Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi]

#1
Primul Sarut


Era o frumoasa zi de primavara.Soarele auriu rasfata cu caldura sa micile flori ce isi scoteau timide capul de sub pamant.Era trecut de ora pranzului,asa ca orasul Tokyo era mai animat ca niciodata.Trotuarele erau pline cu oraseni ce se indreptau spre diferite destinatii,in timp ce niste monstri metalici mergeau cu viteza pe strazile mari si intortocheate.Intr-un cartier ascunz printre blocurile inalte,avea loc o altercatie intre doua gasti rivale.Capetenia uneia dintre bande era un tip inalt,cu parul si ochii albastri precum oceanul.Se numea Sanji si se spunea ca este cel mai periculos baiat din acel cartier.Intodeauna purta blugi,tricouri si diferite jachete pe deasupra.Niciodata nu se dezlipea de un lant pe care statea agatata o placuta cu numele sau.Avea optisprezece ani.Prietenul lui cel mai bun se numea Daisuke.Parul rosu semana cu amurgul in timp ce ochii aveau o nuanta de mov.Era mai bland decat amicul sau,insa destul de periculos.Ca in orice gasca,seful trebuia sa aiba o iubita.Iar aceasta era Kaori,o tanara in varsta de saptisprezece ani,cu parul si ochi exact ca ai iubitului ei.Obisnuia sa poarte fuste scurte si bluze foarte decoltate.In tabara adversa,capetenia se numea Kaitou.Era un tanar ce implinise varsta majoratului,cu parul saten si ochii aveau o nuanta de caprui spre rosu.Cand a implinit varsta de optisprezece ani,si-a tatuat un dragon ce se intindea de pe umar pana pe gat.Stilul sau vestimentar era asemanator cu cel al rivalului sau,Sanji.Amicul sau,baiatul cu care se cunostea inca din copilarie se numea Kiro.Era brunet,inalt iar ochi sai aveau o nuanta de caprui deschis.Iubita lui Kaitou se numea Michyo.Era o tanara foarte frumoasa,isa incredbil de rebela.PArul ei blond si lung era incarcat de accesori gotice,la fel si mainile.Spre deosebire de Kaori,aceasta detesta altercatiile dintre cele doua bande.
-Ar trebui sa va carati de aici.Tu si intreaga ta gasca de copii.Spune Sanji nervos.
-Numai gura e de tine.Cartieru asta e al nostru,asa ca voi sunteti cei care veti pleca.Si asta mai repede pana nu va fi prea tarziu.Vine replica satenului ce parea foarte increzator in fortele sale proprii.
-Ce ai spus?O sa platesti scump,pusti rebel si infumurat.
Baiatul cu parul albastru a fugit spre Kaitou,cu gandul sa il loveasca.Insa acesta a fost mult mai ager si cu un briceag ce il avea in buzunar,reusii sa il taie pe Sanji pe abdomen.Acesta se opri si isi acopera rana cu mainile.Putea sa vada sangele ce se strecura printre degete,picurand pe asfalt.Dar nu vroia ca numai el sa fie ranit.Dintr-o singura lovitura de picior,reusii sa isi raneasca rivalul la umarul ce fuse-se grav ranit la ultima bataie.Acesta se prabusi la pamant,scotand un strigat de durere.Dupa catvea minute,cei doi au fost tinuti de prieteni lor,evitand un sfarsit tragic pentru unul dintre ei.
-Kaitou,gata!Trebuie sa mergem la spital.Umarul tau sangereaza.Spune Kiro punandu-i tricoul sau pe rana,oprind sangerarea.
-Acelasi lucru il vom face si noi.Kaori,vino sa ne ajuti.Spune Daisuke incercand sa isi care prietenul pana la masina.
Ajunsi la clinica,cei doi baieti au fost bandajat de doua asistente diferite.Devenise o obisnuita pentru ei sa mearga la spital dupa orice bataie.Dupa ce au aflat ca ranile lor sunt superficiale ca se vor face bine,cei doi baieti,impreuna cu prieteni lor s-au reintors in cartier.Insa in parti diferite.
-Iubitule,te mai doare umarul?Intreaba blonda ingrijorata.
-Nu papusa,stai linistita.Nu mor eu din atata lucru.Insa tipul ala o sa o pateasca mai rau ca mine,data viitoare.
-Tu chiar nu ai remediu,omule!Nu iti ajunge cate ai patit cu umaru?Ia o pauza catvea zile.Spune Kiro nervos.
In partea de nord a cartierului,gasca lui Sanji discutau despre cum sa isi invinga adversarii.
-Cred ca ar trebui sa o pune pe Kaori sa se dea la Kaitou.Aminteste-ti faptul ca tipul are o slabiciune pentru fetele cu pieptul mare.Spune unul dintre baieti.
-Cred ca ar trebui sa iti aduci tu aminte ca tipa cu pieptu mare e iubita mea.Si in plus,ala are deja prietena.
-Si ce ai de gand sa faci?Intreaba Daisuke curios.
-Am un plan cu care il voi invinge sigur pe tipu ala.Insa nu vi-l pot dezvalui.Acum ar trebui sa mergem acasa.Este destul de tarziu si maine avem scoala.Spune Sanji murmurand niste injuraturi.




