Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] [+16]Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata

#16
He he, ti-am promis ca iti las com. Doar nu credeai ca am uitat, nyu?

Capitolul acesta a fost indeajuns ca sa ma readuca la aceiasi gandire asemeni celei cand am citit pentru prima data ceva scris de tine, si aceea ca te afunzi prea mult in intuneric fortandu-l pe cititor sa te urmeze. Ceata se formeaza usor, aproape inevitabil si poate la inceput nu observi ~ tu ca autor ~ sau poate pentru o perioada mai lunga, pentru ca tu sti deja ce se va intampla ~ cum va decurge actiunea, rostul si povestea fiecarui personaj ~ dar noi nu stim, ceea ce nu este deloc un avantaj. Cred ca vizibil si tie. Adica ai inceput sa povestesti lucruri care sunt deja evidente incat nu-si mai au rostul de a fi inca o data mentionate, apoi incepi cu lucruri ce ar trebui sa le faci clare dar parca te incapatanezi sa mai lasi suspans, sa duci cititorul intr-o stare aparent inofensiva de necunostinta. Acestui fic ~ in privinta cititorului ~ necesita multa atentie si nici un fel de distragere, ca persoana ce citeste sa poata intelege fiecare amanunt. Este putin incurcat si daca nu esti atent te poti pierde in amanunte ceea ce ar duce la... abandonare.

Am gasit niste greseli, iata-le.
derankat - deranjat
plantena - aici cred ca era planeta

Atata am gasit, ma bucur ca acestea nu sunt multe ;)). Incearca acum sa dezvalui cate o pagina din trecutul Valentinei ~ apropo, numele a fost atat de absent incat aproape uiti si cine sau care e valoarea personajului central ~ sa incepi sa dezvalui care a fost motivul actiunilor ei, adevaratul motiv.

Bafta si astept capitolul urmator.
Multa inspiratie!
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!




Răspunsuri în acest subiect
RE: Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata.(16+) - de MisS.sAdiStic - 18-06-2010, 04:10 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)