Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Itazura na Kiss

#1
"In the romantic comedy story, a high school girl named Kotoko finally tells a fellow senior named Naoki that she has loved him from afar since she saw him on their first day of high school. However, Naoki, a haughty "super-ikemen" (handsome male) with smarts and sports talent, rejects her offhand. Fate intervenes when a mild earthquake ruins Kotoko's family house. While the house gets rebuilt, Kotoko and her dad stay at the home of her dad's childhood friend...whose son is Naoki."

Romantic, extrem de amuzant...si ceva drama 4
In total sunt 26 de episoade dar momentan au aparut doar 16. Apare un episod nou in fiecare duminica.
Imi place foarte mult anime'ul 4 Nu vreau sa fiu spoiler (sunt foarte talentata la asta) asa ca va las sa il vedeti si apoi discutam daca v'a placut sau nu 3

Il puteti vedea online aici: http://www.crunchyroll.com/group/CRSerie...ss_-_Anime

#2
Trebuie sa aiba 26 episoade.
Este o poveste despre Kotoko and Naoki de cand s-au cunoscut pana ce s-au casatorit.
Totul a inceput atunci cand Kotoko a avut in sfrasit curajul ca printr-o scrisoare sa-i spuna lui Naoki ca il iubeste.
Ironia sorti a fost ca baiatul nu a vrut saprimeasca scrisoarea.
El facea parte din cea mai buna clasa,pe cand koTioko din cea mai proasta.
Intamplarea a facut ca in urma unui cutremur casa fetei s-a prabusit.Tatal a zis ca se v-a muta la un prieten pe care-l cunoaste de mut timp.
Acel prieten era chiar tatal lui Irie(Naoki).
Mama lui a placut-o pe kotoko de la inceput,si si-a dorit mereu sa se casatoresca cu irie.
Irie mai avea un frate insa care nu a placut-o pe Kotoko.Abia dupa ce fata i-a salavat o data viata a inceput s-o accepte.
Irie isi batea joc meru de kotoko,si nu recunostea ca pana la urma o iubea.
Ce pot spune animeul este comedie si uneori drama curata.
Felul in care irie mai rade sau o enerveaza pe kotoko este foarte funny.
Povestea o sa evolueze frumos.(sper ca pana la sfarsit).
Acuum cei ce au vazut animeul,pot sa-si dea cu parerea despre el.
[Imagine: c2a0c0530aa349b5ea812cc0f25d1c261282427224_full.png]
Tnx nibbles:X
[Imagine: ss-sig.png]
[Imagine: ss34ef-sig.png]
In the deep darkness the only light is you.
I am lost in my dark memories and in my foolish illusions.
In my dark world full of suffering and tears you are my way to happiness.

#3
Ador anime-ul,e unul din favoritele mele chiar dak nu am apucat sa-l vad inca tot.Ce pot spune despre el:
*Grafica cute,multi o critica,mie-mi place,am vazut si mai rau
*Coloana sonora e nice,imi place atta opening-ul cat si ending-ul 2
*Povestea este minunata,imi pare foarte rau de autoare pentru ca nu a putut-o termina.E interesanta,simpatica,sper ca se va termina frumos.
*Personaje preferate:Kotoko,Satomi si mama lui Irie-kun(ador personalitatea ei e asa cute,super funny,mai ales pozele cu Irie-kun cand era mic :bv: )
Nush ce mai pot zice pe moment ,dar cred ca merita vizionat,il puteti incerca.Ja'ne!

#4
yeah..Itazura na kiss...brings back memories 21
eh, ce pot sa spun? chiar mi-a placut si a fost relaxant sa ma uit la el. primele episoade au fost funny dupa aceea parca si-a mai pierdut din amuzament.
grafica buna, coloana sonora sa zicem ca mi-a placut, povestea la fel...

singurul lucru care m-a deranjat a fost faptul ca au grabit actiunea, i mean partea cu casatoria putau sa o mai lungeasca >_>
____________
In rest per total i-as da un 8,50-9. E un anime dragut si placut de vizionat si l-as recomanda in special fanilor shoujo ^_^

#5
Si mie mi-a placut animeul asta l-am vazut pe tot si din pacate n-are 26 de episoade ci numai 25 mi-a placut totul la acest anime de la plot pana la grafica,coloana sonora ce nu mai placut mie insa a fost k era prea scurt adica puteau sa mai lungeasca putin povestea acolo l-a sfarsit cu 2-3 episoade s-o vad si eu pe Kotomi(fiica lui Naoki si a lu' Kotoko) mai maricica eh asta e toate au un inceput si un sfarsit.

