Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inuyasha] Kikyo

#1
kikyo e personajul meu preferat,dupa sesshomaru
ce cred despre ea...
ma reprezinta, intr-o oarecare masura
rece,distanta, poate pentru ca in trecut a fost tradata, oarecum
imi place, nu o consider un personaj negativ,
fiecare cu scopurile lui

cam atat...
Bye!

#2
Din anime-ul Inuyasha Kikyo este personajul meu preferat. Si nu doar pentru faptul ca ma regasesc oarecum in ea ci si pentru ca are o foarte mare stapanire de sine si tarie de caracter. Ea este rece si distanta decat cu cei care nu i-au castigat inca increderea, altfel de ce ar ingriji atatia oameni? Este o adevarata luptatoare din toate punctele de vedere: tine demonii departe de sat aparandu-i pe oameni, ii ingrijeste pe acestia si ii apara de tot felul de boli si ii incurajeaza sa mearga mai departe. Intr-adevar se hraneste cu spirite dar numai cu cele care au murit.

#3
Nu pot spune ca nu imi place de Kikyo...singurul lucru care ma enerveaza la ea,este ca inca mai spera la ceva cu Inuyasha...
Mi se pare o femeie care stie ce este aceea suferinta, a avut de infruntat o durere extrem de mare si a trecut peste ea...si pentru asta o admir mult...stie ce inseamna cu adevarat sa lupti in viata...este matura, mereu calma, si mereu melancolica si trista...Nu pot spune ca nu imi place de ea...insa ma enerveaza faptul ca ea inca mai spera la ceva cu Inuyasha...

#4
Dintre personajele feminine...e preferata mea fara cuvinte.Da...e trista si singuratica...insa ii sta foarte bine asa.Dupa cum a spus si Crimson,poate ca este in cautarea alinarii,care ii lipseste cu desavarsire.Parerea mea e ca inca il mai iubeste pe Inuyasha,insa accepta ca acesta sa fie cu Kagome.E destul de draguta...si imi plac mult dagonii ei...sau ce sunt aia21.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
sincer..kikyo nu e personajul meu preferat din Inuyasha , mie mi se pare ca e un personaj mai rece care cauta sa se razbune...apoi mai ii si Kikyo Vs Kagome aceasta cauza i se datoreaza lui Inuyasha , nu stiu sigur pe cine iubeste Inuyasha mai mult , dar cu siguranta mi-ar fi placut ca dintre Kikyo si Kagome sa fie aleasa Kagome , faptul ca Kagome e ca o sosie de-a lui Kikyo il face pe inuyasha sa o iubeasca pe Kagome , acum ca Kikyo nu prea mai face pare din randul pamantenilor .... so.. parerea mea despre Kikyo nu e asa buna ...
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#6
Una dintre putinele personaje feminine din toate anime-urile vazute de mine care chiar imi place. De ce? Pentru ca este calma, feminina, vrea sa aiba grija de cei din jur, stie sa se apere singura. Spre deosebire de multew alte personaje feminine nu tipa si se ascunde dupa vreun baiat cand e atacata de cineva, sau macar sta si tot spera ca vine vreunul sa o salveze.
A trecut prin multe in viata si cu toate acestea inca poate sta mandra si drepta. A invatat din greseli si chiar incearca indreptarea lor.
Recunosc ca mie la inceput nu prea imi placea Kikyo, dar dupa un timp am inteles-o mai bine si a devenit preferata mea dupa Sesshoumaru.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#7
Kikyo? Este personajul meu preferat din toata seria, ii plac copiii n primul rand si in al doilea rand ea mai spera la inuyasha, intr-o oarecare masura ea sufera peirderea lui, doar il iubea mult, chiar si acum.
Dat fiindca k eu o urasc pe kagome 9 nu o urasc dar ma enerveaza stilul ei ) nu am ce comenta mai ales ca este ca o clona pentru kikyo. Mie imi place de ea foarte mult, unu din persoanjele mele mult favorite, care m-a impresionat mult.
-

#8
Sunt de acord cu voi ca este un personaj singuratic si cam distant, insa e o persoana puternica ce isi continua viata, tinand mult la viata celor care ii sunt apropiati si care ii merita atentia. Chiar daca a suferit mult in trecut din pricina lui Inuyasha, mi se pare ca accepta prezentul si il lasa pe acesta sa decida singur.
In concluzie, este unul din cele mai grozave personaje, si e intr-un fel dragut cum traieste datorita spiritelor celor morti. Macar acum nu mai pot spune mortii ca nu au ajutat pe nimeni la viata lor...
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#9
O.o da!In sfarsit ceva pe placul meu.
Kikyo este personajul meu favorit!!!!
A suferit moolt din cauza lui Inuyasha in trecut.Si totusi, mi-a placut o faza dintr-un episod care dovedeste faptul ca nu a pus la suflet acest lucru.
Da e singuratica.Da este putin distanta.Si???????Ce daca?In plus, ii apreciaza pe cei puternici si este de partea celor care sunt de partea ei.Total cum imi place mie:X.Pe langa asta imi place si grafica10
Cam asta este4
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#10
kikyo e favorita mea ..... imi place atat de mult.... a suferit si inca sufera fapt ce o face sa fie singuratica si retrasa , dar asa ii sta ei bine .parerea mea referitoare ca sehraneste cu sufletele mortilor este pozitiva , cred ca le ajuta oarecum pe acestea sa nu hoinareasc negasindu-si pacea. Pentru mine e perfecta , ma reprezinta as putea spune . Si precum Annya voi spune ca imi place grafica . Are ceva aparte .:X
gata cam asta e pupic:X eu sunt fan :X




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)