Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mir Velik

#2
Bună D: .

Prolog - am văzut doar o greşeală .
aceast --- acest .
În primul capitol nu am văzut greşeli.
Încearcă doar să pui linii de dialog [ - ] atunci când sunt purtate discuţii. Mi se pare mai corect şi mai estetic aşa, decât să le pui între ghilimele. Bine, presupun că depinde de fiecare însă sfatul meu este să recurgi la liniile de dialog.

Ok, deci îmi place foarte mult. Prologul a fost foarte interesant , atât de interesant că m-a captivat imediat. Ai un vocabular, ah. Adorabil. Foarte frumos conturat şi coerent, şi atât de interesant ! Nu mă mai puteam opri din citit. Şi replicile mi s-au părut geniale. Hmm, mi-au amintit şi de-o melodie. [ la faza : cu riscul de-a mă repeta ] -- poate ştii şi tu despre ce vorbesc. A fost foarte drăguţ. Chiar am râs la schimbul de replici din primul capitol :]]] * still laughs *.
Încă nu am înţeles pe deplin ceea ce se întâmplă , care este acţiunea propriu zisă şi care este adevărata ''treabă'' cu personajele astea. Dar îmi place . Numele lucrării... este.. Hmm, încă nu ştiu ce să comentez despre el. Dacă este doar combinaţia de nume a celor doi, nu ştiu dacă e prea extraordinar. Dacă mai există şi ceva ascuns, o altă semnificaţie, atunci aştept să o descopăr.
Descrii foarte frumos. Pentru prima dată, de când mă ştiu eu am citit nişte fraze imense fără să mă plictisesc. Bine, poate nu pt. prima dată de când mă ştiu, exagerez :]]. Dar ceea ce vreau să spun este că, deşi ai făcut fraze ce cuprindeau multe propoziţii , le-am putut înţelege uşor. Erau şi frumos '' conturate ''. Ceea ce mi-a atras atenţia într-un mod plăcut.
Am mai zis despre replici că sunt super - tari. Să continui cu ele, merită. Eu aştept următorul capitol. Îmi place cum scrii.
Baftă <3.



Răspunsuri în acest subiect
Mir Velik - de Rock Bird - 12-12-2009, 05:54 PM
RE: Mir Velik - de Teh2 - 12-12-2009, 06:22 PM
RE: Mir Velik - de Rock Bird - 29-12-2009, 08:48 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)