Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari si raspunsuri din Naruto

Am si eu o intrebare: Ce news-uri a mai declarat Masashi in lagatura cu animeul anul acesta?4

Nu stiu daca e locul potrivit, but, nu-mi vine altundeva in cap unde sa postez.
Stie cumva cineva din ce episod e urmatoarea poza?
http://fc03.deviantart.net/fs71/i/2010/0...Maroko.jpg
Sau daca e macar un fanart? .-.

(11-05-2008, 01:43 PM)Amy8D A scris:
black A scris:As avea o intrebare4
Cam prin ce episod apare Pein in Naruto?
mnoh... asta ii pein:
http://www.naruto-wallpaper.net/images/4/1180.jpg

Din moment ce Naruto Shippuuden s`a lungit cu niste episoade care nu apar in manga,nu pot spune cu certitudine,dar,Pein aparea pe undeva in jur de 366-370 chiar nu`mi aduc foarte bin eaminte.Ca sa te satisfac,am incercat(don`t ask) sa fac un mic calcul(mai mare decat crezi tu) si sa vad cam pe la ce episod ar ajunge Pein.
Cum am gandit eu:
La zi suntem cu episodul 58.Bun.sa zicem ca aceasta "longitura" cu Misiunea lor etc etc ce nu apare in manga dureaza cam 7(deoarece am vazut ca apar si alte personaje.Ma rog) episoade.S`ar putea sa ma insel,s`ar putea sa nu.Apoi..urmeaza faza cu Asuma..ii dau vreo 6 cu tot cu razbunare s.a. Pana acum suntem pe la 71..deci de la 71 in sus..cred eu ca va aparea si Pein..poate ma insel..la cata matematica stiu eu...ma rog..

Alte intrebari? 4

_________________________

Staiii
Yo stiam k Pein apare in Naruto si cand moare Deidara..imi amintesc ca si cand ar fi fost ieri cand Pein a zis catre Konan: "Akum ma duc sa`l plang pe Deidara" tu poate te referi cand i s`a afisat fatza plina de pirceuri21)
Illuminati sunt peste tot...Pamantu da pe afara de ei...Unii care s`au bagat in asta vor sa scape...dar din pacate, nu pot scapa.. au fost orbiti de faima...de dulcea faima...Si akum..sunt electrocutati, si mintile lor sunt controlate...Mi`e mila de ei...


:no: :nh:

bun....am si eu o intrebare intrebatoare 21 Mentionez mai intai ca eu am facut o pauza in vizionarea animeului si am incurcat se pare niste date.

sa vedem: cum se face ca Sasuke prima oara cand se intalneste cu Naruto in Shippuden si foloseste sharingan, ca sa-l vada pe noua cozi afirma (ma rog ceva de genu) " cine ar fi crezut ca in tine salasluieste o asa putere"??.... I mean s-au luptat in prima serie si o parte din chakra lui kyuubi iesise la iveala , in plus toti satenii stiau ca Naruto este un jinchuuriki ,numai Sasuke nu? what did I miss? 22 deci, cand mai exact a aflat Sasuke ca spiritul vulpii se afla sigilat in Naruto?

Edit: interesant, inseamna ca asa este. dupa cum spuneam, am facut o pauza si chiar daca am mai revazut eu cateva episoade, chestia asta chiar ma intriga 4 thank u

(03-04-2012, 06:12 PM)Royal__blood A scris: bun....am si eu o intrebare intrebatoare 21 Mentionez mai intai ca eu am facut o pauza in vizionarea animeului si am incurcat se pare niste date.

sa vedem: cum se face ca Sasuke prima oara cand se intalneste cu Naruto in Shippuden si foloseste sharingan, ca sa-l vada pe noua cozi afirma (ma rog ceva de genu) " cine ar fi crezut ca in tine salasluieste o asa putere"??.... I mean s-au luptat in prima serie si o parte din chakra lui kyuubi iesise la iveala , in plus toti satenii stiau ca Naruto este un jinchuuriki ,numai Sasuke nu? what did I miss? 22 deci, cand mai exact a aflat Sasuke ca spiritul vulpii se afla sigilat in Naruto?

In prima serie nu toti satenii stiau de puterea si bestia care o are Naruto in el - fac referire la elevi. Si ei sunt sateni si habar nu aveau ca vulpea cu noua cozi e sigilata in Naruto, doar cei batrani, cei care au prins acea lupta.
Sasuke a observat in prima serie ca Naruto are o putere foarte mare, dar nu stia sursa ei si nici ca si-ar fi imaginat asa ceva. Aminteste-ti ca mereu cand Naruto se folosea de puterea vulpii si era si Sasuke prin preajma, brunetul ramanea oarecum socat. Aduti aminte cand Naruto ia blocat atacul lui Orochimaru asupra lui Sasuke, iar cand si-a ridicat privirea brunetul a vazut ca nu mai e baiatul care il stie el, dar nu si-a imaginat ca vulpea se afla in Naruto.
In prima serie Sasuke nu stia de vulpea din el. Abia in Shippuden afla ce ascunde blondu in interiorul lui si cum de avea acea putere.

