Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri

#40
Cu sau fără prieteni ?

Mi-am pus de câteva ori întrebarea asta. Uneori, am momente în care n-am chef de nimeni, doar să fiu singură şi atât. Doar eu şi cu mine. Alteori, am nevoie de cineva care să mă calmeze, să mă facă să râd sau să zâmbesc. Toţi spunem „ Ea e my ză best friend !” şi mâine, auzi vorbind despre tine chestii care i le-ai spus doar ei. Păi şi atunci mai e prietena ta cea mai bună, sau prietenul ? Nu cred. În orice caz, în acelaşi timp, avem nevoie de prietenii. Că unoeri nu reuşim să trecem singuri peste tot, mai avem nevoie şi de cineva care să ne facă să zâmbim, să ne dea un sfat or smth.
Eu una , prietene adevărată, că să spun aşa, am doar două. Atât . Ele sunt singurele la care le spun totul, şi ele mie. Ok, mai am secrete. Dar alea nu le ştie absolut nimeni. Nici măcar mama, sau altcineva. Sincer, cu mama mă înţeleg cel mai bine [ yeah, ştiu ce ciudat sună ] . Dar ea chiar îmi dă sfaturile de care am nevoie, şi e aproape de mine tot timpul. Şi cele două sunt, dar nu ca ea.
Anyway. Părerea mea e că avem nevoie de prieteni. Căci singuri nu reuşim, oricât am vrea. Dar trebuie să ştim cum să-i alegem şi ce să vorbim cu prietenii ăştia. Deci da, cu prietenii, e mai bine decât fără . *smile*
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.









Răspunsuri în acest subiect
RE: Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri - de Lust. - 12-03-2011, 07:42 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)