Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri

#54
Eu cred ca prietenii nu fac altceva decat sa te traga in jos, sa-ti distruga munca ta de-o viata si sa nu te lase sa traiesti in liniste.Nu exista prieteni adevarati.Toti asa-zisii prieteni se folosesc de tine si ajung sa te barfeasca pe la spate si sa te injura de toti sfintii ca-ti pare rau ca ai considerat prietennul/prietena tau/ta.
Este mai bine fara ,atata timp cat esti in stare sa te descurci singur.Imi place sa ma fac inteleasa si sa conversez atunci cand ma plictisesc, insa de multe ori ma consider ghinionista.Am avut o colega (s-a intamplat cea genul Naruto-Sasuke BFF varianta feminina) si culmea asemanarii cu Naruto : ea blonda,eu bruneta,ea vorbareata si eu tacuta 21 . (si se mai mira lumea de ce urmaresc naruto !).In fine, si vai ce prietene eram, chiar BFF si ne vizitam si mai stiu eu ce si ne "bateam "in note obtinute si in gluma cand amandoua luam 10 si pana intr-o zi cand eu luasem 10 si ea 9. Si de-aici tot taraboiul ca nu ne-am mai vb niciodata cu BFF , ca n-am mai vizitam nik impreuna si am ajuns sa ne uram la propriu si sa fiu "prietene foarte indepartate"doar pe fata,cand pe la spate ne aruncam fulgere una in fata celeilalte. Deci la ce sunt buni prietenii ? LA propriile tale interese, dupa care le poti da talpasita.
[Imagine: ItachiSig.jpg]








Răspunsuri în acest subiect
RE: Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri - de Mykoto - 15-07-2012, 08:17 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)