Acesta e raspunsul meu si eu asta am inteles.
Sper ca te-a ajutat.
O zi buna!

[Imagine: h8v.gif]
 

Hey, am si eu doua intrebari. Naruto si Naruto Shippuden sunt animeurile mele preferate, desi sunt mare fan yaoi.1. Mangaul si animeul coincid, adica au aceasi poveste? 2.Dupa parerea mea e Madara(cel pun in anime, el zice ca e Madara si ca l-a ajutat pe Itachi sa distruga clanul Uchiha), dar cineva mia zis ca in manga nu e, deci vreau sa stiu ce credeti voi, cine e Tobi cu adevarat?
Cele doua intrabari se leaga, nu am citit mangaul tot, dar am vazut tot ce s-a postat din anime, si subiectul Tobi e ceva ce sunt singura ca nu e doar o problema pentru mine. Vreau si o explicatie daca se poate Smile.
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


Hey, as avea si eu o intrebareo//o Este pura curiozitate, dar ma tot apasa pe creier. Ce se intampla cu Sasuke? De ce e asa de " evil" dintr-o data...ma si gandesc, biata Sakura, inca il mai iubeste!21 Oare va face vreodata decizia corecta? Se va intoarce in sat pana la urma, nu? Adica, aici intra si promisiunea lui Naruto si cum Kishi-sensei pune mai mult baza pe prietenia intre cei doi ( Naruto si Sasuke xD) se va intoarce, nu-i asa? :pls:
[Imagine: Delena.jpg]
L .O . V . E !

is louder than the pressure to be perfect !
[Imagine: 240.gif]

Hey, am si eu doua intrebari. Naruto si Naruto Shippuden sunt animeurile mele preferate, desi sunt mare fan yaoi.1. Mangaul si animeul coincid, adica au aceasi poveste? 2.Dupa parerea mea e Madara(cel pun in anime, el zice ca e Madara si ca l-a ajutat pe Itachi sa distruga clanul Uchiha), dar cineva mia zis ca in manga nu e, deci vreau sa stiu ce credeti voi, cine e Tobi cu adevarat?
Cele doua intrabari se leaga, nu am citit mangaul tot, dar am vazut tot ce s-a postat din anime, si subiectul Tobi e ceva ce sunt singura ca nu e doar o problema pentru mine. Vreau si o explicatie daca se poate Smile.



HEEY CRED CA TE POT LAMURI EU
1)DA MANGA SI ANIME COINCID : ANIME-URILE SUNT FACUTE DUPA MANGA SI NU SUNT SIGURA , DAR CRED CA MASASHI A CREAT MANGA , NU ANIME-URILE....
2) IN MANGA VEI GASI UN CAPITOL IN CARE,FOLOSIND INVIEREA LUMII IMPURE , MADARA CEL ADEVARAT VA FI INVIAT...IAR TOBI ERA VIU! SI CUM NU EXISTA 2 MADARA , INSEAMNA CA TOBI A MINTIT! DEFAPT CHIAR EL A RECUNOSCUT ASTA MAI TARZIU... CAT DESPRE TOBI,NU STIU CE SA ZIC...DACA VREI SA AUZI TEORI INVENTATE DE FANI POTI CAUTA PE GOOGLE...INSA IN MANGA SAU ANIME NU NI SE ZICE NIMIC 2

sper ca te-am ajutat Smile[posturi unite]



EDIT :
Heey am o intrebare : Zuppy04
Am vazut in manga ca utakata a fost reinviat si s-a luptat cu naruto ... naruto nu parea surprins ... stia ca utakata e un jinkuuriki ? am urmarit ep cu hotaru &co insa am mai sarit iar acum nu prea am chef sa ma uit din nou , sper sa stiti voi! mersi! Zuppy02
________________________________________________________________________________________________________________________________

I am here for Love stories and for fun

________________________________________________________________________________________________________________________________

