Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Am venit si eu cu capitolul 46. Si da, George face pe Romeo Fantasticul =)). Mda, macho men de mana a doua :-". Planuiesc asasinarea lui, care mi se alatura ? :-w Asa, sa revenim, ca zice Aly ca influentez userii sa faca niste chestii urate :>

Kripterya -> Hai sa-l batem :> eu te sprijin ! Asa, mersi de comm >:D< si ca citesti. Sper sa-ti placa si acest capitol in care se arata cine-i sefu :-" [ Amber =)) kiddin`]
Fantasy Eyes -> Jay nu o sa traga nicio concluzie :-" a vazut ceea ce a trebuit si reactia lui ... pai aia o vezi in acest capitol. Mersi de comm >:D<
Minnie Mouse -> Hello >:D<, ma bucur ca-ti place felul in care scrie si alea alea. Si emi-emi place cuplul Jay & Amber :x dar, acel cuplu incendiar, Josh si Caro, e prea genial nu-i asa ? ;;) :>. Mersi de comm si mersi pentru ca citesti >:D<

Enjoy !

Capitolul 46

Ziua asta a fost al naibii de lunga. Nu mi-am putut lua gandul de la Amber nicio secunda. Totusi, spre bucuria mea, am reusit sa inteleg la ore cam tot. In pauze, auzeam doar susoteli pe tema "Cuplul Bomba: Amber si Jayson ! ". Eu le zambeam tuturor, erau al naibii de enervanti. Se bagau ca niste idioti in vietile altora, deaorece ei nu aveau una. Am fost tentat sa ma duc sa vad ce face Amber, dar am lasat-o balta, nevrand sa dau frau unui alt subiect si mai picant. Totusi, intr-o pauza a venit Danny sa vorbeasca cu mine, a inceput sa-mi povesteasca cum au atacat-o colegele lui, pe Amber. Al dracu de scorpii idioate ! Am vrut sa ma duc sa le dau o lectie despre cine's parasutele pe aici, dar Danny m-a oprit. Apoi mi-a zis cum s-a aparat Amber, ca o adevarata tigroaica. Atunci am chicotit, se vede ca e prietena cu Caroline, desi, bruneta le-ar fi luat la pumni si la picioare mult prea repede. I-am multumit brunetului pentru veste, eram suta la suta sigur ca blondina mea, nu avea sa-mi zica despre acest incident. L-am intrebat daca mergea inapoi la clasa, dar a dat din cap in semn de negatie. Am ridicat curios o spranceana iar el a plecat razand. Curios din fire, l-am urmarit pana unde avea sa se duca. Am fost foarte surprins cand am vazut ca se intalnea cu Andreea, ba chiar se uita la ea cu o sclipire ciudata in ochi. Am ras incet ca sa nu ma auda. M-am indepartat de ei doi si am plecat la mine in clasa. Urmatoarele ore m-au plictisit, ba chiar am facut cateva antrenamente la baschet. Cand orele s-au terminat am ramas putin pe hol cu antrenorul care imi explica nu stiu ce prostie. Indata ce am terminat convorbirea aceea "interesanta" am iesit din scoala. La poarta am observat-o pe Amber si inca o fata. I-am zambit. Si pentru o secunda, nu stiu cand dracu` a aparut si George, si a sarutat-o. Am putut vedea clar cum s-a impotrivit. Cand a terminat acel sarut care a fost fara voia ei, blondina a cazut pe jos, plangand, cred. Am fugit pana acolo. Fata care era cu ea a luat-o in brate, incercand sa o ajute sa se ridice.

- Ce mortii matii i-ai facut, dobitocule ? l-am intrebat mai mult decat enervat, mi-am trantit ghiozdanul pe jos.
- Nimic, din ceea ce nu ar fi vrut. a spus zambind.

Atunci m-a enervat la culme. Am mers catre el si i-am dat un pumn in fata, cred ca i-am spart nasul. S-a dat cativa pasi inapoi, eu am inaintat si l-am lovit cu piciorul in stomac. Nu ii dadeam nicio sansa, nici una ! Nu merita, Am inceput sa dau cu picioarele in el ca un nebun. O voce groasa imi spunea sa incetez, dar nu voiam, nu puteam ! L-am ridicat de guler si i-am dat un cap in gura. Atunci l-am lasat sa cada pe jos. Am vrut sa-l mai lovesc odata dar doua brate m-au prins si m-au strans cu putere. In schimb, eu ma zbateam, aveam de gand sa-l omor pe nenorocitul acela. Antrenorul meu de bashcet a fugit sa-l ajute pe idiotul acela. Mi-am intors privirea sa vad cine a fost cel care m-a prins si nu ma lasa sa-l bat. Nu l-am vazut. Atunci acel cineva m-a trantit pe jos, in zapada, cu mana la gat. Mi-am atintit privirea spre el, era Josh.

- Jayson, ce naiba faci ? m-a intrebat in timp ce ma tinea la pamant.
- Ce mama dracului pot sa fac, cand jigodia aia o saruta pe Amber ? am strigat nervos. Sa-l ia dracu ca de dau de el in alta parte, jur, da` asculta-ma bine, jur ca-l omor !
- George a facut ce ? m-a intrebat incaodata.
- Esti surd ? Sau ce ? A saurtat-o pe Amber cu forta, uita-te si tu la ea ! sau nu-mi zi ca nu ai observat-o !

