Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oamenii se schimba si eu la fel

#2
Uitati cap 2.
-------------------------------------------------------------------------
Cap. 2.


Era amurgul.Vantul incepuse sa sufle cu putere iar pe poarta mare si inalta a satului pasesc 8 ninja, cu capul plecat si plini de tristete ce se imbina totodata cu bucuria rentoarcerii acasa dupa doi ani de absenta constanta.
Era o liniste depina intre acei ninja, pana cand cineva sparse tacerea...
'Hey!!!Am o idee.'spuse Dei pe un ton vesel incercand sa le ridice moralul colegilor sai.
'Si care e?'zice un tip cu parul brunet pe un ton arogant.
'Nu mai fi asa arogant Yura.Eu ma gandeam sa mergem sa mancam cu totii ramen.Voi ce ziceti?'zise Dei.
'Ne pare rau dar nu putem.'zisera pe rand Hisari, Akira, NightNight, Krono si Rock Leenc.
'De ce?'zice Dei cu o fata trista de caelus.
'Pai pe noi ne asteapta parinii acasa si trebuie sa mergem'zice Krono.
'Ne-au trimis un mesaj cand eram in padure ca ne asteapt acasa'completa Akira.
'A da, bine, nicio problema.'zice Dei un pic trist si ganditor.
'Hey Dei, merg eu cu tine daca vrei.zice Saiko sperand sa-i ridice morualul.
'Esti sigura Saiko-chan?Nu ai nimic altceva de facut?'zise blondul.
'Nu, nu am.'zise rozalia.
'Bine, atunci hai sa mergem ,ca mi-e o foame de lup.'zise Dei intr-o veselie si lund-o inainte.
'OFF.....si eu care credeam ca s-a schimbat in astia doi ani.Poate ca adevenit el mai puterinic, dar cand e vorba de ramenul de la Ichimaru face crima....nu stiu cum poate sa manance asa de mult'gandi Saiko care isi lua la revedere de la prieteni sai si fugii dupa blond care ajunsese deja la destinaie ,comandand in plus si 6 portii de ramen.
'Hey, abia ai ajuns, haide ai comandat deja 5 portii de ramen pt mine si una pt tine'spuse Dei cu un zambet larg pe fata.
'Oau, inca mai faci crima pentru ramenul de la Ichimaru, nu?'abia zise Saiko in timp ce radea in hohote, privindu-l pe blond cum se porostea cu doua betisoare.

----------

In timp ce la Ichimaru ramen rasetele erau in voga, in cealalta pare a satului vantul se intetea ,iar trei siluere se plimbau agale pana in fata unui cires unde s-au oprit si au inceput sa vorbeasca.
'Hei fetelor vreti sa va zic cea mai noua veste unul dintre senseii nostri?'zice Ino catre cele doua prietene ale sale.
'Da.'zisera cele doua in cor.
'Bine atunci am sa va zic in doar trei cuvinte.Sensei va fi tata.'zice Ino cu un zambet larg pe fata.
'Poftim.Asuma va fi tata.'zisera cele doua in acelasi timp.
'Asta inseamna ca Kurenai va avea un copil, nu?'zice Sakura.
'Da exact asta insemna.'zice Ino pastrandu-si inca zambtul pe fata.
'Oau....as vrea si eu ca Naruto sa ma observe macar odata...'visa Hinata cu voce tare.
'Da chiar asa, macar tu poti sa il vezi macar, acum ca ma gandesc esti foarte norocoasa ca il ai pe Sai.'zice Sakura cu tristete in voce.
'Asa-e el e foarte atent cu tine si e grijuliu tot timpul, chiar ii pasa.'adauga Hinata.
'Acum ca ati adus vorba cateodata mai fac glume despre el in preajma voasta fetelor, dar chiar il iubesc si nu stiu ce m-as face daca m-ar parasi sau i s-ar intmpla ceva.'zice Ino cu aceasi voce ca Sakurei.
Pe cand vantul incepea sa sufle cu mai mult putere si melancolia puse stamanire pe ele se aude cu un sunet:CLINCLINCLINCLINCLINCLINCLIN.
'Ce se aude?'intrebara Ino si Sakura in acelasi timp.
'O nu, nu se poate am intarziat...'striga Hinata.
'Unde?'zice Sakura nedumerita.
'Azi vin verisorii mei la mine, Hisari si Krono, iar eu am uitat complet, a fost plecata timp de doi ani, nu pot sa cred...'zice Hinata lundu-si ramas bun de la cele doua fete si indreptandu-se spre casa.
'Oau, asta e ceva.'zice Sakura care era aprobata de Ino.
'Acum am ramas doar noi, deci ce vrei sa facem?o intreba Ino pe Sakura, dar in acealsi moment ii suna telefonul.
'Alo, da mama'zice Ino.
'Am o veste grozava, trebuie sa vi acasa' ii zice macicasa cu o voce plina de bucurie.
'Da!Care e?' intreba Ino.
'A venit Akira'zice aceasta.
'Da?Vin imediat'Urla Ino.
'Scuze Sakura dar trebuie sa ma duc repede acasa a venit Akira, sora mea mai mare, trebui sa plec.
'Nu-i nimic'zice Sakura cu in zambet fals in timp ce privea cu Ino a luato la goana spre casa.
'De ce a trebuit sa se intample asa?De ce?Baiatul pe care il iubesc cel mai mult a plecat din sat iar mama si tata sunt grav raniti in urama unui atac al satului.De ce?'gandea Sakura in timp ce se duse sa se plimbe prin sat.

------------------------------------------------------------------------------------------
Stiu ca e cam scurt dar sper sa va placa.
Astept critici si comentarii pentru a putea sa ma perfectionez.



Răspunsuri în acest subiect
Oamenii se schimba si eu la fel - de *Saiko* - 02-11-2009, 11:06 PM
RE: Ce a fost si ce va fi........ - de *Saiko* - 03-11-2009, 08:59 PM
RE: Ce a fost si ce va fi........ - de Emm` :x - 04-11-2009, 06:56 PM
RE: Ce a fost si ce va fi........ - de Flash - 17-11-2009, 08:41 PM
RE: Oamenii se schimba si eu la fel - de *Saiko* - 24-12-2009, 02:45 AM
RE: Oamenii se schimba si eu la fel - de *Ella* - 29-01-2010, 07:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Oamenii de hartie Nevermind 0 1.838 08-05-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  Voi oamenii distrugeti, iar eu adun. Pucks 0 2.292 27-02-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Pucks
  Viata se schimba odata cu trecerea anilor Who said i have to be normal 23 15.193 05-08-2009, 09:24 AM
Ultimul răspuns: Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)