Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Linistea din-aintea furtunii

#1
Pai de stiut ca am inlocuit Sharingan-ul cu Ochiul Furtunii si Byakugan-ul cu Norul Tornadei ( daca o sa public carte vreodata sa nu zica lumea ca am plagiat :D )
Here it goes :

Capitolul 1
Norul Tornadei
si Ochiul Furtunii
(formula dezatrului)

-Takeshi Furtuna poarta numele celui mai celebru om din sat. A salvat satenii de mai multe ori, dar acum�..acesta nu mai e�.
Totul a inceput acum 7 ani cand Takeshi s-a indragostit de Luna din clanul Torndei, s-a casatorit cu ea apoi dupa 1 an au avut primul copil, acel baietel dragut , blond , apoi dupa 2 ani l-a nascut si pe baiatul brunetel�.autorul masacrului parintilor sai �.
Primul baiat si-a dezvoltat Ochiul Furtunii deabia acum cateva luni , dar al doilea si-a dezvoltat puterea la 3 ani, a suferit o mutatie a Ochiului Furtunii transformandu-se in Inima Taifunului�iar acum Mijumi nu-si mai poate controla puterea si-a ucis ambii parinti fara macar ca cei doi sa realizeze ce se intampla�. Imi doresc ca bietul lui frate mai mare Sa nu-l mai protejeze�
7 ani au trecut ca vantul�.
Intr-o dimineatza:
- Ryooooooooooooooooo !!! se auzi un urlet asurzitor din camaruta de alaturi.
- Da! Sunt chiar aici , iti pregatesc mancarea.
De dupa usa aparu un baiat inalt , blond cu ochii galbeni ca fulgerul , dar cu o privire blanda uitatndu-se la fratele sau mai mic , un pustan de 12 ani , brunet cu ochii verzi ca frunzele copacilor primavara. Locuiau intr-o casa pricajita de la marginea unui sat � .
-Am avut un vis ciudat, fratioare , zise , Mijumi , baietelul bruntel�
-Si ce s-a intamplat in visul tau???
-Am visat ca aveam mama si tata iar dintr-o
data au disparut si am simtit sentimentul acela de vinovatie pe care il simteam cand eram mic�De ce?? Ryo scuipa mancarea din gura la spusele fratiorului sau si se uita pentru o secunda cu ochii sai blanzi la el � nu-i raspunse nimic. Apoi aduna mizeria si se duse din nou la bucatarie. Ryo stia ce va urma�.reintoarcerea Inimii Taifunului � distrugerea totala a satuletului in care locuiau . Se trezi la realitate si deodata il apuca pe Mijumi si il trase afara , luase o carte veche si scamosata o deschise si incepu sa faca niste semne din mana , Mijumi era derutat , dupa 10 minute Ryo termina :
- Sealing power justu , curse seal!!!! Striga Ryo apoi se taie de-a lungul mainii.
Dintr-o data semne ciudate incepura sa iasa din taietura sa se incolacira in jurul lui Mijumi , iar el incepu sa strige din rasputeri , simtea cum tot corpul era invaluit intr-un cocon invizibil , ii scurgea energia, putera. Lui Ryo ii dadura lacrimile uitatduse la fratiorul sau cum se zvarcolea de durere, dar nu se opri � dupa un chin de 24 de ore Mijumi cazu la pamant cu semnele acelea arzand ca focul pe corpul sau � Ryo privi la el si adormi instantaneu, totul se intamplase asa de repede , nici macar nu apucase sa-i explice bietului lui frate ce se ptrece , se temea de reactia pe care o va avea Mijumi cand ii va dezvalui secretul�.secretul uciderii parintilor lor � .



Răspunsuri în acest subiect
Linistea din-aintea furtunii - de Green Silver - 21-01-2008, 11:42 AM
RE: Linistea din-aintea furtunii - de Jigoku - 22-01-2008, 07:35 PM
RE: Linistea din-aintea furtunii - de Green Silver - 22-01-2008, 11:56 PM
RE: Linistea din-aintea furtunii - de Jigoku - 23-01-2008, 10:39 AM
RE: Linistea din-aintea furtunii - de Green Silver - 23-01-2008, 01:18 PM
RE: Linistea din-aintea furtunii - de Zvingli - 24-01-2008, 12:15 PM
RE: Linistea din-aintea furtunii - de Green Silver - 19-05-2008, 09:54 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)