Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire cu nabadai [shounen-ai]

#26
Acesta este ultimul capitol.Sper ca v-a placut acest fic.Enjoy!


Iubire cu nabadai


In timp ce Sousuke si Ayumu se apropiau cu pasi mici de banca,blonda si brunetul inca se sarutau.Un lucru era cert:daca sarutul lor era atat de pasional inseamna ca exista un sentiment frumos intre ei.Deodata,satenl le-a sarit in fata,reusind sa ii sperie.Crezand ca acesta se va bate cu Kiniaro,Selena se ridica brusc d epe suprafata pe care statea,incercand sa explice totul.
-Ayu,nu e ceea ce crezi,adica am vrut sa zic...
-Sel,de ce te complici sa imi explici totul?Stiu foarte bine faptul ca amicul meu te place,sau mai bine spus te iubeste.Si vreau sa cred ca si tu simti acelasi lucru.
-Asta vroiam sa iti spun,insa nu am stiut cum.Aseara,in timp ce stateam in pat,m-am gandit foarte bine si mi-am dat seama ca il iubesc pe Kiniaro.Sper sa nu te superi,insa vreau sa ne despartim.
Satenul ii mangaie usor obrazul,dupa care ii spuse zambind:
-Nu am de ce sa ma supar.Fiti fericiti!Dar daca nebunu asta nu se comporta frumos cu tine,sa vii sa imi spui.Si va avea de-a face cu mine.Spune satenul razand.
Din spatele sau,a aparut Zack,care avea un zambet ciudat pe buze.Fata si cei doi baieti si-au dat seama ca ceva avea sa s eintample,asa ca au plecat usor.Nu vroiau sa ii deranjeze pe cei doi.
-Ayumu,am auzit ca tocmai te-ai despartit de Selena.
-Da.Si ce e cu asta?Spune baiatul neintelegand ce se intampla.
-Nu ai uitat ceva?Sau mai bine spus,pe cineva?
Satenul a stat,s-a gandit cateva minute,dupa care chipul i s-a luminat brusc.Si-a amintit de Leon si de faptul ca acesta il iubea.Dar nu stia ce s afaca.Daca Lilian il va impiedica sa ajunga la roscat?Oare aceasta vroia sa se interpuna intr ei?Atunci totul era pierdut.Dar vedea ca baiatul din fata sa este fericit.
-De ce iti ranjesti dintii?
-Se numeste zambet.Dar prefer sa nu iti spun nimic.Mai bine dute tu la el acasa si vezi despre ce e vorba.
Ayumu a aprobat din cap,dupa care a inceput sa fuga.Nu ii pasa de ce se intampla in jurul sau.Nu il interesa daca loveste orasenii ce mergeau pe strazi sau ca trecea printre masinile ce circulau cu viteza pe strazile mari.Era aproape ora 15:00,asa ca soarele stralucea cu putere pe cer,luminand totul in jurul sau.Dupa catvea minute de mers alert,satenul a ajuns in fata casei unde locuia Leon.A ezitat putin,insa in cele din urma a apasat pe clanta.Usa s-a deschis zgomotos,permitandu-i baiatului sa intre.In living,nu era nimeni.Mai mult de atat,casa parea pustie.Pentru o clipa,a fost speriat.Insa o voce calda ce se auzea din spatele sau,l-a readus cu picioarele pe pamant.
-Am stiu ca vei venii.
-Angela.Nu stiu ce sa spun.
-Stiu eu.Da-mi voie sa te imbratisez.Spune bruneta plangand de fericire.
Ayumu a fugit in bratele fetei,tinand capul pe pieptul ei.Aceasta tinea la el ca la un frate mai mic.In timp ce ii mangaia parul saten,lacrimi ii curgea din ochii ei negri,prelingandu-se pe gat,pana ce ajungeau pe obrazul baiatului.Acesta se uita la ea,dupa care cu degetul mare ii sterse urmele ude de pe obraji.
-Nu mai plange.Stiu ca tu intodeauna a tinut la mine,chiar si atunci cand fratele tau a avenit cu Lilian.Apropo,ea unde este.Nu ii simt prezenta aici.
-A plecat ieri in New York.Dupa ce s-a despartit de Leon.Sau mai bine spus,el a pus capat relatiei cu ea.Stiu ca ma vei intreba de ce asa ca iti voi raspunde acum:pentru ca te iubeste.Zilele lui fara tine au fost multe ore fara scop.Spune bruneta zambind.
-Unde e?Vreau sa il vad.
Angela facu semn spre etajul superior al vilei,facandu-l pe Ayumu sa isi dea seama despre ce loc vorbea.Aceatsa a urcat rapid pe treptele de marmura acoperite cu o bucata de mocheta verde,pana ce a ajuns la un hol lung,in al carui capat se afla dormitorul.Acesta l-a strabatut usor,ajungand in fata camerei cu pricina.Din interior,nu se auzea nimic.A ezitat putin,insa pana la urma a intrat.Totul era la fel.In patul mare,Leon se odihnea.Acesta a pasit usor pe parchet,asezandu-se langa el.Dormea atat de frumos.Cand a vrut sa il sarute,a simtit cum o mana puternica il tranteste in pat.Deasupra sa se afla roscatul.
-Leon...nu dormeai?
-Ba da.Dar te-am simtit cand te-ai asezat langa mine.Spune acesta bagandu-i mana pe sub tricou.
-Nu vreau sa ne mai despartim.Spune satenul mangaindu-i chipul roscatului.
-Fi sigur ca acest lucru nu se va mai intampla.
Cei doi si-au unit buzele intr-un sarut lung si pasional.Erau fericiti.In ciudat a tot ce s-a intamplat,iubirea lor a supravietuit.Si acum era mai puternica decat inainte..Minutele treceau,iar buzele lor continuau sa se dezmierde una pe cealalta.In camera nu se auzeau decat respiratiile grele ale celor doi.Brusc,hainele au inceput sa dispara.Leon ii saruta gatul satenului,coborand mai jos,pe abdomen.Acesta scotea gemete imperceptibile,in timp ce iubitul sau ii mangaia trupul.
-Leon...te iubesc.Spune Ayumu gafaind.
-Si eu.
Afara incepea sa se insereze.Soarele se ducea la culcare,facandu-i loc Lunii misterioase.Cei doi indragostiti continuau sa se sarute tandru.Oricat de departe ar fi fost unul de celalalt,nu s-ar fi uitat,pentru ca intre ei dainuia iubirea.O iubire cu nabadai.

*Sfarsit*
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubire cu nabadai [shounen-ai] - de Lye - 28-12-2007, 10:10 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-12-2007, 01:05 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 31-12-2007, 01:26 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-01-2008, 02:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 04-01-2008, 06:27 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-01-2008, 05:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 06-01-2008, 03:58 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 07-01-2008, 02:53 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 08-01-2008, 06:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 11-01-2008, 06:12 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-01-2008, 06:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 13-01-2008, 04:21 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 14-01-2008, 05:17 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 17-01-2008, 09:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 19-01-2008, 04:30 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 22-01-2008, 03:52 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 28-01-2008, 01:02 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-01-2008, 07:46 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-02-2008, 01:14 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-02-2008, 02:57 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-02-2008, 07:03 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lorelei - 15-02-2008, 08:57 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Yaoi Queen - 17-02-2008, 02:21 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 20-02-2008, 03:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.655 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)