Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reguli

#1
Cum pot fi multe nereguli la Fan Art , uitati regulile topicului!

<<<<<---------Reguli--------->>>>>

1. NU postati desenele voastre in threadul altcuiva! El/ea l-a deschis pentru critici la adresa operelor sale , nu sa va afisati voi talentul acolo .

2. NU furati desene! Afisati-va doar desenele voastre ,nu luati de pe Deviant Art sau Elfwood si ziceti ca sunt ale voastre .

3.Puteti folosi orice vreti la desenat . Carioci , tempera , acuarele , creion , carbune ,markere , nu conteaza . Din partea mea puteti folosi si var daca va place .

4. Atentie! Nu exagerati cu ecchi! Eu va las atata timp cat mentionati la tiltlul threadului vostru ca ar contine asa ceva . Daca desenati numai echi ,scrieti la tiltu Atentie! mult ecchi sau ceva de genu , dar numai sa anuntati userii .Daca nu aveti totusi numai ecchi ,mentionati ocasional fac ecchi sau some ecchi . Insa daca atunci cand ati deschis threadul nu stiati ca veti posta niste desene ecchi , anuntati unul din moderatorii topicului (eu , snowishtiger )sa va schimbe numele la thread .

5. Fara hentai! Ok , sunt de acord cu ecchi dar sub nici o forma nu voi lasa hentai in topic! Daca aveti chef de hentai , rugati administrtatorii sa va deschida un topic numai pentru asta dar in care sa nu intre userii mai tineri .

6. Cand colorati o schita/un desen de-al vostru in Photoshop/Corel/Painter/etc nu se cheama GFX! Gfx se cheama atunci cand luati o imagine de pe net si o modificati intr-un program , dar daca faceti voi line art-ul se cheama Fan Art .

7. Nu voi accepta imagini cu tente rasiste , satanice , discriminatorii ,etc. De fapt ,orice artist care face acest gen de arta si o publica in forum primeste warn imediat .

8. Cei care deseneaza manga au voie sa-si deschida doua threaduri dar nu mai multe .Primul thread cu desene care nu constituie un manga ,iar al doilea pentru a posta manga-ul facut de el/ea .

Daca aveti orice fel de nelamuriri sau sugestii si observatii la adresa regulilor ,simtiti-va liberi sa postati aici , ca doar de asta las threadul deschis .Am sa incerc sa va multumesc urmarind observatiile voastre ,ca sa vedeti ca nu sunt rea .



Răspunsuri în acest subiect
Reguli - de Zvingli - 02-07-2007, 10:18 AM
RE: Reguli - de Ana - 16-03-2012, 07:33 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)