Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Petrecand viata la maxim

#4
Bauuuuuuuuuuuuu!!!!!!....Gata am facut nextuuuuuuuuu:X

Dupa ce am intrat in casa primul lucru care l-am facut a fost sa imi verific mesajele. Cum ma asteptam aveam in jur de 15 mesaje de la Anita. Care mai de care, mai traznit. M-am dus la calculator si am inceput sa vorbesc cu trasnita mea pe mass. Bine inteles ca subiectul discutiilor noastre erau cei mai draguti baieti din istorie. Anita se topea dupa varul lu' Ryan. Cu toata vorba despre ei mi-am amintit sa le bag id-ul in lista. Cum si Any uitase i-am reamintit eu. Imediat ce i-am bagat in lista am primit confirmarea de la ei.
Cum toti ne plictiseam am deschis o conferinta, doar noi patru.

- Va era dor de noi? intreb eu.
- Nici nu sti... mi-a raspuns foarte repede Ryan.
- Hei, Renny esti pe fir? a intrbat Any.
- Da, aici sunt!
- Atunci date jos ca il rupi!

Pana la doua am stat si am ras. Cred ca acum le stiam si numarul la pantofi. Am aflat aproape totul despre ei. Any nu se mai satura sa rada incontinu de glumele lui Renny.
Pe la 2:15 a intrat pe mass si Lynn din camera ei. Am invitat-o in conferinta. Nici nu am apucat sa ii prezint pe baieti pentru ca Lynn a si sarit pe Anita.

- Anitaaa, vampiritza mica nu mai vi pe aici?
- Promit ca vin maine dupa scoala daca tot iti e asa dor de mine!
- Si... ma bag eu in discutie. Ei sunt Ryan si Renny si nu e asa ca vin si ei maine la noi ca sa jucam ceva si sa mai vorbim?
- Da, de ce nu!?
- Si... pentru asta cred ca o sa ma omoare Lynn, Ryan adui si pe fratii tai!
- Ok, asa ramane!

Dupa ce am mai vorbit putin ne-am urat noapte buna si am iesit toti de pe mass. M-am bagat in pat si am adormit foarte usor. Eram sigura ca Ryan o sa fie la mine in clasa maine. Cred ca daca cineva ar indrazni sa se uite la el as fi in stare sa musc. Si cred ca si Any gandea la fel dar despre Renny.
Cum mare lucru din seara nu a mai ramas ma trezesc din nou cu o galeata in cap. Dar e ciudat ca lipsea apa din ea. Si cum pe mine ma ia gura pe dinainte sora mea imi toarna un pahar de apa ca sa fie sigura ca m-am trezit.
Ce viata!
Nu stiu de ce dar am inceput sa caut prin tot sifonierul ceva mai special de imbracat. In tot acest timp Lynn si Anka se uitau la mine ca la masini straine.
Intr-un final mi-am ales o fusta in carouri si o bluza cu un decolteu mai generos.

Intre timp Any era in aceiasi dilema ca mine. Cauta si cauta si iar cauta prin dulap ceva de imbracat. Cum nu mai avea timp si-a luat o fust de blugi si un tricou rosu.
Dupa toate aceste lururi am plecat la scoala insotita de Lynn si Anka.
Am ajuns foarte repde deoarece tot drumu le-am tras dupa mine pe cele doua surori ale mele. Ma grabeam sa vad daca el e in curtea scolii.

Mi-am aruncat privirea peste tot dar nici urma de el. In schimb am dat de Anita care la randul ei se tot holba dupa Renny.
Lynn a imbratisat-o strans pe micuta ei vampiritza si a plecat cu Apathi. Anka a plecat la randul ei cu Amelia.
Iar noi doua am ramas ca de obicei impreuna. Dupa un timp clopotelul a inceput sa sune exasperant pe holuri anuntand inceperea orelor.

Nici urma de cei doi...
M-am asezat ca de obicei impreuna cu Any in ultima banca de la fereastra. Am asteptat sa vina profesorul. Imediat ce am intrat in clasa am vazut ca este insotit de doua persoane. Cand au intrat toti trei in incapere era sa tipam amandoua dupa cei doi. Asta daca Anita nu imi punea mana la gura si eu ei.
Cei doi si-au aruncat privirea prin clasa si eu dat de noi. Ne-au zambit discret si si-au indreptat privirea spre profesor care ii prezenta. Dupa prezentare a venit marea dilema. Cum sa stea in banca?
In clasa era o singura banca libera. Dar profeosrul nu dorea sa lase doi baieti vorbareti in aceiasi banca. Asa ca a facut o schimbare:

- Renny tu o sa stai cu Ella in spate, iar Ryan cu Anita in fata!
- Nuuu! am inceput toti patru sa tipam.
- Ce sa intamplat? intreba profesorul total nedumerit.
- Stau eu cu Ryan si sta Anita cu Renny!
- Bine, fie!

