Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iluzii [+16 / +18]

Am venit cu capitolul 6. ^^ Sper ca nu ati asteptat prea mult.:)))

Fantasy Eyes -> Mersi ca citesti. ^^

Deasemenea mersi celor care citesc. ^^

Capitolul 6

Nu stiu, cum, cand au trecut orele asa de repede. Cand m-am trezit soarele stralucea pe cer. Pana la urma, avusem dreptate, orele au trecut foarte repede. M-am ridicat buciumac din pat incercand sa-mi aduc aminte ceea ce se intamplase aseara. A da, o alta respingere a lui Kate. Ma durea foarte tare acest lucru. Totusi cred ca am exagerat si eu destul de tare. Adica ... eu chiar o iubesc, nu cred ca ar trebui sa o mai presez. Cred ca mai tarziu o sa imi cer scuze. Si cred, ca ar fi timpul sa i-o prezint pe Amber lui Kate. Pana la urma, Amber era una dintre cele mai importante persoane din viata mea. Am iesit din camera incercand sa nu il trezesc pe Josh. Am mers pe holurile lungi ale casei, si m-am oprit in fata usii camerei lui Amber. Am apasat pe clanta fara sa ma gandesc si am intrat inauntru. Totusi am regretat ca am facut acest lucru ... sau poate ca nu. Fiinta pe care eu o consideram cea mai adorabila din lume era acolo, in fata mea, complet dezbracata. Sanii aveau o forma perfecta, iar picioarele ei, desi nu erau foarte lungi, erau deasmenea superbe. Parul ei ud o facea si mai provocatoare decat era. Dumnezeule mare ! Dar ce spuneam ? Ea era ca si o sora pentru mine. A ramas muta cand m-a obsevat, am vazut cum a apucat ceasul de pe noptiera si l-a aruncat in mine, nu m-am ferit, prostul de mine. M-a lovit direct in cap. La dracu ! Asta urma sa ramana cu o vanataie urata. M-am dat in spate cativa pasi si am inchis usa. Am inceput sa injur fara rusine. Dar apoi mi-am dat seama ceea ce faceam. Am reintrat in camera, iarasi, incaodata fara sa ma gandesc. De data aceasta avea un prosop pe ea.

- Scuze ! Imi cer scuze !! am inceput eu sa spun.
- Pleaca ! a strigat catre mine, dar nu am bagat-o in seama. Jay, pleaca ! mi-a mai spus odata am facut asa cum a spus.

Am inchis usa si m-am rezmat de peretele de langa ea, mai apoi punandu-ma pe jos. Stateam si priveam in gol, amintindu-mi corpul ei. Ce mama dracului, nu numa ca era drguta, avea un zambet gingas si o personalitate 'delicioasa' ci corpul ii era perfect, daca pot sa spun asa. Dupa cateva minute am auzit usa deschizandu-se. Pe ea si-a facut aparitia Amber, imbracata. Nu a schitat niciun gest. M-am ridicat cu o viteza uimitoare si am imbratisat-o. I-am rostit un 'Imi pare rau'. M-a strans si ea in brate fara sa-mi spuna ceva.

- Mi-a fost dor de tine, piticanie. i-am spus in timp ce o strangeam si mai tare la piept.

Nu stiu ce era cu mine, cred ca obsesia mea pentru a avea o sora mai mica ma ducea sa fac gesturile acestea. Am intrerupt imbratisarea mai apoi luand-o de ambii umeri si am privit-o lung in ochi. I-am zambit mult prea afectuos si ea mi-a raspuns la zambet.

- Ce zici ... vrei sa o cunosti pe Kate ? am intrebat-o putin rusinat.
- Desigur ! mi-a spus zambind. Cand mergem ? m-a intrebat nerabdatoare.
- Chiar acum, daca vrei.

