Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I'm fat so what?? [+18]

#4
Hey Gilrs!M-am intors cu nexu adik cap 2!Spers sa va placa!Comm duree!





Capitolul 2





-Ahh!De ce ai facut asta??spun eu furioasa pe fratele meu poznas care era cu o galeata in mana razand de fata mea!<Heyy si eu as rade daca m-as vedea!>
Fara sa vada iau repede o perna si il asaltez cu mii de lovituri nu prea puternice pentru trupul acela.El ma gadila cum degetele fine!Ma simteam fosrte bine cand eram cu el.Parca uitam de necazurile mele cu Aymuy
<Ahh iar mi-am adus aminte de ea!!!Frate unde pot scapa de fata ei de scorpie.Cei drept este extrem de frumoasa,parul acela de un rosu atat intens combinat cu ochii aceia de un verde pur putea lua ochii oricarui baiat sau barbat.Dar tot o uram!
Nu nu pentru ca era frumoasa ci pentru ca intotdeauna se lua de mine pentru ca eram grasuta cum spunea fartele meu.Dar eu ma consideram o balena in devenire.>
Dar din visare ma trezeste o perna peste fata mea.Aaa da ma ,,bateam cu'' fratele meu.
Dupa ce ne mai linistim din ,,joaca'' noastra devin serioasa.
-De ce mai trezit?spun eu aplicandu-i inca o perne peste ceafa.<Hahah dulce razbunare!!>
-A??Aaa da!Intarzi la scoala!Fugi si imbracate te ajut eu cu ghiozdanul!zise el incepend sa-mi caute caietele aruncate undeva la intamplare.
Intre timp mama cu tata discutau la masa sorbind din ,,Elixirul vietii''.
-Ayame!Tata tipase atata de atre incat mama scapa ceascuta cu cafea pe jos.
-Da Yono??Ce s-a intamplat??spuse mama strangand de pe jos cioburile.
-M-am gandit..de cand n-am mai fost intr-o excursie imreuna??Toata familia???zise tata rasfoind ziarul in cautare de ceva interesant.

Intre timp eu ma pregateam in baie,facusem atatul dorit dus.iar parul meu negru steatea lipit de mine.<Ochii mei albastrii atinteau oglinda de parca ar vrea sa o sparga in mii de bucati iar acele bucati in si mai multe bucatele.Eram urata!!
Nu aveam nimic special,decat parul negru si lung pana la solduri iar ochisorii mei,,Picaturile mele de cer'' cum ii placea mamei sa ma alinte,sae uitau plictisiti la corpul meu plin cu sunculite!Da ce gandeam era ceva bizar!Cred ca nimeni numai gandea ca mine.
Vroiam azi sa ma machez dar mi-am adus aminte ca fratelui meu nu-i placea sa ma vada,,spoita'' cu toate tampenile care ascundeau frumusetea naturala.Ce frumusete sa am eu?Poate doar sunci!>
Am renunta la machiaj si ma-m indreptat spre dulap de unde imi scot uniforma caracteristica liceului unde invat.Rochita scurta albastra, un plover asemanator cu culoarea rochitei acoperea camasa cu maneci scurte pe care era enblema Liceului ,,LeGrande''
Hai gata cu descrisu unifomei stupide ca ma doare capul deja.Sa revenim..intru in camera si il vad pe fratele meu cu micul ghiozdanel in mana.
-Esti gata?spuse el in timp ce imi dadea micutul ghiozdanel.
-Da!zic eu vesela in timp ce vroiam sa-i ofer un sarut.
-Bine!Acumi fugi!
-Oke!Te iubesc! strig eu in timp ce coboram scarile.


Ajung in bucatarie dar aud 2 voci,le apartinea parintilor mei.Ma furisez dupa un perete si ascult mica lor conversatie.<Hey hey nu-i bine sa asculti discutile altora.Stiu stiu da pare ceva interesant asa ca taci.!stiu sunt ciudata ma cert cu proprie mea persoana!>
-Da si eu m-am gandit la asta!spuse mama ce se pare ca spala vase
-N-am mai petrecut timpul impreuna mai deloc.Zise tata ganditor.Stiu!Dupa ce ne vom muta vom merge la munte!
-Dragul meu este o idee excelenta!Mama se apropie cu gandul sa-l sarute pe tata dar sa oprit auzind strigatul meu de fericire.
-Daa!!!!!!!!! O excursie!Yeyy!!Va iubesc muult multt!!!Tip eu in timp ce sar la o imbratisare cu mama si tata
-Se pare ca numai este o surpriza!spuse cei doi oameni atat de cunoscuti mie.

