Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

High School Vampire [+15] [yaoi]

#4
"Capitolul 2"

Buna!Iata ca in sfarsit postez si eu la acest fic.Aceasta e doar prima parte din trecutul celor doi,in capitolul 3 am sa va explic cum cei doi au ajuns la acel liceu si de ce nu pot fi vazuti impreuna.
ringingBells:ma bucur ca iti place ideea mea si ai dreptate actiunea este cam grabita insa pe parcurs promit ca o sa afli totul despre trecutul personajelor principale.Multumesc mult pentru com si te mai astept pe la acest fic :X
myuu:gomene pentru toate greselile stiu ca am postat ca o aiurita,fara sa gandesc ca poate sunt mult prea multe greseli.Iarta-ma te rog!:( Nu,nu am apucat sa vad prea bine Vampire knight si eu cred ca ideea este originala deoarece este yaoi.In plus nu cred ca asi putea sa copiez pe cineva,fiecare om are are un stil propriu pe care oricat ai incerca sa-l copiezi.Nu vei reusi in totalitate.Pfff sincer iti multumesc pentru ca m-ai atentionat,sper ca am mai reusit sa evoluez cat de cat.Te astept sa mai citesti acest fic si te rog nu te mai enerva din cauza mea :(
Multumesc deasemenea si cititorilor.Lectura placuta!


"Calatoria in trecut"

Flash Back

Anul 1600 I.d.H.Luna rotunda ca o minge de fotbal,stralucea falnica luminand cat de cat orasul ,Parezian,pe langa lumina oferita de ea,cateva lumanarele din ceara alba se puteau observa la geamurile croitorilor si al marilor boieri.
Undeva sau mai exact intr-o pravalie doi baieti munceau din greu servindu-i pe betivi cu diferite bauturi ce se puteau gasi doar in aceea vreme.
Deodata pe usa intra o tanara domnita, se asaza la o masa mai retrasa privind insistent tavanul,ochii ei de un rosu intens exprimau multa tristete si nesiguranta in timp ce cu ajutorul mainilor isi tragea mantia neagra peste umerii goi.
De ea se apropie un baiat mai timid.In cele doua palme fierbinti tinea o bucata de hartie confectionata din canepa si o pana imbibata in cerneala.Buzele lui rozali incercau sa formeze un salut cat mai politicos posibil, insa privirea ei il impiedica sa scoata vreun sunet.
-Va servesc cu ceva?-intreaba in cele din urma tanarul,evitand contactul cu ochii ei
-Da, asi dori un suc de rosi-spune fata zambind larg
In mintea tanarului se formau diferite pareri despre tanara,cum cineva si-ar dori sa bea suc de rosi?Numai un om nebun ar cere asa ceva,pe cat e de frumoasa pe atat e de ticnita,isi spune baiatul in gand.
Dupa cateva minute de asteptare tanara a fost servita impecabil,Danny a vrut sa se intoarca la treaba lui insa inchieietura i-a fost prinsa in palma fetei.
-Te astept in parc-doar atat a soptit apoi a plecat lasand sucul de rosi neatins