Trebuie sa intervin aici : deci Tobi este la urma urmei Madara, dar Madara cel batran.Atunci cand Kabuto a folosit Edo Tensei si l-a inviat pe Mdara, nu era MAdara cel real. era in realitate Madara cel tanar , cel din trecut.Deci Tobi este Madara , dar si cel invocat este Madara.Ca si cum ar fi Madara in dublura.Cel putin asa zice in manga la inceput . 4Insa trebuie sa avanseze, pentru ca momentan, Madara a spus ca este NIMENI, deci nu prea sti ce sa crezi.
Intrebarea ta : Am vazut in manga ca utakata a fost reinviat si s-a luptat cu naruto ... naruto nu parea surprins ... stia ca utakata e un jinkuuriki ? am urmarit ep cu hotaru &co insa am mai sarit iar acum nu prea am chef sa ma uit din nou , sper sa stiti voi! mersi!
Intr-adevar, Utakata este un jinchuriki si a spus in episoade despre asta.Insa in manga nu stiu daca a aparut. Totusi, au fost destul de multe episoade legate de Utakata si nu m-as mira daca ar aparea si in manga. Probabil NAruto nu nu-l cunostea prea bine sau l-a uitat, cum obisnuia Gai sa-l uite pe Kisame 21.
Am si eu o intrebare, in special pentru cei ce au citit manga: Madara are in masca lui 3 gauri(modelul acela ciudat al mastii pentru razboi). Asta inseamna ca primul ochi este ocupat de Sharinganul etern, al doilea de Rinnegan si al treilea....de ochiul pe care l-ar obtine de la Bijuu ? Asta inseamna ca vrea sa devina Eremitul celor 6 cai si sa-l invoce pe 10 cozi? Sau a fost Eremitul care si-a pierdut din putere si acum incearca sa si-o recupereze ??? Waiting for answers... 444
[Imagine: ItachiSig.jpg]






(24-05-2012, 01:48 PM)sakuraFAN A scris: Hey, am si eu doua intrebari. Naruto si Naruto Shippuden sunt animeurile mele preferate, desi sunt mare fan yaoi.1. Mangaul si animeul coincid, adica au aceasi poveste? 2.Dupa parerea mea e Madara(cel pun in anime, el zice ca e Madara si ca l-a ajutat pe Itachi sa distruga clanul Uchiha), dar cineva mia zis ca in manga nu e, deci vreau sa stiu ce credeti voi, cine e Tobi cu adevarat?
Cele doua intrabari se leaga, nu am citit mangaul tot, dar am vazut tot ce s-a postat din anime, si subiectul Tobi e ceva ce sunt singura ca nu e doar o problema pentru mine. Vreau si o explicatie daca se poate Smile.



HEEY CRED CA TE POT LAMURI EU
1)DA MANGA SI ANIME COINCID : ANIME-URILE SUNT FACUTE DUPA MANGA SI NU SUNT SIGURA , DAR CRED CA MASASHI A CREAT MANGA , NU ANIME-URILE....
2) IN MANGA VEI GASI UN CAPITOL IN CARE,FOLOSIND INVIEREA LUMII IMPURE , MADARA CEL ADEVARAT VA FI INVIAT...IAR TOBI ERA VIU! SI CUM NU EXISTA 2 MADARA , INSEAMNA CA TOBI A MINTIT! DEFAPT CHIAR EL A RECUNOSCUT ASTA MAI TARZIU... CAT DESPRE TOBI,NU STIU CE SA ZIC...DACA VREI SA AUZI TEORI INVENTATE DE FANI POTI CAUTA PE GOOGLE...INSA IN MANGA SAU ANIME NU NI SE ZICE NIMIC 2

sper ca te-am ajutat Smile[posturi unite]



EDIT :
Heey am o intrebare : Zuppy04
Am vazut in manga ca utakata a fost reinviat si s-a luptat cu naruto ... naruto nu parea surprins ... stia ca utakata e un jinkuuriki ? am urmarit ep cu hotaru &co insa am mai sarit iar acum nu prea am chef sa ma uit din nou , sper sa stiti voi! mersi! Zuppy02

Aici e o mare nelamurire. Din cate am vazut eu in Manga nu exista arcul acela in care apar Utakata si Hotaru. Deci in Manga, Naruto n-avea de unde sa-l cunosca. In Anime totusi in cunoaste, deci la faza aia o sa fie o incurcatura.

Aaa...si ca sa iti raspund la intrebare. Nu stia39 Cand l-a intrebat ce s-a intamplat cu sigiliul lui Hotaru a spus ca a disparut pur si simplu.

Aaaa si am o intrebare...cand au tradus acele cateva 100 de episoade din serie...au cenzurat "Kakashi" facandu-l "Kukashi" , "Kurenai" facand-o "Karenai" si "Kankuro" facandu-l "Kankarou" intrebarea mea este...de ce n-au cenzurat si "Sakura"21 Sa o faca "Sakara" 21?"
[Imagine: universul1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.867 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.359 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)