Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primul Anime...

#71
Eu am inceput sa ma uit la anime mai mult dintr-o greseala ... mda si spre norocul meu atunci incepuse Bleach era primu ep :X dar inca nu am terminat Bleach T~T sunt la zi cu ep si manga si inca continua 4
Deci primu anime pe care l-am vazut cap coada ar veni Paradise Kiss urmat de Blood + si tot asa...
[Imagine: futuro_tuto_by_spisun-d34qcvm.png][Imagine: siggy.php?id=22597]<- click

#72
Cred ca primul anime a fost Sailor Moon, insa asa pe sarite,cand il prindeam la TV. Oricum eram prea mica pentru a stii despre ce este vorba acolo (nici nu era in romana din cate imi amintesc) si nici nu auzisem vreodata despre termenul de ,,anime". Pe vremea aia nu prea erau asa cunoscute.
Cel pe care l-am vazut cap coada, constienta fiind ca este anime a fost DN Angel. Nu stiu cum m-am apucat tocmai de el, mai mult ca sigur la nimereala. 21

#73
Pai am inceput sa ma uit la Animax ( pe atunci A+ ) pe la 9 ani, primul anime era unu cu testoase, nu mai stiu cum ii spunea... cred ca testoasele ninja, si apoi a fost Kaleido Star. Nu pot spune ca testoasele ninja au fost chiar presupuse anime-uri deci kaleido Star pentru mine e primul anime cat si favoritul.
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#74
Primul meu anime pe care l-am văzut a fost Pokemon la care ma mai uit și azi iar pe la opt ani am văzut Slayers și Inuyasha pe A+(ce vremuri).După aceea am început sa ma uit în fiecare zi(în fine seara) de la opt~ca doar atunci au incepeau~si din cate imi amintesc primul era Cubix.Un an mai tarziu am început sa ma uit la Kaleido Star la care pur si simplu am ramas masca .
Selbst Engel weinen, Engel leiden, Engel fuhl'n sich mal alleine
Sie verzweifeln, wie jeder andre, fallen tief und haben Feinde

#75
primul anime pe care la-m vizionat a fost Kaleido Star,m-a fascinat foarte mult dorinta unei fete de asi inplini visul!Actiunea anime-ului planeaza asupra unei fete de 16 ani din Japonia, pe nume Sora Naegino[12]. Aceasta a visat, de cand era mica, sa fie o membra a Kaleido Stage (echivalentul lui Cirque du Soleil) din orasul fictional Cape Mary, Californiahttp
Paurma au urmat: Pokemon,Naruto,Tokyo mew mew power (cred ca am scris bine)digimon frontiera etc
[Imagine: 8647989.png]


#76
21
Primul meu anime..pai a fost Sailor Moon, cu toate ca pe atunci nici macar nu stiam ca sunt anime'uri..era seria mea preferata de desene animate si basta. Imediat dupa SM am urmarit Pokemon si de'abia atunci am aflat ca nu erau niste banale desene animate a la disney21 ci ceva cu totul nou [pt mine] si foooarte japonez "kyaaaa".
[Imagine: Vocaloid__Miku_by_raidragonair.gif][Imagine: Hatsune_Miku_stamp_by_DensetsuShinobi.gif]
World is mine
Sekai de ichi-ban OHIME-SAMA
Sou-yu atsukai KOKORO-ete
Yone?!
Sono-ichi
Itsumo to chigau kami-gata ni kiga-tsuku koto
Sono-ni
Chanto kutsu made mirukoto, ii ne?
Sono-san
Watashi no hito-koto niwa mittsu no kotoba de henji suru koto
Wakatta ra migite ga orusu nanowo nantoka-site!

[Imagine: vocaloid____hatsune_miku_by_icy_rain.gif]X[Imagine: vocaloid____KAITO_by_icy_rain.gif]
[Imagine: Miku__s_Leek_by_aries95a.gif]
I get a leek! Don't make me use it! >_<

#77
Hmm, nu sunt sigura, dar cred ca primul anime vizionat a fost Pokemon. :-? Cand eram foaaaaarte mica, deci foarte mica :)) (vreo 5 ani), se difuza pe TVR1 sau TVR2, nu mai stiu. Cu o dublare de cacat, bine-nteles, dar ce sa-mi pese mie atunci. :-j Apoi cred ca a urmat Silor Moon, si ceva cu niste sirene (Marmaid Melody? :)) ), tot pe TVR1 sau TVR2. :)) Mai tarziu am descoperit Animaxul (A+) si am urmarit Inuyasha, dar mai apoi am continuat sa il vizionez pe net. Ceeeee vremuri. :| Par atat de indepartate. :)) (nu ca nu ar fi ^^')
Dar in fine, topicul se referea doar la primul anime, deci Pokemon, cred. ^^
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#78
Primul anime pe care l-am vazut a fost tot Pokemon dar a inceput sa ma plictiseasca si dupa acea am urmarit Full metal alchimist/panic (nu cred ca am scris bine ) care mi-au placut foarte mult.
Mai ales full metal panic, nu am putu sa il urmaresc mult ca dupa accea nu mai vedeam animax, imi arata niste bare colorate 14141414
Just the
way you know me..

#79
Se intampla prin 1996, aveam 7 ani si urmaream Sailoor Moon pe rai uno daca nu ma insel. Era intr-un program de desene pe la 10 sau 11 noaptea inpreuna cu Strumfii. Apoi pe Tvr 1, unde intelegeam si ce zic4. Apoi mai tarziu prin 2003 cu Dragon ball tot pe Tvr 1. Iar cand am avut acces la internet am inceput sa vizionez mai multe.

#80
Nu am citit posturi dar am o presimtire ca majoritatea au raspuns Dragon Ball si Sailor Moon.. Why? Well.. doar asta se difuza pe la noi cand majoritatea veneam de la scoala si ne chemam prietenii ca se batea Goku cu "Freza" pe TVR1, iar episoadele ni se pareau pur si simplu mult prea scurte, gosh. Tehe, frumoase vremuri, de ce sa nu recunosc, si eu tot cu Sailor si Dragon Ball am inceput, imi amintesc si acum cum stateam mirat cand imi auzeam prietenii spunand ca prind prin satelit programe italienesti unde vezi doamne, urmaresc episoade cu Goku avand copii si stranepoti, cei drept lucru care mi se parea pur si simplu imposibil.. Ce pot sa zic, eram mic, nici nu stiam ca e Anime, ptr. ca si ptr. majoritatea banuiesc ca erau doar acele desene animate difuzate zilnic, cu care aveam albume peste albune. Ca sa nu mai vorbesc de Pokemon, ca am fost pana in Sibiu cu tata doar ca sa imi dea un pusti un abtibilt, tehe.. frumoase vremuri. Si acum mai am albumele de la Goku, Pokemon, pana si triunghiul acela de la Yu-Gi-Oh cu toate Metal Tazos-urile. Vremuri.. nu ca acum, Disney Channel (sper sa nu ofensez pe nimeni prin asta) 10



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.205 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)