#6
Itazura na Kiss...
primul episod,nu e foarte expresiv,adica e o banala poveste aparent,abia in episodul 2,iti dau seama de ce se poate intampla...nu am pretuit animeul foarte mult in primele episoade,eram mereu cu gandul la ceea ce se poate intampla...
dupa ce lucrurile au devenit clare in Kotoko si Irie...mi s-a parut ca inceputul a fost bestial... adica e asa,halucinant,am ajuns sa tin extrem de mult la anime,la inceput a fost mai ciudat,m-a fascinat si nu mi-am dat seama!
Naoki,o enerva mereu pe micuta Kotoko,imi parea atat de rau de Kin-chan ce o iubea pe Kotoko cu adevarat...
Credeam ca acel primul sarut al celor 2,Naoki si Kotoko era "Itazura na Kiss" ...dar pana la sfarsit mi-am dat seama ca Naoki nu vroia sa ii faca soarta mai grea fetei,ci a facuto pt ca asta simte... asta vroia!Smile
21 era o faza...Kotoko a adormit la umbra unui copac,Naoki ... a sarutato,iar Yuuki a fost "martorul" scenei...credeam ca Yuuki a sarutato ... eram cu capul in nori,nu mai putea gandi din cauza ... entuziasmului,bucuriei provocate de vizionare 4
Itazura na Kiss un anime de nota ... 10.00 Smile
mi-a placut si foarte mult ca Naoki a ales sa fie Medic ... Smile eu "visez" sa spun asa sa devin Medic,si in final cand am vazut ca a devenit medic...a fost asa...!placut Smile
Vizionare placuta celor ce inca va uitati,iar ceilalti grabiti-va...e un anime bestial din toate punctele de vedere!
o grafica minunata si o coloana sonora la fel de buna .... !

#7
Cel mai tare anime shoujo vazut de mine pana acum.
Grafica:
E de nota 9.Unele scapari la curburile persoanajelor si cateva deformari pe ici pe colo dar ca grafica mai seamana cu Joujou Romantica.Chiar persoanajul masculin principal Naoki Irie seamana foarte bine cu unul din personajele din JouJou.
A fost totodata cel mai amuzant anime vazut de mine.Fiecare parte avea unpic de amuzament chiar si in partile mai siropoase.
Poveste:
Nu prea original, desi foarte dramatic. O eleva de 17 ani, indragotita de cel mai bun elev la invatatura din Tokio ce e in aceeasi scoala cu ea...poveste ce o auzi peste tot, in orice casa. Pana cand dintr-o nefericita intamplare ajung sa locuiasca impreuna. Ceea ce m-a uimit a fost evolutia relatiei lor...Kotoko ii schimba in fiecare minut temperamentul lui Naoki.
Faza tare a fost ca mama lui Naoki ii urmarea chiar in luna de miere...si aici nu ma pot abtine sa nu pun un smiley ..24
Parti unde a aparut mama lui Naoki: *La ziua lui Kotoko cand implinea 26 ani *In luna lor de miere *La spitalul unde lucrau cei doi pentru a afla daca Naoki o insala pe Kotoko *La scoala la ei
Peste tot era..24 Isi mai si ducea familia cu ea...
Mai era si Fratele lui Naoki, Yuuki ce era dragut chiar si cand a crescut..cu acelasi temperament ca al fratelui sau rece si calculat in fiecare moment dar mereu cu intentii bune.
Iar in fiecare episod aparea cate o fata noua ce incerca sa il cucereasca pe Naoki.

Cea mai dramatica faza: Cand Tipul acela Keita fuge in toiul noptii dupa Kotoko si o inbratiseaza de la spate spunandui sa se desparta de Naoki, iar in acelasi moment apare in cadru Naoki stand pe fotoliu si o astepta pe Kotoko
Cea mai amuzanta: Au fost foarte foarte multe faze amuzante, pentru mine cea mai amuzanta a fost cand Mama lui Naoki a banuit ca Kotoko e insarcinata si a cumparata atatea chestii pentru bebelusi...Desigur asta e o parte amuzanta din a 2-a parte a animeului..In prima parte nu e asa multa drama...dar veti plange cu siguranta de la atata umor.
Cea mai romantica faza: De ziua lui Kotoko cand pateste atatea si Naoki inca o astepta la hotel..si merg in camera si isi fac treaba ... Iar naoptea Naoki se imbraca in halat si ii pune un inel pe mana lui Kotoko in timp ce aceasta dormea

