Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri

#32
Poate nu multi au dat de prieteni adevarati, doar de cei pe interes.

Cu sau fără prieteni?

Daca stai bine si te gandesti raspunsul vine de la sine...
Am avut multi prieteni pe care i-am "parasit" pentru ceva "nou", si chiar cred ca am facut alegerea buna... Chiar daca nu mai tinem legatura asa stransa (cam deloc) tot ma intreaba cum merg cu scoala, si atunci cand am nevoie de "protectia" lor ei mi-o ofera din plin. Poate pare ca ma folosesc de ei doar pentru a avea acea protectie, uneori si eu cred asta.

Totusi... chiar cred in prietenie.
Poate nu intotdeauna ne gasim pe cineva care sa ii spunem "sora" sau toate secretele noastre, multi sunt pe profit.

Sa lupti singur? Poate e greu... dar nu poti sa cari totul pe propi umeri, trebuie sa impartasesti cu cineva lucrurile bune si rele.

Chiar daca unuia i se intampla asa ceva nu trebuie sa creada ca nu exista.

Poate multi cauta ceva mai nou, si uita de prieteni vechi... asta e alceva.

Cred si nu cred in prietenia adevarata.

Ce-i mai buni prieteni iti poate fi familia, ei nu te vor trada, si secretele tale vor ramane in familie, nu sa ii vezi cum se duc la prieteni lor si spun ca "uite ma... sormea a facut aia... l-a injurat pe ala..."

Un prieten bun nu il cauti doar lasi de la sine, e ceva special cand nu sti data precisa cand il vei intalni...

Viata e un joc de noroc la fel si prieteni, trebuie sa sti cum sa arunci zaruile asfel incat sa nu pierzi.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri - de yaoi maniac - 23-09-2010, 05:36 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)