*


* *




A doua zi,dis-de dimineata,toti adolescentii se indreptau spre licee sau scoli,depinde de situatie.In curtea caldiri unde invatau rebelii,era foarte mare agitatie.Chiar daca ei aveau o reputatie destul de proasta din cauza scandalurilor in care au fost implicati,liceul "Azabu",cel in care invatau,era cel mai bun din intrega capitala nipona.Pentru ei,zilele din cursul saptamanii reprezentau un adevarat calvar,deoarece sefii celor doua gasti rivale stateau in aceiasi banca.Se abtiuneau din rasputeri sa nu se ia la bataie in mijlocul clasei.Clopotelul anunta inceperea orelor.Era o ironie a sortii deoarece membrii rivali stateau in aceiasi banca:Kiro cu Daisuke si Kira cu Michyo.Din aceasta cauza,pentru ei,zilele de liceu reprezentau un chin.Prima ora era cea de geografie.Cand profesorul a intrat in incapere si a anuntat ca elevii vor da test,toti au inceput sa isi exprime nemultumirea.Insa au trebuit sa se conformeze si sa dea testu.Dupa o ora de tortura,acelasi clopotel anunta pauza.Kaitou dorea sa se relaxeze,asa ca iesii afara din scoala,indreptandu-se spre locul numit "spatele liceului".Sanji isi dadu seama de acest lucru,asa ca il urmarii.ajunsi la locul cu pricina,satenul a simtit prezenta rivalului sau,luandu-se la cearta din nou.
-Pot sa stiu de ce ma urmaresti?Ti s-a urat cu binele?
-Nu spune nimic.
Baiatul cu parul albastru il lipii pe Kaitou de zidul rece,si il saruta cu putere.Satenul a incercat sa il indeparteze,insa Sanji era mult prea puternic.Cu ceva efort,acesta a reusit sa desparta buzele rivalului sau,explorand cu limba fiecare loc din gura dusmanului sau cel mai aprig.Dupa cateva secunde,Sanji a simtit o lovitura puternia in rana ce o avea pe abdomen,fiind obligat sa renunte la sarut.
-Omule,tu esti prost sau te prefaci?Care e problema ta?Striga satenul tinandu-se de umar.
-Recunoaste ca ti-a placut la fel de mult ca si mie.Mi-am dat seama de acest lucru cand ti-am simtit corpul tremurand.
-Sa nu mai faci niciodata asa ceva.
Kaitou pleca din spatele liceului,indreptandu-se spre clasa.Nu stia ce se intamplase cu tipul ce in urma cu o zi era gata sa il omoare.Tocmai il sarutase.Si chestia cea mai ciudata era ca si lui ii placuse,chiar daca incerca sa nege acest lucru.

Poze:
Sanji: http://i261.photobucket.com/albums/ii67/...dcopy1.jpg
Kaitou: http://i261.photobucket.com/albums/ii67/...nk_guy.jpg
Daisuke: http://i261.photobucket.com/albums/ii67/...arith1.jpg
Kiro: http://i261.photobucket.com/albums/ii67/...181416.jpg
Kaori: http://i261.photobucket.com/albums/ii67/...babe21.jpg
Michyo: http://i261.photobucket.com/albums/ii67/...ime-11.jpg
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
[Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] - de Lye - 08-02-2008, 11:49 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [YAOI]Forbidden Love PandaKun 7 4.836 24-05-2014, 12:39 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 27.738 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] I just wanna love you! MiraA 279 164.948 06-09-2012, 03:19 PM
Ultimul răspuns: Sushi
  [Terminat] Iubire inecata in heroina [ yaoi +18 ] Beatrix LaVey 94 51.901 17-12-2011, 02:06 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Iluzii - fum si oglinzi [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 81 45.580 17-12-2011, 01:39 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Totally Dominated [*YAOI*] Yaoi Queen 237 132.323 08-04-2011, 11:18 PM
Ultimul răspuns: βεκi
  [Terminat] Let Me Be... Your Guardian [*YAOI*] [+18] Yaoi Queen 111 69.583 08-01-2011, 03:54 AM
Ultimul răspuns: AyameXx
  [Terminat] The Way We Are [yaoi] Yaoi Queen 136 99.471 28-11-2010, 03:06 AM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 58.537 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Obsession [+16] [yaoi] Lye 185 126.083 18-06-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)