Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

Primul meu anime 39 cred ca Pokemon...il urmaream pe Pro tv. pe la 3/4ani in fiecare dimineata (din week-end 39) .
Apoi mi-am pus cablu si am inceput sa ma uit la Shaman King , Naruto(erau dublate in romana ca erau pe Jetix), Kaleido star , Kyoro-chan si la Mew mew power (erau in japoneza, si , intradevar , aveau subtitrare in romana, dar pe vremea aia, cine stia sa citeasca ? 21 ) pe la varsta de 6 ani. Am continuat sa ma uit,chiar si in momentul de fata, in fiecare seara trebuie sa ma uit la ceva pe Animax .
[Imagine: 4sb4lf.jpg]

"Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful." ♥♥

Ei bine, dintr-a V-a am descoperit Animax sau A+...:3 inca ma mai uit, imi plac anime-urile, niciodata nu m-au atras desenele animate(cele obisnuite). Primul meu anime, printre primele de fapt,a fost Hell Girl, urmat de Blood+ si Mew Mew Power xD.
Nu vreau sa detaliez, sunt sigura ca multi dintre voi ati vazut astfel de anime-uri, deci... ^^

Ciudat dar primul meu anime a fost InuYasha pan ami-a zis mama ca astea nus desene la care sa se uite copii de varsa mea, nici nu mai stiu cat aveam, oricum eram la socala. Apoi m-am mai uitat la Mew Mew Power si in rest nu m-am mai uitat la alte animeuri pana cand am gasit naruto, nu ma mai dau in vant... Apoi am inceput sa ma uitl la altele mai serioase.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

Primul meu anime a fost Sailor Moon, dupa a urmat Pokemon si dupa Regele Shaman.
Ahh cat imi placeau eram foarte mica si incercam sa ma deghizez la fel ca personajele, mai ales ca Anna din Regele Shaman, imi placea ca era iubita lui Yoh si imi place de el.15
HOT. SEXY. and POWERFUL.

Am inceput cu animeurile difuzate pe TVR 1, i.e.: Kaiketsu Zorro, Sailor Moon, Dragon Ball, Arrow Emblem Grand Prix no Taka. Cum au trecut anii, am inceput sa mai vad la TV Pokemon, Digimon, Bayblade, porcariile care aveau o alta industrie in spate mai exact. Pe urma am dat de A+ si am inceput sa urmaresc Kiddy Grade, Slayers, Blue Gender si ce se mai difuza mai departe. Pe urma am dat in internetz.
I laik pie... and beer... period.

Pey, sa-mi amintesc.. Primele anime-uri au fost, bineinteles, desenele copilariei: Sailoor Moon, Zorro, Pokemon si unele de pe TVR care nu-mi amintesc cum se numesc (in afara de cele care am mentionat). Dar de la anime-uri digimon si Dragon Ball Z am inceput sa-mi placa anime. Si pe urma au urmat altele care au fost difuzate la tv (Pro tv, Prima, TVR, etc) pana am prims si eu canalul A+ care acolo mam uitat la toate anime-urile care au fost. Asta cred ca e tot. 39 In fine, acum e netu si poti sa urmaresti cate vrei si ce iti place anime Zuppy04

Primul meu anime a fost pokemon ma uitam la el pe cant aveam 4 ani iar pe atunci era si un catalog cu abtipilduri cu pokemon la croissantele chocapic sau ceva de genu nu mai stiu cum le spune iar eu cumparam croissantele dar nu le mancam le luam pentru abtibpilduri.Am cam deviat de la subiect dar al doilea anime care ma pasionat a fost Naruto ma uitam la el pe jetix cand il dadea apoi mam uitat la Mew Mew Power mai mult pe sarite dar imi place acel anime era tare cool.Aa dar inainte de mew mew power mam uitat la inuyasha foarte mult il adoram dar ma enervam ca uneori mai ratam cateun episod cand ma uitam la altceva si uitam sa dau la A+.
Acum am mai crescut dar tot ma mai uit pe Animax mai ales la serialul de la ora 11 Honey&Clover dar din pacate sa terminat (au fost doar 11 pisoade Smile ) dar acum e altul misto nu e anime u un serial cursa in jurul lumii Asia iar dupa ma mai uit la Naruto cand nu mie somn.Atat imi amintesc dar oricum le pot revedea pe net pe oriunde.Zuppy04

Primele animeuri la mine au fost : Sailor Moon, chiar adoram acel anime si inca il ador.. ma uitam la el in fiecare zi si cateodata chiar majucam asa. A fost primul anime din copilaria mea.. la fel ca si Pokemon.. mama ce il ami adoram, dar si acum imi place.
Pai astea doua sa spune.. dar de fapt au fost mai multe, insa nu prea imi aduc aminte stiu ca mai erau.. dar ma cam lasa mintea cum. 21

Primul meu anime a fost Mew Mew Power, pe care l-am vazut cand aveam vreo opt ani. Tin minte ca eram foarte fascinata de acel desen, cum il numeam. Pe atunci nu stiam ce-i ala anime * am aflat mai tarziu ca Mew Mew e o japanimatie*, dar imi placea. Era totul asa de colorat *laugh* si funny. Tin minte ca nu imi placea deloc de tipa roz, Zoey, sau cum o chema. Era foaaaarte roz *laugh*. Imi placea de cea galbena, Kikki. Era asa de cuteeee si sweet, like a monkey :]]
Apoi au urmat si alte serii ca Digimon, Pokemon, Shaman KingDragon Ball, Detective Conan, Mermaid Melody etc.


Din cate imi aduc aminte, primul meu anime a fost Regele Shaman. Doamne, cat de mult imi placea! :]] Nu exista seara in care sa nu mai uit la el pe Jetix si parca si acum imi aduc aminte de fiecare personaj sau de episoadele care mi-au placut. Desi aveam doar opt sau sapte ani o.o. Cred ca intr-o zi il voi revedea si sunt sigura ca parerea mea despre cat de bun este acest anime nu se va schimba deloc.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.237 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)