A dat din cap si a zambit. Si-a inchis usa la camera si am mers la iesirea din casa. Odata ajunsi prin aglomeratia orasului, fata de langa mine imi povestea tot felul de lucruri pe care le vazuse prin alte tari, orase si in plus despre viata ei intr-un internat. Am ajuns la Kate destul de repde, sau asa mi s-a parut. Povestile ei erau fascinante. Am urcat la etajul unde era apartamentul ei, si am ciocanit la usa. Ne-a deschis roscata mea mult prea frumoasa. A sarit la gatul meu si m-a sarutat. Am incercat sa o dau jos de pe mine, nu prea imi placea sa fac asta de fata cu Amber. Cand a vazut-o s-a incruntat si m-a intrebat isterizata: Cine e ea ? Amber a avut amabilitatea de a se prezenta. Indata ce Kate a auzit cine era, a sarit si a imbratisat-o si a inceput sa-i faca tot felul de complimente, au intrat amandoua in casa si au inceput sa vorbeasca. Defapt Kate vorbea mai mult, Amber se rezuma doar sa zambeasca. Au stat asa cam o ora, iar eu de parca nu existam. Mai spre sfarsitul vizitei noastre m-au bagat si pe mine in seama, eu mi-am cerut scuze de la Kate pentru vorbele de aseara, iar ea, ca intotdeauna m-a iertat. Am plecat cu Amber de la Kate pe la vreo unu si ne-am indreptat direct spre casa ei. Dupa o lunga convorbire cu mama la telefon, care a durat aproape tot drumul, am ajuns acasa iar Josh ne-a intampinat cu zambetul pe buze. Nu intelegeam de ce e asa de fericit dar apoi am auzit-o pe Caroline din sufragerie cum striga nu stiu ce nebunii. Am pasit inauntru casei si cele doua prietene s-au imbratisat iar apoi Caroline a venit si a sarit pe mine imbratisandu-ma. A luat-o pe Amber si a dus-o sus sa o schimbe intr-un costum de baie, dupa ideile lui Caroline avea sa fie o petrecere in patru. Eu cu Josh am mers la piscina, mi-am dat tricoul pe care il purtam jos si incaltamintea la fel. M-am aruncat in piscina si am inceput sa inot. Uitat printre ganduri nu mi-am dat seama decat in momentul in care Josh a sarit pe mine, ca eram sub apa. Nebunu' asta ! Avea sa ma omoare intr-o zi. L-am dat la o parte de pe mine si m-am dus la mal sa ma prind de ceva, abia ca mai respiram. Radea ca prostu'n gara, iar eu ii aruncam priviri ucigatoare. Apoi ca printr-o minune s-a oprit din rasul lui isteric si l-am vazut ca se uita atent la ceva anume. Mi-am intors si eu privirea si le-am vazut pe cele doua fete. Erau superber amandoua, de Caroline stiam ca arata mult prea bine, iar de Amber ... pai .... Amber e alta poveste, cred ca m-a traumatizat faptul ca am vazut-o dezbracata, nu in sensul rau. Piticania era cam rusinata, era prea draguta ! Varamea de idoata ce era uneori a imprins-o pe Amber in piscina. saraca fata, cred ca a si uitat sa inoate. A plonjat pe burta. Auch ! Aia cred ca a durut ! Am inotat pana la ea si am scos-o la suprafata, respira destul de greu. S-a speriat in ultimul hal. M-am uitat urat catre Caroline care radea si ea ca o proasta. Fara indoaiala, Josh si Caro se potriveau mai mult decat credeau ei doi. Am scos-o din piscina, pe printesa matusii Elisse si am pus-o pe unul dintre sezloane, ca sa poata sa respire si sa se intinda. Am stat cu ea cateva minute, in timpul acela Caroline si Josh isi faceau de cap prin piscina. Mare e gradina Domnului !
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Răspunsuri în acest subiect
Iluzii [+16 / +18] - de Denny - 16-09-2009, 03:05 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Amelia_Angel_Devil - 28-09-2009, 10:20 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 31-10-2009, 11:25 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 01-11-2009, 01:11 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Sukisyo - 03-11-2009, 11:44 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Jurebow - 04-11-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 08-11-2009, 09:14 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 12-11-2009, 01:24 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Denny - 21-11-2009, 01:15 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 06-12-2009, 12:54 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 07-12-2009, 06:31 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 11-12-2009, 09:53 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 12:28 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 15-12-2009, 03:56 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de cathy*angel - 17-12-2009, 12:48 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 01:51 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 23-12-2009, 09:30 PM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de kid with gun - 26-12-2009, 04:02 AM
RE: Iluzii [+16...+18] *by Denny and Teh* - de Fantasy - 31-12-2009, 04:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iluzii! Funky_Punky 1 2.532 22-12-2009, 11:45 PM
Ultimul răspuns: Funky_Punky
  Iluzii de lumina [done] lala11 1 2.649 13-09-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: denisa
  Iluzii adolescentine [+16] Mystique92 10 7.326 14-07-2008, 06:05 PM
Ultimul răspuns: Miharu


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)