Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] [+16]Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata

#5
Am mentionat ca ador aceasta...sa o numesc bibliografie? Nu, sa o numesc bibliografie ar fi un gest naiv si prostesc din partea mea. Oricum, ador acest fic ca sa renunt la el.
Dar sa revenim. Mi-a placut, desi trebuie sa mentionez, nu a mai fost asa intens ca in primul capitol. Oricum ai descris totul perfect, oferindu-ne intelesuri prin simple actiunii. Mi-a placut introducerea fetei in acel spatiu al amintirilor, aceea lume pe care ea o credea uitata dar realiza ca aceasta inca exista inauntrul ei. Imi place cum introduci personaje, desii nu fizice, totusi dai impresia ca ea se invarte in jurul a mai multor personaje decat in jurul ei. Spun asta pentru ca am observat ceva foarte interesant. Ea oricat incerca sa se aproprie de realitate, de lumea pe care o doreste, inevitabil ajungea tot la o ea, la o latura de a ei. E ca si cum, intreaga lume se invarte in jurul ei. Iarta-ma daca gresesc, e doar o simpla idee.

"-Basarab Andreea Corina Valentina!" Dintr-un motiv necunoscut m-a facut sa zambesc, dar nu intr-un mod rautacios, ci de apreciere. Este un lucru destul de mandru sa posezi trei prenume, desi o parte din viata ta detesti acest lucru. Este o dovada a mentalitatii omului, ca nu se poate aprecia, ca prefera sa-si gaseasca singur defectele decat i le spuna altcineva. Dar, cu toate astea, el nu-si observa propria-i greseala.

Ai avut mici greseli, iata-le:
cincia - cincea
brpdate - brodate
buacata - bucata
aceasi - aceiasi
despratit - despartit
rasulor - rasul

Cam asta am observat, greseli minore dar e bine sa ti se aduca la cunostinta.
Mi-am spus parerea despre fic, nu cred ca mai pot adauga ceva. Iti urez multa inspiratie si dorinta de a scrie in continuare.
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!




Răspunsuri în acest subiect
RE: Drumuri ce nu se vor mai intersecta niciodata.(16+) - de MisS.sAdiStic - 09-05-2010, 03:49 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)