Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

You are just my boy[shonen-ai;yaoi]

#39
Multumesc Raluca <3 . Well m-am gandit sa pun continuarea azi,pentru ca nu voi mai putea pune decat saptamana viitoare , so sa vedem. Nici eu nu prea stiu cum o sa evolueze povestea insa am destul de multe ideei si vreau sa le pun in aplicare. Va multumesc pentru ca imi cititi ficul <3 .


<< Ploaia purifica sufletele tuturor,nu cotneaza cat de rautacioase au fost faptele pentru aceea zi,dar cand ploaia incepe iar tu o lasi sa se scurga peste trupul tau,esti purificat. Simti cum parca toate greselile tale au fost sterse de o mana cereasca. Dar ele se reiau in scurt timp dupa ce ai disparut din ploaie,si ai incercat sa te adapostesti,sa te usuci si la randul tau sa stergi apa lasata de ploaie pe trupul tau.Pentru ca asemenea greseli sa fie pierdute pentru totdeauna oare nu ar trebui sa ne pierdem in ploaie? Sa ramanem acolo pentru totdeauna ca durerea noastra sa fie ascunsa?Este un act las,dar singurul posibil...Cu toate astea,ne ascundem de ea,pentru ca este singura ce ne vede partea intunecata pe care doar noi am accesat-o. Ploaie...Ma vei purifica pentru totdeauna?
Baiatul mergea printre picaturile ce se nazareau din cer. Erau foarte dese si apasate. Cu toate astea erau atat de linistitoare si pasnice. Il faceau sa se simta protejat,il cunosteau mai bine ca orice. Ar fi vrut sa poata continua acest drum pentru totdeauna si sa nu ajunga nicaieri niciodata. Sa poata privi acele picaturi cum ii intra in ochi si cum ii evapora tristetea. Dar cu cat mergea , cu fiecare pas se apropia tot mai tare de acel loc. Nu ar fi vrut niciodata sa ajunga acolo,inca nu stia nici el de ce insa nu vroia sa faca acest lucru. Era prea confuz,si totusi nu se intamplase nimic.
-Nu este cazul sa fiu iresponsabil. Sunt un nenorocit,o persoana de nimic. Nu merit nici macar mila cuiva dar sa ma iubeasca cineva atat de mult. Il fac sa sufere din inconstienta, prostie si iresponsabilitate. Nu stiu cum sa opresc acest lucru,as vrea sa pot pleca departe ca el sa fie fericit si sa nu mai depinda atat de mine. Este singurul lucru pe care il pot face pentru a'l putea pazi de suferinta ce are sa urmeze..cand eu nu ma voi mai putea stapani si voi arunca vorbe grele si acte iresponsabile asupra lui?Oare nu gandesc iar doar pentru mine?Poate ca sunt atat de imprasitat incat sentimentele mele au luat'o razna.Daca voi continua asa..Sunt sigur ca ma voi sparge in bucati dupa ce voi distruge totul in jurul meu...
In timp ce baiatul isi spunea aceste lucruri in sinea sa, o masina neagra apare in ploaie. Era un model destul de modern si interesant.Nu se pricepea la masini,nu putea spune ce model era insa iesea in evidenta. Iar cu aceasta ploaie oricum nu conta. Si-a intretat privirea in fata si a continuat sa mearga. Sufletul parca i se frangea in mii de fragmentele. Dar nu putu sa mearga mai departe pentru ca in fata sa a aparut un barbat inalt,fara par si foarte solid. Parea sa aiba in jur de 25 de ani. Era imbracat intr'un costum negru ce ii venea ca o manusa.Oare cine era si ce vroia?Avea sa afle mai tarziu,acesta nu era deloc important.
-Tu..Vii cu mine.
Fara a mai spune alt cuvant ii cuprinde mainile lui Renji si i le trage la spate. Acesta il apuca si il baga in spatele masini. Acum vedea,era de fapt o limuzina,dar din cauza ploii nu putea sa distinga acest lucru. Cine erau acesti oameni si ce vroiau de la el? Il luasera din ploaie,purificarea sa disparuse. Se simtea mai rau ca intaine,vroia sa iasa afara si sa stea in ploaie mult timp, uitase chiar si ca fusese bagat cu forta in masina. Inauntru se afla un om mai in varsta ce il privea destul de urat.
-Renji, probabil stii prea bine cine sunt insa .. inca nu stii ce vreau. Sunt tatal lui Yuzi.
Baiatul amorti cand acele cuvinte i-au fost spuse. Analiza acel barbat din cap pana in picioare. Era cu adevarat batranul lui Yuzi,dar deasemenea..Era si a lui Larry. De ce se gandea acum la asta? Era asa un nenorocit. Trebuia sa il faca fericit pe Yuzi oricat ar fi costat. Asta era scopul sau acum.Intelesese.
-Domnule ... eu
