scuze doar de intarziere.
Tu vrei critica, dar eu nu stiu pe ce sa-ti dau critica >.<. Tie, descrierea iti sta in sange, pe bune acum. Mi-au dat si lacrimile. In fiecare capitol am gasit descriere si sentimentele erau accentuate foarte bine. Figuri de stil foarte frumoase si nelipsite, iar acele repetitii pe care le puneai intentionat, nu stiu cum, dar nu deranjau deloc. Chiar aratau frumos. Mi-a placut mult cum ai conturat personajul si mentalitatea acestuia era foarte incalcita, dar totusi se intelegea ceea ce doreai tu sa exprimi. Faza cu psihologia ti-a iesit, cel putin eu, asa cred.
Dialogul si naratiunea erau mereu prezente. Dialogul chiar mi-a placut si a fost plin de surprize. Actinea linistita, nimic de comentat.

Ce a fost deranjant erau acele cuvinte scrise cu caps si dadeau impresia ca tipi la noi. Asta era prin primele capitole, ca dupa nu le-am mai observat. Tot la inceput, chiar in primult capitol - parca - , ai avut tu o parte, ceva gen: "nu cred ca va intereseaza.." mie asta mi-a batut la ochi si nu prea mi-a placut ca ai pus-o.
De asemenea cand treceai de la o actiune la alta si era un interval de timp destul de mare, ai fi putut lasa un rand liber si chiar sa pui trei stelute "***" in mijlocul randului.
Ai trecut si pe diacritice, ceea ce mi-a placut [poate ar trebui sa ma dau si eu pe ele, in fine]. Ar fi fost frumos, chiar daca nu ti-ai numerotat capitolele, acele stelute sa le pui in mijloc.
Acum, la ultimult capitol, am observat lipsa unor virgule.

Ultimul capitol a fost cireasa de pe tort. Mi-au dat si lacrimile. A fost dragut si interesant ca ai pus gandurile a celor mai importante personaje, si totusi, pe Stephen nu. Foarte trist, majoritatea povestii a fost trista, dar povestita intr-un mod foarte frumos.

Asta e parerea mea si nu am ce sa critic. Poate altii da, dar eu nu. :]] Respect din partea mea.
Bye.
[Imagine: h8v.gif]
 



Răspunsuri în acest subiect
RE: Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata [+16] - de Rose ^^ - 16-11-2011, 11:13 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)