Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Desenul favorit
Lucrarea I
0%
0 0%
Lucrarea II
0%
0 0%
Lucrarea III
0%
0 0%
Lucrarea IV
20.83%
5 20.83%
Lucrarea V
25.00%
6 25.00%
Lucrarea VI
54.17%
13 54.17%
Lucrarea VII
0%
0 0%
Total 24 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

DOTM Aprilie - Vot

#1
Tema: Fantasy
Perioada de votare: 24 aprilie - 5 mai
Lucrarea I
Lucrarea II
Lucrarea III
Lucrarea IV
Lucrarea V
Lucrarea VI
Lucrarea VII

Voturile prin sondaj valoreaza un punct, iar cele prin comentariu 3 puncte. Voturile prin comentariu trebuie argumentate corespunzator, avand in vedere realizarea tehnica a desenului si respectarea temei. Comentariile ce nu contin cel putin 3 randuri intregi, umplute decent, nu vor fi luate in considerare.

In cazul in care vreun participant doreste sa voteze, o poate face atat prin poll, cat si prin comentariu, fara a vota propria lucrare, evident. In comentariu, participantii vor vorbi doar despre lucrarea pe care o voteaza - vrem sa ramana anonime pana la final.

O sa va rog sa nu comentati parerile celorlalti useri, chiar daca au zis ceva gresit, voi avea grija de asta la sfarsit.

Castigatorul va primi medalia pentru DOTM, manga-ul si privilegiul de a alege tema urmatoarei editii, iar user-ul care vine cu cel mai bun comentariu va primi medalia pentru critic.

Acestea fiind spuse, bafta!
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#2
Nici macar un vot prin comentariu...
Msadtroll
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#3
Am vazut de ceva timp DOTM din aprilie si chiar asteptam sa apara lucrarile ^^. Eram curioasa mai ales pentru faptul ca de data asta e un premiu 39. Oricum votul meu merge la lucrarea V 055 Ce mi-a placut la lucrarea asta in mod special au fost culorile foarte bine alese dar si detaliile cum ar fi reflectia in apa si nuferii . Ceva mai interesant la desenul V a fost conturul alb din jurul pietrelor si al apei care dau un aspect ingrijit. Un alt lucru care mi-a atras atentia a fost cerul , foarte frumos pictat . Ce nu mi-a prea placut a fost faptul ca trupul fetei e usoor neclar in schimb fata si parul ies in evidenta . Cam atat am avut de spus despre desen.019
[Imagine: Snapshot_2013-03-25_185226_zps231c5c6e.jpg]

| Tumblr |

#4
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#5
I wanted to be your savior, f**k.
Mdeterminated

Lucrarea care chiar mi-a placut cu adevarat, a fost cea cu numarul VI.
Detaliile, culorile, tot. Se vede ca e lucrata cu grija si ca a durat ceva pentru a fi terminata.
Iubesc ochii dragonului si ideea, desi nu foarte originala.
Echilibrul desenului e foarte bine realizat, acele mici ornamente din partea dreapta care iti atrag si mai mult vederea la culorile folosite.

Ideea cu dragonul e folosita si in desenul VII, dar nu e asa bine scoasa in evidenta. Desi si aici apreciez foarte mult culorile, vii si bine incadrate. Deci votez si aceasta lucrare.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
Stormrage, ca sa stii faza cu poll-ul de sus, am votat accidental o alta lucrare si am editat si adaugat votul meu unde am vrut prima data...

Apropo, cum mai e votul secret cand autorul pune mare pe lucrare copyright si oricine are ochi vede a cui e lucrarea si duh ca o voteaza pe aia? Eu recomand sa fie anulata acea lucrare datorita faptului ca are copyright in ea!

Citat:In comentariu, participantii vor vorbi doar despre lucrarea pe care o voteaza - vrem sa ramana anonime pana la final.

Myaoming

#7
Aly, nimeni nu stie cine e Sorina, iar cine stie, ei bine asta e, nu e nickul ei de pe zup
Mhahaha

Lucrarea I - 0 puncte
Lucrarea II - 0 puncte
Lucrarea III - 0 puncte
Lucrarea IV - 5 puncte
Lucrarea V - 12 puncte
Lucrarea VI - 18 puncte
Lucrarea VII - 4 puncte

Acestea fiind spuse, Sorina M. aka Jigoku castiga aceasta editie DOTM. Astept pm/ skype cu tema viitoare. Despre manga tot pe skype cred ca vom vorbi.

Medalia de critica o primeste Agrona pentru comentariul sau amanuntit.

Good job everyone! Mdeterminated
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#8
(04-05-2013, 02:22 PM)Stormrage A scris: Aly, nimeni nu stie cine e Sorina, iar cine stie, ei bine asta e, nu e nickul ei de pe zup
Mhahaha

Lucrarea I - 0 puncte
Lucrarea II - 0 puncte
Lucrarea III - 0 puncte
Lucrarea IV - 5 puncte
Lucrarea V - 12 puncte
Lucrarea VI - 18 puncte
Lucrarea VII - 4 puncte

Acestea fiind spuse, Sorina M. aka Jigoku castiga aceasta editie DOTM. Astept pm/ skype cu tema viitoare. Despre manga tot pe skype cred ca vom vorbi.

Medalia de critica o primeste Agrona pentru comentariul sau amanuntit.

Good job everyone! Mdeterminated


Nu, nu, nimeni nu stie cine e Sorina, sigur. /Sarcasm

Apropo, vezi ca linkul de la POTM duce la blogul ei unde e pusa si poza de aici si oricine de pe aici care e in grupul Animezup pe facebook stie cine e Sorina. Cat de prosti ne crezi Stormrage? -.-

#9
Aly, am sa ti-o spun aici pentru ultima data: ai o problema cu actiunile cuiva din staff, i-o spui fie in privat, fie in forumul staffului. In caz contrar poti sa ramai singura si sa faci din zup un forum de barfe si vaicareli.
Felicitari Sorinei, am sa vorbesc cu Sho dupa sarbatori sa vedem cum capeti doujinshiul.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  DOTM - Iulie - VOT Aly 1 2.672 03-08-2013, 08:07 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  DOTM Iulie - Intrari Stormrage 8 4.436 29-07-2013, 05:31 PM
Ultimul răspuns: Maria#2
  DOTM Mai - Vot Stormrage 5 3.738 09-07-2013, 07:22 PM
Ultimul răspuns: adri_yume
  DOTM Mai - Intrari Stormrage 7 4.091 24-05-2013, 05:55 PM
Ultimul răspuns: adri_yume
  DOTM Aprilie - Intrari Stormrage 11 9.044 24-04-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  DOTM Martie - Intrari Stormrage 8 5.244 03-04-2013, 06:36 PM
Ultimul răspuns: sho biyunko
  DOTM - Noiembrie + Decembrie Ang. 2 3.065 13-11-2012, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Jackass6
  DOTM - Septembrie - Vot Ang. 3 3.762 12-11-2012, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Maria#2
  DOTM - Septembrie. Ang. 12 7.413 16-09-2012, 10:50 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  DOTM - Alegere tema. Ang. 2 3.171 27-08-2012, 09:20 PM
Ultimul răspuns: Ang.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)