Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri

#14
In general, cu. E bine sa ai pe cineva cu care sa razi, sa vorbesti, uneori sa plangi. Insa sunt si unele momente in care as vrea sa fiu singura. Nu suport relatiile sufocante, gen "bff" & co. In primul rand pentru ca sunt superficiale, dupa parerea mea, si in al doilea rand pentru ca sunt cam egoista. Intr-o prietenie, fiecare ar trebui sa contribuie, iar daca ar fi dupa mine, as vrea sa am pe cineva la care sa ma duc cand am nevoie de sfaturi sau cand vreau sa ies pe undeva, dar in rest vreau sa fac ce vreau, alone, sometimes. Si asta pentru ca ma atasez foarte greu cu adevarat, chiar daca poate uneori stau cu o anumita persoana si totul e OK. Sunt foarte putini cei pe care ii consider prieteni, si in general sunt persoane cu care nu petrec mult timp, dar de care sunt mai atasata decat de persoanele pe care la vad zilnic.
Eu personal, daca stau foarte mult cu cineva, observ repede daca putem fi sau nu prieteni buni, genul de prieteni adevarati. Pentru ca daca nu, atunci ajung sa ma plictisesc de acea persoana. And I agree too, prietenii adevarati sunt rari, si trebuie sa-i pretuim. Si inca ceva, consider ca in cazul meu, un prieten adevarat ar fi cel care sa ma suporte; simplu, nu?
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri - de She - 28-06-2010, 02:22 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)