Ne-am asezat in banci si a inceput ora. Era asa plictisitor ca am inceput sa vorbim. Ma tot uitam la fetele din clasa care ii sorbeau din priviri pe baieti. Daca nu eram in timpul orei cred ca eram in stare sa le las chele. Ryan a vazut expresia de gelozie de pe fata mea si a zambit discret.
In spate era un adevarat duel. Renny se tot prostea cu diferite jocuri pe langa Anita. Any era atenta ca profesorul sa nu ii prinda. Iar cand acesta isi arunca privirea prin clasa ii dadea una in cap lui Renny. Care instantaneu se oprea.
In sfarsit pauza a venit. Renny si Anita stateau si glumeau. Iar eu inca eram in banca.

- Auzi, crezi a ma poti scapa de fetele astea care se tot holbeaza la mine? m-a intrebat Ryan.
- Ce catelus fricos avem aici! Da-mi mana si stai langa mine si nu o sa patesti nimic.

Toate fetele care se uitau la noi erau gata sa ma stranga de gat. Ma uitam cu o satisfactie ciudata la ele. Si parca voiam sa le fac si mai geloase. Nu m-am putut abtine si m-am oprit din mers. Ryan s-a oprit si el imediat. Cand si-a intors privirea spre mine, pur si simplu l-am sarutat. Imediat ce a realizat ce sa intamplat mi-a raspuns la sarut. Limba lui se juca cu a mea. Parca se cerseau una pe alta. Toate fetele mureau de invidie. Intr-un final ramasi fara aer ne-am despartit buzele. Abia atunci mi-am dat seama ca devenisem penibila si...pur si simplu am fugit. Ryan a incercat sa ma opreasca dar nici nu il mai auzeam.

Intre timp in clasa lui Lynn si-au facut aparitia cu intarziere doi baieti foarte draguti. Toti cei din clasa au fost uimiti deoarece se vorbea ca doar un baiat va venii in clasa lor. Dupa ce s-au prezentat toti au aflat ca pe unu il chema Bogdan iar pe celalalt Alex. Dupa ce si-au gasit locuri s-a si auzit clopotelul iar orele au inceput. Lynn se tot holba la Bogdan iar Apathi a observat imediat asta.

- Opa, cineva s-a indragostit? spune ea in timp ce face niste ochisori nevinovati.
- Nici gand... bine...poate doar putin! Dar nu stiu nimic despre el, dar e al naibi de dragut!
- Care? Alex sau Bogdan?
- Logic ca blondinul ala scump de Bogdan!

Apathi deja isi facea planul malefic pentru ai aduce impreuna pe cei doi. fara sa isi dea seama ora a si trecut. Toti au iesit in pauza...
Bogdan si Alex au venit in clasa in care eram noi si au ramas cu ceilalti doi. Cum Ryan era cu capul in nori ceilalti au presupus imediat ca e vorba de o fata.

- Frate, ce rapid esti!
- Ce? Cum? Ce?
- Nimic, nimic! spun toti in cor incepand sa rada.

Alex s-a gandit sa viziteze scoala in acea pauza. Le-a spus fratilor unde se duce si a plecat in fuga. La urmatoare curba luata in viteza a dat de Anka, care instantaneu a cazut pe spate, iar Alex deasupra ei.
Au stat asa cateva secunde privindu-se. Pentru cei doi acele cateva secunde parca erau minute. Cand si-au dat seama de postura in care erau s-au ridicat repede.

- Buna! Adica, scuze...adica...
- Nui nimic! spune Anka inca rosie la fata. Esti nou in scoala?
- Da... ma gandeam sa vizitez scoala...dar nu voiam chiar in felul asta...

Cei doi au mai stat putin de vorba. Anka a aflat ca Alex era in clasa cu Lynn. Mai tarziu ea s-a oferit sa ii arate scoala in amanunt. Cand ea nu era atenta Alex ii mai studia corpul si isi musca buza visand cu ochii deschisi. Se pare ca Anka a dat de un mic pervers...

Ms ca ati citit...astept toate criticile si injuraturile posibile la adresa mea si a ficului:))...pt ca sa fiu sincere..nu imi place deloc=))



Răspunsuri în acest subiect
Petrecand viata la maxim - de Elina - 15-09-2009, 04:16 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 16-09-2009, 08:31 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 20-09-2009, 06:09 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 22-09-2009, 06:30 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 22-09-2009, 08:45 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 30-09-2009, 07:52 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 30-09-2009, 08:58 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 05-10-2009, 01:27 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 10-10-2009, 04:48 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 25-10-2009, 07:53 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 26-10-2009, 08:34 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 12-11-2009, 04:10 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 13-11-2009, 10:25 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 26-11-2009, 10:35 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 26-11-2009, 11:38 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Flash - 01-12-2009, 10:02 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Elina - 23-12-2009, 03:17 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de MisS.sAdiStic - 23-12-2009, 03:39 PM
RE: Petrecand viata la maxim - de Alany Aysee - 24-12-2009, 01:30 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)