"Nu stiam ce sa fac,pe deo parte ii promisesem fratelui meu ca il voi ajuta la treaba, iar pe de cealalta parte imi doream sa o cunosc mai bine pe aceasta domnita ,ciudata.
Cred totusi ca nu ar avea ce sa se intample in cateva minute,asa ca imi dau jos sortul alb si ies neobservat din local.Singura mea destinati era parcul de langa cimitir.
Ma inspaimanta aceasta idee,mereu evitam acel drum deoarece nu eram genul de baiat rebel, fara temeri insa chiar nu stiu de ce aceea privire din ochi domnitei imi daduse o forta imensa.
Nu mai avusesem niciodata vreun contact direct cu o fata,am fost si cred ca sunt mai preocupat de fratele meu.Dupa ce parintii nostri au murit,el a muncit ca un caine in scopul de a ma intretine pe mine si casa.Abea l-am convins sa ma ia cu el la munca.
In fine,ma asez pe o banca mai retrasa din curtea cimitirului bineanteles tremurand din cap pana in picioare.Aveam presentimentul ca sunt privit de mai multe persoane si ma asteptam ca in orice moment cineva sa ieasa la atac.
- Qu'est-ce qu'un bon garçon-aud o voce atat de cunoscuta venind din spatele meu
Imi intorc privirea speriat dar ma linistesc atunci cand o observ pe ea asezandu-se pe banca langa mine.Asa ca imi fac curaj si decid ca este momentul sa incep eu aceasta conversatie.
-Imi pare rau,nu ma prea pricep la franceza-ii spun eu privind in continuu cerul de un albastru inchis
-Imm..nu-i nimic ai timp sa inveti multe in cateva sute de ani-fata aceasta imi dadea fiori,poate...poate era mult mai bine sa plec.
Pur si simplu ma ridic de langa ea,facand pasi mici si apasati catre iesirea din cimitir.Insa vocea ei serioasa ma opreste tocmai in tocul portii mari si reci de metal.
-Ai vrea sa-i poti oferi fratelui tau:comoditate,lux,hrana?Ai vrea sa nu mai fi un servitor ci un mare conte care sa traiasca vesnic?-la contactul cu palmele ei reci ca sloiul de gheata,cad in genunchi punandu-mi palmele la gura.
Imi dadea fiori,simteam ca ea nu este o finta umana ca mine.Vocea ei semana atat de mult cu a mamei,vruiam sa plang insa fratele meu imi interzisese sa fac acest lucru.
-Da,vreau!-ii raspund simplu lasandu-ma pe spate
Imi inchid usor ochii tremuranzi,asteptand cu nerabdare clipa.Imi simt buzele patate cu un lichid dulceag,cu cat inghiteam mai mult cu atat durerea din piept crestea si crestea pana ma devora....Pentru cateva secunde nu am mai simtit nimic,nu am mai visat nimic dar cand mi-am deschis ochii lumea parea altfel.
Totul in jurul meu era real,pana si statuile ce intruchipau deiferite fiinte prinsesera viata,incepeam sa aud fel si fel de ganduri ale oamenilor si sa vad la zeci de kilometri departare.Ma simteam unic,puternic dar aveam o pofta nebuna de sange..stai sange?Asta inseamna ca sunt vamir?Da,in sfarsit banuielile mi sau adeverit.
Din aceea seara am devenit un monstru fara suflet.Asasinam oameni inocenti pentru proprile pofte,ma comportam jalnic cu fratele meu spunandu-i diferite cuvinte ce il dureau pana in adancul sufletului.Dintr-o data aceea lume roz disparuse si o adoua sansa pentu a ma intoarce in trecut nu mai exista.Totusi puteam sa-mi fac fratele sa devina ca mine insa oare ar merita sa-i stric viata?Oricum ar fi merita sa incerc pentru binele meu.Caci acum numai la mine ma gandesc.
Pasesc tip-til in camera lui,asezandu-ma alaturi de el pe pat.Dorinta de ai gusta sangele ma innebunea complet, insa mai tare ca dorinta era pasiunea.Probanil facusem o obsesie pentru el datorita faptului ca ne indepartasem atat de mult.Intr-un final imi pun palma rece pe obrazul lui fierbinte pentru a`l trezi mai repede.
-Dany?!Toata aceasta durere prin care am trecut,nu mai suport sa te stiu atat de departe.De ce?Ce ti-am facut?Ce?....-imi spune dandu-mi cu pumni in piept.
Lacrimile lui,plangea.Pentu prima oara in viata lui plangea in fata mea!Ramasesem inlemnit,tremurand ca o frunza in bataia vantului,ii provocasem o suferinta enorma fara intentia de a o face.
-Sunt un monstru-ii soptesc eu la ureche imbratisandu-l cu tandrete.Acum inima mea este goala,nu o mai am in piept,nu mai bate....
-Stiu ca esti un vampir,ochii tai sunt prea straini.Insa...insa nu imi pasa.Vreau sa fiu ca tine,te iubesc prea mult!
Poftim?Ma iubeste?Acum inteleg de sa sacrificat in halul acesta pentru mine,toate acele nopti in care ma veghea.Vocea lui suava ce imi mangaia auzul in timpul furtunii,ma iubit in trup si suflet fara sa ceara ceva in schimb iar eu m-am comporat oribil cu el.
Fara sa mai stau pe ganduri,mi-am infript coltii in incheietura maini lasand lichisu de un rosu intens sa curga siroaie printre buzele lui.Apoi mi-am asezat trupul peste al lui,eram constient ca urma sa urle de durere dar presimteam ca iubirea mea ii va usura suferinta.
-Inima mea tace,la fel ca si a ta......din nou!
Va urma........
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic



Răspunsuri în acest subiect
High School Vampire [+15] [yaoi] - de Aliss_anime - 05-10-2009, 12:04 AM
RE: High School Vampire [yaoi,+16] - de myuu - 05-10-2009, 03:59 PM
RE: High School Vampire [yaoi,+16] - de Aliss_anime - 15-11-2009, 05:16 PM
RE: High School Vampire [yaoi,+16] - de Hetalia - 16-11-2009, 07:37 PM
RE: High School Vampire [yaoi,+16] - de Hetalia - 14-12-2009, 03:57 PM
High School Vampire [yaoi,+15] - de Aliss_anime - 13-02-2010, 05:49 PM
RE: High School Vampire [yaoi,+15] - de Denny - 13-02-2010, 05:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.703 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash
  High School Love wolfkidgirl 2 2.927 27-09-2009, 12:09 AM
Ultimul răspuns: Kayura
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 5.000 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Konoha High School Annya 25 22.251 22-06-2009, 12:40 PM
Ultimul răspuns: Sasuke Uchiha is the best


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)