Ies repede pe usa si ma indrept spre ,,INFERUNUL''adica liceul meu muult prea departe.Nu stiam daca sunt atenta pe unde merg dar nu-mi pasa.Eram fericita.<Iti dai seama!! O excurie cu parintii mei!!Cea mai faina zii!>
In 20 de minute ajung in fata liceului,,LeGrande'' si intru in interiorul acestuia,cautand cu ochii clasa a-10-I.
Surpriza!!Nu era nimeni in clasa!Ahh ce bine era singura acolo!Dar momentul meu de relaxare a fost distrus de o usa izbita de perete.<Ce idiot sau idioata imi distruge mie relaxarea!!Sa vezi ce il pocnesc!>Si fara sa ma uit cine este ma duc la el pregatita sa ii ard una peste fata,dar incet imi micsorez pasi ajungand sa nu mai merg deloc,in fara mea sea afla Yoru!Cine era Yoru??Era cel mai cool timp din scoala.Aaa da si era iubitul idioatei de Aymuy.Vocea lui ma trezi din meditatie mea
-Hmm..unde-i Aymuy??intreba el. Hey pe mine ma intrba??Cu mine vorba??Da fato mai vezi pe cineva in clasa asta???Spuse cealalta Eu
-A..a..a.. Oh nu ma balbaiam.Ce proasta pot fii!<Vorbeste cu el tuu nu o sa mai ai ocazia asta!>>
-Mdaa.. stii sa vorbesti sau nu?zise Yoru uitandu-se spre fereastra
<Vocea atata de suva si dulce!Imi vine sa-l sarut!!Ce tampenii pot visa!>
-Aloo..Esti?? Nu mai auzeam ce spune!Ma gandeam doar la buzele acelea catifelate!O mana ma trezeste din visare
Era a Lui!
-Hey esti bine??spuse el intandu-se la fata mea rosie
-Aa..Da..Da sunt bine!spun eu dupa ce sunt uimita ca am putut voirbi!<Hyuu am scapat si de asta!Bravo Girl>!
-Stii unde este Aymuy???
-Nu nu stiu probabil acasa.spun eu in timp ce vroiam sa-i rezist 10 secunde privirea.Ochii lui de un rosu aprins.iar parul acela de unde verde catifelat.Ohh ce na-s da macar o data sa te sarut!
-Oke..mersi!Cred! zise el in timp ce se indrepta spre usa
-N-ai pentru ce!!Strig eu in urma lui
Intre timp colegi venisera si ei si asteptam sa incepem ora!Profesorul venise incepnad sa ne predea o lunga si plictisitoare lectie de biologie!Peste 20 minute de la inceprea orei Usa se deschise iar in fata noastra se afisa Ayumy mai frumoasa ca niciodata.parul ei lung era inlocuit de o coafura stil frantuzeasca.Aceasta se uita o seunda la el si acesta pleca imediat capul precum un caine si apopi ii dadu voie la ,,Printesa'' sa se aseje in banca alturi de iubitul ei.<Ce idioata!!Cred ca il si inseala deja!>Spun eu in gand[/font][/u] uitandu-ma cu ura la ea.Aceasta observa privirea mea ce o sfida si scoase limba smecher la mine!<Presimt ca o sa se intample ceva rau!Da stiu!>



Răspunsuri în acest subiect
I'm fat so what?? [+18] - de ZuZuLInA - 18-01-2010, 10:23 PM
RE: I'm fat so what??(+18) - de Verrine - 18-01-2010, 10:47 PM
RE: I'm fat so what??(+18) - de Abbeh. - 18-01-2010, 10:55 PM
RE: I'm fat so what??(+18) - de ZuZuLInA - 19-01-2010, 12:09 AM
RE: I'm fat so what??(+18) - de Abbeh. - 19-01-2010, 04:51 PM
RE: I'm fat so what??(+18) - de Mitus - 19-01-2010, 06:20 PM
RE: I'm fat so what??(+18) - de Flash - 19-01-2010, 08:01 PM
RE: I'm fat so what??(+18) - de Kripterya - 20-01-2010, 05:47 PM
RE: I'm fat so what??(+18) - de Mitus - 20-01-2010, 10:21 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)