Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pe aripile vantului

#5
Film clasic intr-adevar. imi doresc sa citesc si cartea desi am inteles ca este oleaca plictisitoare, cred ca trebuie sa incerc s-o lecturez.
Filmul chiar a fost de exceptie, l-am vazut de cateva ori bune si mi-ar face o imensa placere sa-l revad. Chair si azi. Un film bun pur si simplu ramane in ' istorie ' si ori de cate ori l-ai revedea, nu te deranjeaza s-o mai faci odata. Mi-a placut cum a fost jucata Scarlet, desi nu stiu cum apare aceasta in carte, a fost foarte ok. Personalitatea ei ma dadea pur si simplu pe spate. Era o femeie foarte frumoasa, curtata, egoista [ oh da ] si foarte plina de sine. Narcisista sa zicem. Avea incredere in fortele proprii si vroia toti barbatii la picioarele ei, sau asta e doar parerea mea?
in fine mare i-a fost uimirea cand a vazut ca nu totul a iesit asa cum a vrut ea : )) sincer nu mi-a parut deloc rau. Mi s-a parut rautacioasa pentru acea reactie. Tipa era verisoara ei, trebuia sa aiba mai multa consideratie. Faptul ca s-a casatorit cu un alt tip m-a dat peste cap. Asta dovedeste cat de slabe sunt femeile uneori.
Ceea ce i-a dezvaluit personalitatea si mai tare a fost atunci cand tinea doliu [ din pacate si nefericire pt. ea ] pt. ca ii murise sotu' lol si ea nu putea sa se distreze din cauza asta. Era pur si simplu devastata. Oricum este un personaj ceva mai modern pentru acele timpuri si vrea sa se dezlantuie, sa fie altfel. sa invinga orice zid. Lol. si se pare ca viata ii ofera aceasta ocazie, prin acel razboi, desi se pare ca ea nu vede acest lucru ca pe un privilegiu vai - de -vai de . : )) a fost de fapt chiar tare reactia ei . si totusi, a dovedit ca este puternica. De la cusut si flirtat, a trecut la ... aa , sa zicem la ' arme ' . Da. Asa se potriveste. Este un personaj foarte interesant <3 chiar unul dintre favoritii mei [ damn I wish to read the book ].
Filmul este foarte reusit, si foarte impresionant. Pentru cine nu l-a vazut, its a MUST. Clasic de-a binelea. Grafica buna, la fel si soundtrack, avand in vedere timpurile : ) . I like it <33 its one of my favs . [ if I were tot talk about clasics . ]



Răspunsuri în acest subiect
Pe aripile vantului - de dia_love_gackt - 25-07-2008, 02:38 PM
RE: Pe aripile vantului - de Games Master - 12-08-2008, 10:46 PM
RE: Pe aripile vantului - de Becky - 03-02-2009, 10:50 PM
RE: Pe aripile vantului - de Monica Wksv - 08-05-2009, 09:16 PM
RE: Pe aripile vantului - de Teh - 06-02-2010, 01:30 PM
RE: Pe aripile vantului - de BloodyInnocence - 06-02-2010, 02:31 PM
RE: Pe aripile vantului - de Khonsu - 26-05-2010, 07:31 PM
RE: Pe aripile vantului - de chrissta - 15-12-2010, 07:53 PM
RE: Pe aripile vantului - de Kidzor - 30-12-2010, 06:06 PM
RE: Pe aripile vantului - de βεκi - 18-07-2011, 11:33 AM
RE: Pe aripile vantului - de Mao. - 05-02-2012, 04:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)