-Taci si asculta ce vreau sa iti spun.Apoi o sa poti sa iti dai cu parerea. Eu pentru fiul meu doresc sa aiba ce e mai bun,sa aiba o familie si copii sa poata duce numele meu mai departe.Dar daca traieste cu un alt barbat crede-ma ca nu poate iesi la capat. Vreau sa imi conduca firma si sa aiba grija de averea mea. Eu sunt batran si am muncit pentru tot ce exista acum in familia mea,iar din cauza ta totul se poate pierde. Vreau sa faci un singur lucru,sa pleci din viata lui Yuzi,a fiului meu.Iti voi da bani lunar,iti voi plati studiile, voi avea grija ca viata ta sa fie una la care nici macar nu ai visat. Dar in schimb vreau sa imi lasi fiul in pace.
Ce spunea acesta?Nu vroia sa il paraseasca...I-ar fi zdrobit inima.Incerca sa il mituiasca?Nu vroia bani nu vroia nimic,tot ceea ce vroia era o " familie" pe cineva aproape si el sa fie protejat.Dar nu spusese mai devreme ca vrea sa protejeze?Era inca doar un copil incapabil de asa ceva,avea nevoie de cineva care sa ii fie alaturi,doar pentru el si doar in scopul sau mai mult ca oricand. Insa de aceasta data avea sa apere si sa nu faca pe nimeni sa sufere.
-Imi pare rau dar eu nu voi putea face acest lucru. Daca l-as parasi Yuzi ar muri de tristete.Eu vreau sa fie fericit,iar asta se poate intampla doar alaturi de mine. Domnule nu vedeti? Cu aceasta il sfarmati in doua pe fiul dumneavoastra..
-Uite ce e pustiule - barbatul se incrunta - o sa iti spun o mica poveste. De cand era fiul meu mic a dorit sa fie cineva, sa conduca afacerea si o fata frumoasa. In ziua in care te-a intalnit pe tine totul s-a schimbat. Nici macar nu stiu cum s-a intamplat acest lucru,dar nu imi pasa. Stiu doar ca visul lui se destramase. L-am auzit intr-o seara...a spus Visul meu trecut a fost nazarit de acest baiat,pe care de abia l-am cunoscut. Simt ca il iubesc mai mult ca pe orice si ca mi-as putea da si viata pentru el... Am vrut o familie,cu doi copii doi baieti si o sotie cu parul roscat. Dar am primit un baiat cu parul albastru.. Am oare acum alt vis? Dar nu ma pot opri... . Am inteles atunci ca totul s-a schimbat,dar tu i-ai distrus viata. Nu imi pasa .. dar fericirea lui nu va fi niciodata alaturi de tine,cand se va trezi peste cativa ani si va vedea ca nu s-a ales nimic din ceea ce a vrut..Va deveni chiar mai acru decat sunt eu acum.
Vorbele acestea ii ajunsesera la suflet baiatului.Nu stia acest lucru,credea ca intotdeauna fusese asa,ca mereu i-au placut baietii.daca el nu ar fi aparut in viata aceluia,acum era altceva si intr-un final si-ar fi putut duce visul la capat. Era doar un parazit,un ciulin crescut printre flori. Se ura pe sine insasi.. Nu stia ce sa faca,sau cum sa reactioneze dar trebuia sa faca ceva. Avea sa accepte sa se indeparteze de Yuzi pentru ca aceasta ar fi fost singura cale .. prin care il putea face fericit. Dar ce era acest nou sentiment? Nu vroia sa faca acest lucru.
-Am...Am inteles..Acesta va fi fericit doar asa..Dar dati-mi timp..timp sa ma pot dezlipi de el pentru ca suferinta sa fie mai usoara.
Barbatul privea uimit.. Nu stia ca acesta simtea atat de multe pentru fiul sau,il iubea cu adevarat deci vedea..ce era mai bun pentru el.Avea sa aiba incredere in el,merita.
- E bine ca nu te-ai dovedit a fi atat de iresponsabil..precum este Larry.
Baiatul incremeni cand auzi acest lucru,despre ce vorbea? De ce il adusese in discutie pe celalat fiu al sau?
- Ala nu se poate numi nici macar fiul meu, il urasc la fel de mult cum urasc si ploaia asta parca venit din vid. Este un prost si as fi dorit sa nu fie fiul meu. Ma bucur ca ai inteles ce trebuie sa faci, acum adevarata mea comoara va fi in siguranta.
Spunand asta barbatul ii face semn celui ce il luase in limuzina mai devreme pe Ren, acesta il ia si practic il da afara. A accelerat,iar masina se pierdea printre picaturile ce inca mai cadeau din cer.
Adolescentul privea acea masina si lacrimile incepusera sa ii curga. Trebuia sa faca ceva ca Yuzi sa nu mai sufere atat...Dar din acel motiv plangea? Sau pentru durerea pe care o simtitse cand auzise as fi dorit sa nu fie fiul meu ... Larry,oare cat suferise din aceasta cauza? <<