Ce sa mai spun...are 25 de episoade pe care le-am urmarit in 2 zile..Te captiveaza acest anime...Eu nu aveam rabdarea sa treaca noaptea ca sa ma pot uita.Este pur si simplu cel mai captivant anime...Te lasa mereu in pana..cu ochi in soare...
Mi-a parut foarte rau ca Naoki a trebuit sa o opereze pe Tipa aceea in timp ce Kotoko nastea.
Ultimul episod a fost..zic eu un fel de OVA..pus aiurea acolo...dar a fost amuzant si interesant
Un lucru m-a enervat in acest anime...Ignoranta lui Naoki..nu merita o fata ca si Kotoko..tipul nici macar nu isi exprima sentimentele..parea ca nici nu ii pasa cine e Kotoko...cat despre faza cu gelozia..m-as fi bucurat daca Kotoko s-ar fi casatorit cu Keita...
Dintre toate personajele Keita mi-a placut cel mai mult.
Acum ca m-am lungit cu vorba ..animeului ii dau note:9,5
Merita vazut si va asigur eu ca nu veti regreta.
By the Way: Fetelor carora le plac telenovelele...ar trebui sa il vedeti.Mi-e nu imi plac chestile siropoase prea tare...imi plac chestile ecchi mai mult dar L-am adorat...mi-a placut acest anime si va fi in varful topului meu de animeuri..langa Death Note si Ghost Hunt.
By the Way: 3 am plans
o.o" wot

#8
Cand am vazut primul episod mi-am zis ca iar dau peste un anime plictisitor,banal,care repeta tema dragostei dintre o pustoaica a little baka si un geniu.In mare parte asa e,dar parerea mea s-a schimbat radical.
Dupa primele 7 episoade incepusem sa prind gustul anime-ului.La al 8-lea episod a inceput sa se complice povestea si sa-mi placa tot mai mult.Pe parcurs a ajuns la stadiul de anime favorit,depasind un anime care isi are locul de ani de zile in sufletul meu.
Despre anime?Ei bine...povestea intr-adevar e folosita.Ea e o fata cu rezultate slabe,el un geniu.Totul se schimba cand casa in care locuieste ea cu tatal ei este distrusa si ea locuieste la el.De aici incepe adevarata love story,plina de intrigi,fete care au tot incercat sa i-l fure[>_<],baieti care au luptat pt ea[again >_<],dar finalul a fost unul frumos.Mi-a placut si pt ca a fost o combinatie de romance cu comedy.Fazele in care ea o dadea in bara rau de tot si el era furios pe ea nu le pot uita,ele au fost piperul in acest anime.
Personajele sunt superbe,mai ales cele principale.Kotoko mi-a placut pt ca e genul clumsy,ca si mine,dar care are o inima pura,plina de iubire.Si iarta.Numai pe el il iarta de atatea ori si-i iarta toate prostiile majore care,pt un geniu ca el,ce se pretinde,n-ar trebui sa le faca.Irie e genul tipului inteligent si arogant.Mdeah..La inceput chiar era enervant.Inteleg ca are cu ce se lauda,dar faptul ca o facea pe ea sa se simta inferioara..era o canalie.Bine ca s-a indreptat pe parcurs.
In mare parte pot spune ca e un anime superb,care merita vizionat ^_^
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#9
^_^ .... Asta este primul meu anime de acest gen , nu prea imi place sa ma uit asa mult la Love/ Romance , da nu am decat cuvinte de lauda pt acest anime , O.o .. am si lipsit de la ore numa pentru al vedea in intregime, la inceput credeam ca totul setermina si ca cei doi nu vor fi impreuna never , dar m-am inselat .... la sfarsit 71 Kotoko mi s-a parut fff copilaroasa , adik era geloasa pe fica ei 71 .... Wow a fost chiar szooper sa urmaresc acest anime ...:X:X:X:X:X
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#10
Ma bucur in sfarsit ca exista un topic despre Itazura na kiss. Am ras pe saturate la acest anime . La inceput povestea era obisnuit .Fata se indragostea de tip si tipul era rece si nu ii arata niciun sentiment . Mai tarziu ,au inceput sa apara fluturasii...4 Sa fim seriosi. Nimeni nu saruta pe cineva cand doarme langa un copac ,nu? Acela a fost un episod nemaipomenit,intr-adevar. Si am vazut ultimul episod ,ep. 26 . A fost superb 10
Vi-l recomand din inima ,pentru ca aveti la ce va uitat. Poate la inceput vi se va parea banal ,dar mai tarziu ,episoadele vor fii de exceptie Smile
Ja ne bye



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Paradise Kiss dark_anime 36 20.410 24-07-2014, 03:21 PM
Ultimul răspuns: kalona


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)