Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri

#9
Am stat si am citit fiecare post in parte , deoarece mi se pare foarte interesant acest topic si am observat pareri diferite , unele chiar pe gustul meu . Cu sau fara prieteni ? Greu de decis . Cu siguranta toti ne aflam intre doi pereti si nu stim pe care sa il alegem . Raspunsul este cat se poate de simplu . Alegem prietenii . Chiar daca nu dorim acest lucru , vrand sa traim pe cont propriu , o parte din noi doreste sa nu se simta singura , iar in final ne dam seama ca acea bucata din noi este chiar propia persoana . Nu exista " Traim fara prieteni" . Este un lucru atat de prostesc , deoarece nimeni nu poate trai fara prieten . Simtim continuu nevoia de a comunica, iar la acest lucru ne ajuta bineinteles prietenii . Cu siguranta toti dintre noi simtim nevoia sa impartasim noile experiente , secretele si alea alea . Nu spun ca nu exista prieteni falsi , deoarece si eu la randul meu am fost tradata . Dar daca stam sa ne gandim bine cam toti spunem acelasi lucru : suntem tradati . Ar trebui sa ne mai gandim o data , deoarece si noi am tradat la randul nostru . Cuz...nobody's perfect =]] . Prieteni falsi sunt si vor continua sa existe . Dar de ce sa nu deschidem ochii bine ? Putem sa ne gasim adevarati prieteni cu care sa ne petrecem timpul . Singuratatea nu e o solutie . Cine ar putea trai singur ? Caci eu una cu siguranta as muri ...
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Răspunsuri în acest subiect
RE: Cu sau fara prieteni-pareri si dezbateri - de βεκi - 29-04-2010, 12:12 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)