Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One shouturile lui katy**~_~**

#1
M-am gandit sa fac si eu un oneshout.E primul meu oneshout.Puteti sa ma criticati da sa tineti cont ca e prima data cand scriu unul.(nu stiu daca titlul e prea potrivit)
Sufletul din fulgul de nea

Privesc pe fereastra.Nici nu stiu cat e ceasul.Racoarea dimineti intra prin geamul larg deschis.Soarele rasare.Niciodata soarele nu va mai rasari la fel.
"A murit."Mia-m repetat asta de mii de ori.Cearsaful inca era ud din cauza lacrimilor varsate in acea noapte.Nu mai aveam putere,vlaga sa mai plang.Lacrimile neplanse se transformau in pietre.Pietre grele care imi apasau sufletul.De ce a murit?Nimeni nu stie.Toti medici dau din cap nepasatori.Poate sufletul ei a fost chemat la cer.Inca nu realizez ca nu v-a mai intra niciodata,dimineata in camera mea,razand si spunandu-mi sa ma trezesc.
E complicat cand moare cineva drag.M-ai ales sora ta.O vedeai in fiecare zi.Noaptea,iti sopteai pentru tine,ca sa fii sigura:inca e aici cu noi.Si dintr-o data,nu mai e aici.Inca mai crezi ca va intra pe usa,isi va tranti ghiozdanul si va intreba nepasatoare ce avem de mancare.
Privesc copii care se joaca afara,cum tineri se plimba in parcul din fata casei.Nici unul nu a cunoscut-o.Nimanu-i nu-i pasa,insa lumea nu mai e intreaga fara ea.Lipseste o particica din milioanele de parti de suflet a lumi.Oricat de fericita voi fi in viata,intotdeauna va lipsi ceva.De ce se mai numeste viata,daca nici macar nu poti sa ai un final fericit.Nici nu mai are rost.N-are rost sa traiesti fara o parte din suflet.Si cand moare cineva apropiat,o bucata din sufletul tau pleaca impreuna cu ea.
In fiecare zi,mii de suflete se pierdeau in neantul inexistentei.Nimeni nu stia de ceilalti,nimanui nu-i pasa ca cineva,intr-un anumit loc al lumi,a murit.Acel cineva s-a pierdut in abis,in abisul unei lumi fara suferinta,fara regrete si rautate.
Si de ce Mara?Dintre miliardele de oameni,de ce ea?Mara,care era plina de viata.In ultima vreme nu statea decat cu baiatul ala.Si a facut-o sa sufere.Nu mai era aceiasi,avea cearcane mari si ochi plansi.Doctori zic ca avea probleme cu inima,care intr-un moment i-a cedat.Insa nu inima era bolnava,ci sufletul.Sufletul era plin de fum negru,inecacios.
Insa nimic nu mai conta.O ninsoare cu fulgi mari a inceput.Poate in unul din miile de fulgi care cadeau se afla o parte din sufletul Marei,pasind ultima data pe pamant.[Imagine: SadAnime1.jpg]
[Imagine: 339u1p3.jpg]
Paul: CAAAARRRL I watched you fire a harpoon into the captains face
Carl: That sounds dangerous
Paul: You were head-butting children off the side of the ship
Carl: That must of been horrifying to watch
Paul: And then you started making out with the ice sculptures
Carl: Well THANK GOD that the children weren't on board to see it
xDD

[Imagine: 2431486ouw57e0825.gif]<----Lissie,The skittle sheep





Răspunsuri în acest subiect
Catykeety`s oneshots - de Acadea' - 23-11-2009, 03:25 PM
RE: Oneshout - de Minnie - 23-11-2009, 09:37 PM
RE: Oneshout - de Acadea' - 24-11-2009, 09:51 PM
RE: Catykeety`s oneshots - de Teh2 - 06-12-2009, 04:17 PM
Nu,nu te mai iubesc - de Acadea' - 13-12-2009, 03:36 PM
RE: Catykeety`s oneshots - de aoixtenshi - 13-12-2009, 04:09 PM
One shouturile lui katy**~_~** - de Acadea' - 05-04-2010, 09:34 PM
FairyTale - de Acadea' - 23-06-2010, 02:15 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)