Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One shouturile lui katy**~_~**

#3
http://2.bp.blogspot.com/_H-m9FxApQoI/SZ...e-love.jpg
Am revenit cu un nou oneshout,sper ca de data asta sa am mai multe pareri,stiu ca e scurt dar eu nu am experienta sau foarte mult talent in scris.

"Iarta-ma!"Ce cuvinte simple!

Stateam la masa de lemn de cires de jumatate de ora.Afara ploua cu picuri mari,ca lacrimile,lacrimi ce udau pamantul uscat.Foaia din fata mea era goala.Aveam atat de multe sa-i scriu si totusi asa putine.Mii de intrebari a carui raspunsuri s-au pierdut in cuvintele reci si seci:Trebuie sa plec.Pentru totdeauna.Cuvinte rostite intr-o seara de mai,cuvinte care m-au lovit direct in inima,cu o sa geata de gheata,inghetandu-mi tot ce sinteam pentru el.As fi vrut sa-l vad acum,ud leoarca,cu zambetul pe buze,spunandu-mi Iarta-ma.Insa niciodata nu va mai fi la fel.Cand cel caruia i-ai dat totul si mai mult,o bucata din sufletul tau te dezamageste,inima ta nu mai poate detine aceleasi sentimente
Si cum ar fi sa il pot ierta.Sa uit totul,sa zic te iert,totul sa treaca si sa revenim la normal.Sa ne intalnim in fiecare seara,langa ciresul inflorit.Dar iarta-ma sunt cele mai grele cuvinte.Poti sa le pronunti,dar inima nu-si da acordul.Si cand inima nu-si da acordul,nu poti sa continui.Simnti ca ceva te apasa.Dar nu pot sa uit.Nu pot.
A zis-o atat de sigur,fara sa aiba emotii,doar a zis-o si a plecat,de parca mi-ar fi zis un lucru obisnuit.Insa in inima mea,totul s-a darmat,ce am cladit prin emotii si sentimente 1 an.Totul,ca un castel de nisip,rasturrnat de un val rece si necrutator cu orice sentiment.
Aud postasul strigand.Iau scrisoarea din cutia postala si urc in camera mea.Plicul e alb,fara nimic scris pe el,doar adresa destinatarului.Il deschid.Pe foaia mica si alba scrie:Iarta-ma.Aud un bipait.E telefonul meu.Un mesaj,nr ascuns:Iarta-ma.Ies in gradina,in plina ploaie.Simnt o mana pe umarul meu.Era el,ud leorca,zambind:
-Iarta-ma!
-Te iert!
Ce cuvinte simple!am zambit in sinea mea.
[Imagine: 339u1p3.jpg]
Paul: CAAAARRRL I watched you fire a harpoon into the captains face
Carl: That sounds dangerous
Paul: You were head-butting children off the side of the ship
Carl: That must of been horrifying to watch
Paul: And then you started making out with the ice sculptures
Carl: Well THANK GOD that the children weren't on board to see it
xDD

[Imagine: 2431486ouw57e0825.gif]<----Lissie,The skittle sheep





Răspunsuri în acest subiect
Catykeety`s oneshots - de Acadea' - 23-11-2009, 03:25 PM
RE: Oneshout - de Minnie - 23-11-2009, 09:37 PM
RE: Oneshout - de Acadea' - 24-11-2009, 09:51 PM
RE: Catykeety`s oneshots - de Teh2 - 06-12-2009, 04:17 PM
Nu,nu te mai iubesc - de Acadea' - 13-12-2009, 03:36 PM
RE: Catykeety`s oneshots - de aoixtenshi - 13-12-2009, 04:09 PM
One shouturile lui katy**~_~** - de Acadea' - 05-04-2010, 09:34 PM
FairyTale - de Acadea' - 23-06-2010, 02:15 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)