Răspunsuri în acest subiect
You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 31-07-2008, 12:57 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 31-07-2008, 11:34 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 07-08-2008, 06:57 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 09-08-2008, 01:17 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 22-08-2008, 11:07 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 24-08-2008, 10:57 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 27-08-2008, 02:37 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 17-01-2009, 01:30 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 17-01-2009, 10:41 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 24-01-2009, 02:24 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 24-01-2009, 06:59 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 01-02-2009, 11:12 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 01-02-2009, 03:39 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 01-02-2009, 05:11 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 01-02-2009, 06:45 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 03-02-2009, 09:10 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 03-02-2009, 09:51 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 04-02-2009, 07:33 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 05-02-2009, 01:56 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 07-02-2009, 11:36 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 07-02-2009, 07:15 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 14-02-2009, 12:47 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 15-02-2009, 12:17 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 15-02-2009, 02:18 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 15-02-2009, 04:40 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 21-02-2009, 12:31 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 22-02-2009, 02:06 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 28-02-2009, 02:07 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 28-02-2009, 09:42 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 07-03-2009, 02:25 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 08-03-2009, 05:22 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 08-03-2009, 10:02 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 14-03-2009, 06:40 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 15-03-2009, 08:13 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 15-03-2009, 09:06 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 20-03-2009, 09:28 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 28-03-2009, 04:38 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 02-04-2009, 09:17 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 03-04-2009, 11:42 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 03-04-2009, 11:59 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de love_anime - 04-04-2009, 02:15 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 04-04-2009, 06:31 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 05-04-2009, 12:49 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 05-04-2009, 01:20 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 10-04-2009, 11:13 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 11-04-2009, 12:30 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Isis-Zeita iubirii - 11-04-2009, 02:56 AM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 01-05-2009, 03:31 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 02-05-2009, 05:21 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de Teh - 08-06-2009, 12:00 PM
RE: You are just my boy[shonen-ai;yaoi] - de myuu - 08-06-2009, 06:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Greseli [shonen-ai / yaoi] chrissta 8 5.925 26-12-2009, 11:04 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) Ice_angel_234 42 28.865 23-04-2009, 09:41 PM
Ultimul răspuns: chrissta
  Angels Love [shonen-ai / yaoi] Strawberry Ice 9 8.057 04-05-2008, 07:26 PM
Ultimul răspuns: Dark Shadow
  Raining in Paradise [shonen-ai] Kaoru Fuji 9 7.092 04-05-2008, 06:28 PM
Ultimul răspuns: Dark Shadow


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)