Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

AngelOfTheDark`s Oneshots

#9
nu stiu daca iti mai amintesti de mine, sunt surioara lui myky[=berry], adica axxa^^
m-am gandit sa trec si eu pe aici cu un comm:
"29 noiembrie"- douazeci si noua(in scrierile literare, numerele se scriu in litere);
"sa`si"- sa-si;
"s'a"- s-a;
"pentru a lua micul-dejun. Dupa acest mic-dejun"- repetitia este destul de deranjanta;
"bucurandu`se"- bucurandu-se;
"a luat'o"- a luat-o;
"aceiasi ora"- aceeasi;
- nu ai pus cateva virgule esentiale... dar gata cu gramatica si acum... literatura:X :
*in primul rand, majoritatea compunerilor intotdeauna incep cu "este" sau "era", incat a devenit banal sa incepi o scriere literara astfel:-(
*povestea este cam scurta, puteai sa detaliezi mai mult si sa o dezvolti, astfel incat ar fi fost cu siguranta mai interesanta si ai fi putut sa o invalui intr-o aura de mister;
*nu ai precizat sentimentele Mirunei deloc si nici nu ai spus mai nimic despre ea, adica nu ai descris-o nici moral, dar nici fizic, insa descriind-o puteai apropia lectorii mai mult de ceea ce ai scris, iar citind am fi avut impresia ca simtim macar o parte din emotiile personajului principal
in rest e OK, spor la scris in continuare si astept cu nerabdare urmatorul one'shot^___^

P.S: eu sunt destul de pretentioasa si la obiect atunci cand e vorba despre literatura sau sa-mi exprim opinia despre ce citesc si I'm sorry daca ce-am scris mai sus te-a intristat(hope not :D), intentia mea a fost ca stiind greselile facute(care nu sunt cine stie ce:)) ) sa fi mai atenta pe viitor si chiar sa-ti prinda bine:-)... oricum, iti va explica myky de ce imi permit sa dau sfaturi si why I :X literature



Răspunsuri în acest subiect
AngelOfTheDark`s Oneshots - de AngelOfTheDark - 28-11-2009, 01:48 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de Berry. - 28-11-2009, 09:43 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de AngelOfTheDark - 28-11-2009, 09:51 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de Berry. - 29-11-2009, 01:47 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de AngelOfTheDark - 29-11-2009, 02:00 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de Berry. - 01-12-2009, 08:26 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de AngelOfTheDark - 05-12-2009, 07:29 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de AngelOfTheDark - 09-12-2009, 04:19 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de Axxa.No.Way - 09-12-2009, 06:38 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de AngelOfTheDark - 10-12-2009, 06:07 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de AngelOfTheDark - 13-12-2009, 07:12 PM
RE: AngelOfTheDark`s Oneshots - de AngelOfTheDark - 18-12-2009, 06:14 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)