Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri

#22
Nu poţi numi "prieten" pe oricine. Eu făceam proasta greşeală să consider "prieten" fiecare persoană care stătea la o discuţie cu mine şi care era dispusă să mă invite la o plimbare. Greşit. Prieten e persoana care te susţine la bine, se bucură când ai o reuşită, te ridică de la pământ când decazi, îţi păstrează secretele. Un astfel de om e greu de întâlnit, plus că, pentru a cunoaşte un astfel de om, nu îţi trebuie zile, săptămâni, luni, ci ani. Eu cunoscusem o fată acum 2 ani, şi într-o lună, ne consideram cele mai bune prietene. În ziua de azi, ea mi-a spus toate secretele, iar eu i-am întors-o. De ce? Eu nu îi eram prietenă bună şi şi-a permis să mă trădeze, iar eu ca fraiera, am zis să o trădez şi eu. Am realizat că prietena mea cea mai bună e de fapt o fată pe care o cunosc de 6 ani, pentru că în toţi aceşti ani ne-am ajutat, ne-am iertat, ne-am certat şi ne-am acceptat. Nu ne-am lăsat la greu, şi indiferent de replicile usturătoare care ni le trântim, continuăm să rămânem prietene. Spunem întotdeauna aceleaşi cuvinte fără să vrem în acelaşi timp, avem aceleaşi obiceiuri. Părerea mea e că nu poţi să ai mulţi prieteni; majoritatea sunt amici. Prietenul e ca un fel de suflet pereche, asemănător ţie.
A little bit of heaven , and a little bit of hell .

Zuppy03



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri - de She's a rebel - 18-08-2010, 01:37 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)