Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Strawberry`s Oneshots

#6
>:D< tocmai eu sa nu dau comm?
in primul rand, sunt foarte mandra de tine, super myky berry ca ti-ai transpus gandurile pe "hartie"(de fapt calculator... dar nu conteaza^^) si ai creat literatura:X !

"intr-o lume in care nimeni nu te accepta daca nu porti o pereche de pantaloni de firma." -draguta ironie... de ce nu i-o zici si celor 2 de la tine din clasa(ma refer la blonda si sabrina=)) ) ?
"de cand a trecut in neexistenta"- in calitate de surioara, trebuie sa fiu sincera... nu-mi prea place aceasta propozitie, mai bine ai fi pus nefiinta in loc de "neexistenta";
"asa de repede"- mi se pare ca suna mai bine asa... :D
"suferii"- suferi;
"trezii"- trezi;
"sa plang,Stiu"- in loc de virgula, punct.
"sa-mi indeplinesc toate visele..."- este visuri(le) deoarece acesta este pluralul de la "vis" cu intelesul de ideal, in timp ce pluralul de la "vis" insemnand "lucrarea" subconstientului pe timpul noptii este "vise".
-ai mai avut cateva repetitii care nu erau figuri de stil...
Si acum laudele:
expresivitatea scrierii este deosebita, mai ales felul in care ai dezvoltat ceea ce simtea personajul principal. Citind, am avut impresia ca tot ceea ce ai scris este strigatul de ajutor al unui suflet ranit, care incearca sa se vindece si sa uite, desi stie ca "cealalta jumatate a sa" ii va ramane mereu in inima... e atat de frumos si profund:X ma bucur mult ca ai incercat sa scri la persoana I

abia astept urmatorul one-shot, multi pupici:* si sa iti vina inspiratia si astazi ;-)
P.S: un mic sfat de la surioara ta mai in varsta ;)) : nu trebuie sa fi trista ca esti mult mai draguta decat sti tu cine si cu siguranta ca daca i-ai fi zis lui "..." inaintea ei ti-ar fi zis da:P... in plus, ai o viata intreaga sa gasesti pe cineva mai bun ;)



Răspunsuri în acest subiect
Strawberry`s Oneshots - de Berry. - 25-10-2009, 02:58 PM
RE: One shots - de Axxa.No.Way - 25-10-2009, 04:27 PM
RE: One shots - de Aliss_anime - 05-11-2009, 12:42 AM
RE: One shots - de Berry. - 12-11-2009, 09:51 PM
RE: One shots - de Teh2 - 12-11-2009, 10:26 PM
RE: One shots - de Axxa.No.Way - 14-11-2009, 02:43 PM
RE: One shots - de Minnie - 16-11-2009, 11:15 PM
RE: One shots - de Berry. - 26-11-2009, 06:44 PM
RE: Strawberry`s Oneshots - de Flash - 15-12-2009, 08:17 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)