Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Strawberry`s Oneshots

#4
El....


Inca imi amintesc de el...acelasi el care m-a marcat, care fara sa vrea a reusit sa-mi inmoaie inima, sa o faca sa bata pentru el asa cum nu a mai facut niciodata, acelasi el care m-a parasit, care m-a parasit intr-o lume in care nimeni nu te accepta daca nu porti o pereche de pantaloni de firma.O lume care fara prezenta lui nu are nici un sens pentru mine.
El, de ce oare m-a lasat fara sa-i simt inca o data parfumul care ma imbata?Fara ochii lui abisali in care ma pierdeam ore in sir, fara iubirea lui...
De ce a vrut sa ma vada cum plang dupa el, sa ma vada trista, fara pofta de viata?
Il iubesc, inca il iubesc dupa atata timp, dupa atata timp de cand a murit, de cand a trecut in neexistenta.Il iubesc mai mult decat oricine.
Oare mai pot fi fericita fara sa-l mai vad o data, fara sa-l mai simt?Fara sa-l mai aud cum imi sopteste la ureche un ''Te iubesc!''...
As vrea sa-l mangai inca o data, sa-i sarut buzele moi, catifelate.As vrea, as vrea atatea, dar daca el ar mai fi langa mine as renunta la tot si toate doar pentru un minut impreuna.
Melancolica, privesc pe geam, cerul plange cu mine.Isi varsa toata furia asupra pamantului.
Ploua cand ne-am intalnit.In ziua aceea magica mi-am uitat umbrela acasa si el mi-a oferit-o pe a sa.Mi-a zambit, am inrosit, obrajii mei au capatat o culoare rosiatica din cauza emotiei.
Din prima clipa am stiut ca intre noi exista o ceva mai mult decat atractie, stiam ca intre noi se va naste un sentiment mai puternic decat ce am fost pana atunci...Stiam si am avut dreptate.Incetul cu incetul ne-am indragostit.
Oare o sa mai intalnesc o persoana asa speciala ca el?Nu, asta este imposibil, el a fost, este si va fi pentru mine unic.
E ciudat cum poti sa te indragostesti asa repede, dar si cum poti suferii din dragoste.
Privesc medalionul care mi l-a dat de ziua mea, straluceste, este simplu, dar superb.Piatra din mijlocul trandafirului este rosie....Rosu, culoarea pasiunii, a pasiunii care s-a aprins intre noi din prima clipa.
A fost prea perfect tot ce am trait pentru a fi adevarat, a fost un vis si la fel ca un vis s-a stins inainte de a ma trezii.
Totul s-a terminat mult prea devreme, poate prea devreme...
Poate ar fi mai bine daca l-as uita, as incepe de la capat...Dar nu, nu pot face asta.Nu pot sa-l uit!Nu vreau!
Sufar, sufar pentru el....
Nu am fost la inmormantarea sa, nu am putut sa-i vad corpul ingropat in pamant, nu am putut sa-mi iau adio....
Pentru mine totul s-a terminat cand m-a parasit, dar stiu ca nu vrea de acolo unde este sa plang,Stiu ca vrea sa fiu fericita, sa imi intind aripile si sa-mi indeplinesc toate visele...
Asta voi face, imi voi continua viata fara el, dar nu-l voi uita, il voi purta mereu in inima.
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.















Răspunsuri în acest subiect
Strawberry`s Oneshots - de Berry. - 25-10-2009, 02:58 PM
RE: One shots - de Axxa.No.Way - 25-10-2009, 04:27 PM
RE: One shots - de Aliss_anime - 05-11-2009, 12:42 AM
RE: One shots - de Berry. - 12-11-2009, 09:51 PM
RE: One shots - de Teh2 - 12-11-2009, 10:26 PM
RE: One shots - de Axxa.No.Way - 14-11-2009, 02:43 PM
RE: One shots - de Minnie - 16-11-2009, 11:15 PM
RE: One shots - de Berry. - 26-11-2009, 06:44 PM
RE: Strawberry`s Oneshots - de Flash - 15-12-2009, 08:17 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)