Apoi si-a indreptat privirea spre ea. M-a lasat si s-a dus la Amber, a imbratisat-o. Ea plangea al naibii de tare, mi-am intors privirea rusinat. Fata care a fost langa ea se uita la mine ciudat, poate admirativ. M-am dus si eu catre Amber, adevarul e ca ma durea, ma durea ca altul i-a gustat buzele, ca a incercat si ca a facut acest lucru. Josh s-a dat la o parte si m-a lasat pe mine sa ma duc langa ea, dar eu am cazut la picioarele ei, i-am luat mainile si i le-am sarutat. Fusesem un idiot.

- Imi pare rau, papusa ! Imi pare foarte rau ! i-am spus punandu-mi capul pe picoarele ei.
- Jayson ... - spuse aceasta printre lacrimi - de ce iti ceri scuze ?
- Pentru ca sunt un idiot, deasta, daca eu nu m-as fi indragostit de tine, nimic din aceste lucruri nu ti s-ar fi intamplat, nimic ! Nici macar cearta cu colegele tale, jignirile lor ... am spus ridicandu-mi capul pentru a o privi.

Atunci am simtit o durere pe obrazul stang. Ma lovise, pentru a doua oara de cand s-a reintors in Boston. Am privit-o uimit, defapt toti au privit-o uimiti.

- Jayson Asazuki ! Sa numai spui asta niciodata ! Tu, tu esti singurul lucru de care-mi pasa. Tu crezi ca eu regret ca m-am indragsotit de tine ? Defapt tu esti unul dintre cele mai bune lucruri din viata mea, poate ca cel mai bun. a spus uitantu-se fix la mine.

M-am incruntat, nu stiam de ce dar am facut-o. Am imbratisat-o cerandu-mi ieratare incontinuu. Ea imi tot spunea ca sunt un prost pentru ca imi cer iertare.

- Domnule Asazuki ! am auzit vocea antrenorului care m-a facut automat sa ma despart din imbratisare.
- Da, domnule ? l-am intrebat uitandu-ma la el.
- O sa ai niste probleme destul de grave ! a spus uitandu-se serios.

Abia acum realizam, ca-l batusem mar pe George si mai ales ca a fost in incinta scolii. Totusi, trebuia sa fiu, aaah cum spunea mama ? A da, "responsabil". M-am ridicat si am ajutat-o si pe Amber sa se ridice. M-am intors spre antrenor si am dat din cap. I-am spus lui Josh sa le duca pe fete acasa. Mi-am luat ghiozdanul de pe jos si m-am dus cu antrenorul in brioul directorului. Antrenorul a ciocanit incet la usa si o voce groasa i-a spus sa intre. Am intrat si eu dupa el. Un batran in jur de saizeci de ani statea pe un scaun masiv dupa un birou. Locul era decorat destul de ok, dar nu m-a prea interesat.

- Domnule director, acesta este Jayson Asazuki, s-a batut cu un tanar in incinta scolii. l-a informat antrenorul pe batran.
- Asazuki ... hmm .... mi se pare cunoscut acest nume. a rost el.
- Takumi Asazuki. a raspuns incet antrenorul.
- A da ? Esti fiul lui ?

Prea confuz de ceea ce se intampla am dat din cap ca semn ca as aproba.

- Ia loc, tinere ! a raspuns incantat.
- Multumesc. si am facut indata ceea ce mi-a spus.
- Si care a fost motivul acestei batai ? a intrebat in timp ce i-a facut semn antrenorului sa plece.
- Pai, s-a cam luat de prietena mea. am raspuns incet.
- Numele ei il pot sti ? a intrebat curios.
- Amber, Amber Settle. am raspuns sec.
- Fiica lui Eric Settle ? a raspus si mai revoltat.
- Da ..., adica , cu tot respectul, dumneavoastra de unde ii stiti pe tatal meu si pe unchiul Eric ?
- Au invatat aici, la noi la liceu.
- Aaaa da ? am raspuns zambind.
- Dar mama ta cum se numeste ? a raspuns si mai interesant.

Am luat o pauza, si l-am privit ciudat, apoi am raspuns.

- Angelique Capet.

Ochii lui s-au bulbucat de uimire.

- Deci, pana la urma au ramas impreuna. a spus acesta zambind.
- Domnule director, suntem aici sa vorbim despre mama si despre tata, sau despre mine ? am intrebat enervat.
- Ooo da, scuze. Doar ca-mi plac povestile adolescentilor. In fine Jayson, poti sa pleci, te alegi doar cu un advertisment.

Mama mia ! Adica, il bat pe un tip in scoala, ma intreaba cine's parintii mei si deja scap asa usor ? Cred ca m-as putea obisnui. M-am ridicat de pe scaun si i-am multumit, apoi am iesit din biroul lui. Cu siguranta mama si tata aveau un trecut interesant. Am iesit din scoala si am vazut-o la poarta pe Amber, care ma astepta. Am zambit usor.

- Off ! Ai stat in frig doar ca sa ma astepti ? am intrebat-o zambind.
- Cam da. a spus rosind, mai rau decat era din cauza frigului.

Am sarutat-o scurt si mi-am pus mana dupa capul ei. Am inceput sa mergem la masina. I-am deschis usa si am ajutat-o sa se urce, iar apoi am mers la locul meu de sofer. Am iesit din parcare si m-am indreptat spre casa ei. Am observat ca era distrasa, se gandea la ceva, ce dracu` i-o fi spus George ?

- Amber, ce ti-a spus George ? am intrebat-o pe un ton serios.
- Nimic. a spus uitandu-se in continuare pe geam.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 15-12-2009, 09:06 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.649 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.326 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)