Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

#41
My first anime?OMG...asta a fost acum 7-8 ani,cand nici nu stiam sa scriu.Si pot afirma cu mandrie ca anime-ul ce m-a fascinat la vremea respectiva,si acum se afla tot pe prima pozitie a topului meu.Este anime-ul pe care unii l-au uitat pe motiv ca e vechi.Sailor Moon a fost "desenele animat" de la vremea respectiva din cauza caruia refuzam cu vehementa sa dorm la amiaza[ceea ce pe mama o enerva cumplit ^^"].Tin minte ca l-am vazut pe TVR 1,iar apoi pe RTL.Noroc ca vazusem intai pe postul romanesc,ca pe urma aveam ce ma uita ca matza'n calendar la ce spuneau cei de pe postul...german?[nici nush ce origine are...but,who cares 4].Asa ca..acum doi ani,revazand anime-ul pe net,m-a cuprins asa o stare de melancolie...Si de atunci mi-a revenit boala legata de acest anime[And I'm so proud 4]
[center][Imagine: siggi1wf5.png][/center]

#42
Primul anime vazut de mine a fost Kaleido Star.Pot spune ca datorita acestuia am vizionat si celelalte animeuri care au urmat.Am ramas profund impresionata de personajul principal-Sora Naegino.Mi-a redat pofta de viata si m-a invatat sa apreciez mai mult prietenia adevarata.Intreg animeul reda speranta,ambitia indeplinirii viselor si dragostea de viata.Oricui trece printr-o perioada grea ii recomand acest anime.Optimismul sau te molipseste imediat.
[Imagine: 77.gif]

#43
Primul meu anime....a fost cu siguranta Inuyasha . Tin minte perfect ca dadeam canalele aiurea intr-o seara si am gasit intamplator canalul A+ . La inceput , am spus ca ceea ce vad este o mare porcarie , dar dupa ce am ajuns sa inteleg mai bine ce se intampla acolo , am indragit anime-urile . Deci , da , primul meu anime a fost Inuyasha .
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#44
Dragon Ball (LOL). Si Card captor Sakura am vazut apoi si Pokemon. Iar restul anime-uri-lor pe care le-am vazut... au fost mai acum cand sunt mai mare.
Off Topic: Anisaia... mie Ks mi-a inspirat pericol, triunghi amoros si intriga pentru Sora. Adica te rog! Obsesia unor anumiti baieti din serial... sa zicem ca e periculoasa pentru ei. Pentru ca nu zilnic cineva se arunca in cap de la 20 de metri sa o impresioneze pe Sora. Deci, obsesion of the boys from the show of Sora, is like mine for Yuri.

#45
Primul anime pe care l`am vazut a fost Kaleido Star :d m`a impresionat povestea 71 apoi am trecut la ceva romance, cum ar fi Itazura na Kiss, Hana Yori Dango, Shugo Chara sau cu vampiri => Vampire Knight.

La Kaleido Star n`am suportat`o pe Sora 106 plangea din orice ca era descurajata 78 asta a fost partea rea a anime`ului; partea pozitiva banuiesc ca a fost Layla, avand un comportament rece dar in acelasi timp a avut o copilarie rea. ^_^

#46
Pai, primul anime care l-am vazut a fost Naruto, ca era pe jetix si eu nu stiam de animax, dar tin minte ca eram la bunica si am dat peste animax, si am stat sa ma uit la ce se intampla, iar primul meu anime de pe animax pe cre l-am vazut era "Kamichu, zeita scolarita" yeey!!!Il inddrageam foarte mult, nu ratam nici un episod, dar dupa am inceput sa ma uit si la celelalte si am devenit fana :X.

#47
Pai la mine au fost clasicele serii Pokemon, DragonBall si DragonBall Z si Digimon cand eram mic.

Abia acum doi ani m-am apucat sa ma uit la Naruto (pt a vedea ce este atat de popular ca vedeam termenul de Naruto in toate search-urile) si mi-a placut. Iar apoi m-am uitat si la altele. =]
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]

#48
Uff....a trecut mult timp de atunci,dar inca imi amintesc.Primul anime pe care l-am vazut a fosr "Dragon Ball"...pe TVR1.Stiu ca aveam aproape sapte ani pe atunci.Dupa care...am luat o imensa pauza...pana la 12 ani cand am descoperit Yu Yu Hakusho pe A+.Si dupa aia...a inceput Anime Mania.De mult vreau sa revad Dragon Ball...:X:X
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#49
Primul anime pe care l-am vazut a fost "Regele Shaman" iar apoi a urmat "Sailor Moon".Desi probabil am mai vizionat cateva episoade "Pokemon" pe TVR si acel desen cu baiatul acre aduna semnele cu cate o putere de animal pe ele ajutat de bunic...nu mai stiu cum se numea 39
Imediat..au inceput sa-mi placa si ma uitam pe A+ si apoi pe net... Si iata-ma aici 5
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X

#50
o//o mi-am inceput viata in anime atunci cand au fost difuzate pe Tvr2 urmatorele Sailor Moon apoi au difuzat Dragon Ball dupa cele doua seri din Digimon si apoi au revenit cu Dragon Ball Z pe ProTv am vazut Pokemon,Transformers (divuzat mai tarziu de catre CN) si mai era si anime-ul Beyblade apoi au mai fost pe CN cateva si pe Tvr Cultural Robin Hood si LAba ca Zapada(ambele anime-urii chiar daca e creu de crezut) o am uitat sa va aduc aminte si voua de anime-ul CardCaptor Sakura era pe Tvr2 o frumusete de anime.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.232 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)