Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lovers’ Zodiac [+16]

#3
Deci incep cu o intrebare...Ai citit Zodia Indragostitilor de Giulia Carcasi? Hai spune ca da...fiindca ce ai scris tu este o copie fidela, doar ca ai inlocuit numele.
SI sa nu imi spui ca aberez, fiindca am citit cartea aia, si am citit si capitolul acesta cu ea in fata. Si pe langa nume ai schimbat si descrierea personajelor.
Fiecare replica, fiecare miscare este la fel.
In primul rand numele Lover`s Zodiac, in traducere Zodia Indragostitilor si faptul ca o povestesti din doua puncte de vedere, in acest caz Aisha si Erick ( in carte Alice si Carlo)
Ei bine eu inteleg continuari ale cartilor dar nu plagierea lor.
Acum comentarii...pei ce sa spun ai de toate...dialogul nu e sec descriere este, naratiunea e buna...avand in vedere faptul ca acest capitol este similar cu cel din Zodia Indragostitilor, care este o carte excelenta, cum as putea face un comentariu negativ?
Oricum, eu una sper ca in urmatorul capitol sa se schimbe ceva, nu prea suna tentant sa citesti aceiasi carte de doua ori numai ca are alte personaje si titlul scris in engleza. Sper ca se intelege ca ceea ce ai facut tu pana aici este un plagiat da? Am spus astept schimbarea evenimentelor...sper sa fie doar un inceput si povestea sa se schimbe...
Spor la scris...
Zbye
KyuMin.



Răspunsuri în acest subiect
Lovers’ Zodiac [+16] - de ralu_th7 - 16-12-2009, 01:09 AM
RE: Lovers’ Zodiac(+16) - de Flash - 16-12-2009, 04:19 PM
RE: Lovers’ Zodiac(+16) - de A'Svear - 16-12-2009, 04:37 PM
RE: Lovers’ Zodiac(+16) - de kristal_icequeen - 16-12-2009, 06:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)