Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place?
Da, merita citit!
95.83%
23 95.83%
Asa si asa, tre' sa mai lucrezi!
0%
0 0%
Nu, mai bine lasa-te de meserie!
4.17%
1 4.17%
Total 24 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] I don't need money but I need you! [ shounen-ai / yaoi ]

#37
Capitolul 14
-Procesul.-

-Akemi, am spus ca discutam maine, ora opt, tribunal! Ai inteles?i s-a adresat rastit roscatul, deja iritat, intotdeauna ura sa fie interupt.
-Yoichi!a inceput aceasta, privindu-l intr-un mod bizar si zambind cu inteles, in vreme ce se apropia de roscat. -Nu uita, inca mai suntem casatoriti!
“Nu pentru mult timp!”completa acesta in subconstient in timp ce ea se indrepta catre iesire. Mersul, felul in care parul i se misca, vocea, pana si privirea dadeau impresia de superioritate. Lucru pe care Yoichi nu il suporta.
-Haide, sunt extenuat si cred ca si tu!
-Yoichi…a vrut argintiul sa rosteasca, dar glasul nu a trecut mai departe de buzele roscatului, care deja il luase in brate.
A renuntat la cuvinte, incolacindu-si mainile in jurul gatului gazdei, lasandu-se purtat pana in dormitor. Acolo a fost asezat pe patul moale, apoi cuprins de bratele puternice ale avocatului. Cu ceva vreme in urma nici nu putea crede ca s-ar putea indragosti de el, si totusi… Se simtea bine in companie asa placuta.
Curand patura noptii i-a invaluit, ducandu-i in lumea visului. Astfel ce doi au adormit imbratisati.


***

Dimineata era vestita de razele soarelui cernute prin draperiile albe. Roscatul isi punea sacoul, in vreme ce argintiul se agita pentru ca nu-si gasea hainele.
-Parca nu le-am luat!
Takezo a luat-o la fuga catre camera cu pricina, si-a luat hainele si le-a imbracat, apoi s-a indreptat catre iesire, asteptandu-l pe avocatul care l-a intampinat cu un sarut scurt si l-a rugat sa se urce in masina.
Dupa o goana lunga si plictisitoare prin aglomeratul oras au ajuns in dreptul cladirii cu pricina. Frumosul complex, destul de modern, care gazduia tribunalul se inalta falnic in dreptul lor. Totusi, privelistea a fost acoperita de sute de reporteri, care doreau un interviu. Au fost uimiti sa-l vada pe vestitul avocat alaturi de argintiu, si mai uimiti fiind pentru ca acesta nici nu s-au uitat in dreptul lor.
Procesul a inceput, fiecare parte aparandu-si cauza, insa a durat relativ putin. Desi avocatul angajat de roscata era unul destul de bun, inca se putea numi incomparabil, avand in vedere diferenta de “faima” dintre ei.
Judecatorul il cunostea pe roscat, erau chiar prieteni, lucru care ii punea in dezavantaj pe roscata si avocatul ei.
Se parea ca dupa ce l-a omorat pe barbat, si-a falsificat documentele, si totodata varsta. Nestiind despre ce este vorba, roscatul a luat-o de nevasta, insa divortul a fost aprobat. Despre problema copilului nu se stiau multe, asa ca roscata a fost trimisa la o clinica pentru analize.
Dupa cum era de asteptat acel copil nu exista, iar doctorul Tokugawa a fost pus sub urmarire pentru fals si uz de fals. Roscata a fost condamnata la 20 de ani de inchisoare.
Fericit, roscatul a parasit incinta tribunalului, de mana cu argintiul.
-Domnule, ne raspundeti la cateva intrebari?
Plictisit, roscatul a sacceptat.
-Uite ce e, nu mai puneti intrebari, va povestesc pe scurt, acea tipa a fost arestata, iar eu voi fi mod official divortat, imediat ce toate formailtatile vor fi indeplinite!Acum am ceva treaba, la revedere!
-Doar o intrebare, ce aveti de gand sa faceti acum ca veti fi din nou “burlac”.
-Pai…depinde. Momentan mi-e lene sa ma gandesc la asta…
Argintiul deja se albise la fata. “Isi va distruge cariera daca spune ceva de mine… cred ca e normal sa taca”
-Dar daca acest argintiu de aici imi permite, poate imi voi reface viata!a continuat roscatul cu incredere si fara pic de jena, fara a mai mentiuna ca in transmisie direct ape postul national i-a prins barbia argintiului intre palme si i-a sarutat buzele cu tandrete.
Gestul a fost scurt, luandu-si apoi iubitul de mana si urcandu-se in masina neagra.


Urmatorul capitol va fi ultimul. Sper ca v-a placut ficul meu si ca va va placea si finalul. Am primis un pic de yaoi si ma tin de cuvant...

P.S. Aici se cam termina actiunea, urmatorul va fi un fel de happy-ending. Ja'!
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes









Răspunsuri în acest subiect
RE: I don't need money but I need you![shouen-ai/yaoi] - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 12-07-2008, 10:37 PM
RE: I don't need money but I need you![shouen-ai/yaoi] - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 14-07-2008, 04:36 PM
RE: I don't need money but I need you![shouen-ai/yaoi] - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 14-07-2008, 08:16 PM
RE: I don't need money but I need you![shouen-ai/yaoi] - de ~X~LoVeLeSs~X~ - 16-07-2008, 10:51 PM
RE: I don't need money but I need you![shouen-ai/... yaoi la final] - de bastard_in_love - 31-07-2008, 09:45 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 51.855 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.562 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.203 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.512 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.413 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.417 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 125.835 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 112.609 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 50.598 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 63.696 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)