Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubire cu nabadai [shounen-ai]

#1
Intalnirea


Era o zii insorita de vara in orasul Tokio.In curtea liceului "Iso Haruno" era o galagie de nedescris.O gasca de liceeni state-au linistiti pe banca si discutau diferite lucruri,care,pentru ei erau foarte importante.Ayumu Hianura era un baiat in varsta de optisprezece ani,cu parul saten si ochii verzi precum smaraldul.Purta o pereche de pantaloni negri,o camsa alba si pe deasupra ei,avea o bluza de aceiasi culoare cu pantaloni,deschisa la toti nasturii.
-Ayumu,date jos din bratele mele!Esti greu!Se aude o voce de fata care zambea.
Selena Hamilton era iubita satenului inca din scoala generala.Avea ochii negri precum abanosul,iar parul blond si lung precum spicul graului se revarsa usor pe trupul ei subtire.Purta o camsa alba,cu un decolteu adanc lasandu-si la vedere sanii voluptosi.Fusta scurta si neagra ii vene-a incredibil de bine cu pantofii albi cu toc.
-Sel,degeaba te rogi de el.Nu stii cat este de incapatanat?Daca ii place sa stea in bratele tale,nici un cutremur nu il va misca de acolo.Spune Sousuke razand cu pofta.
Sousuke Chidori era colegul si prietenul lui Ayumu.Avea un sil non-conformist:parul il avea vopsit alb,ochii lui albastri te indemnau sa descoperi misterele ce le ascundea,in timp ce stilul sau vestimentar era era asemenea caracterului sau.
-Sunteti atat de exagerati!Am stabilit ca ne intalnim cu Kiniaro in parc.Deja am intarziat o jumatate de ora.O sa ma omoare daca nu ne grabim.Spune satenul incepand sa fuga.
Dupa aproximativ o ora,cei trei prieteni au ajuns in parcul din centrul orasului.La umbra unui arbore cu coroana strufoasa,unde razele soarelui patrunde-au cu greu,state-a rezemat de trunchi un baiat in varsta de nouasprezece ani,cu ochii si parul negru precum cea mai abisala noapte,purtand o camsa alba deschisa la primi nasturi si o pereche de pantaloni negri.
-Chiar aveam de gand sa plec.Ati intarziat destul de mult!Ce e cu voi?Intodeauna sunte-ti punctuali.Bine,exceptie face Ayumu care intarzie de fiecare data.Spune baiatul trecandu-si lejer mana prin par.
-Tot eu sunt vinovat?Nu am facut decat sa dorm putin in bratele iubitei mele.Nu-i asa frumoaso?Intreaba satenul luandu-si prietena de gat.
-Biata fata,crezi ca poate spune ceva cand esti in preajma ei?Ea este atat de blanda si inocenta,iar tu esti batausul liceului,un tip lipsit de maniere.Spune Sousuke asezandu-se pe iarba moale.
-Da da.Cum zici tu.Ma duc sa imi cumpar un suc.Vin in cateva minute.Spune Ayumu fugind.
Nefiind atent pe unde mergea, grabit sa ajunga cat mai repede la magazin,s-a lovit de o persoana.
-Ma scuza...
Dar satenul a ramas fara replica.In fata lui se inalta un barbat extrem de aratos:parul lui roscat stralucea sub atingerea usoara a razelor soarelui,in timp ce ochii lui caprui il priveau intens pe baiatul cazut.Roscatul purta un tricou negru si pe deasupra o bluza maro deschisa la nasturi.
-Pusti neatent!Data viitoare cand fugi incearca sa privesti in fata.Nu stii peste cine dai.
-Bine,dar mi-am cerut scuze!Spune Ayu ridicandu-se rapid de pe asfaltul rece.
-Nu ma intereseaza scuzele tale patetice.Acum date din fata mea!
Satenul prive-a nedumerit barbatul ce se indeparta.Nu stia cine este.Defapt,nu ii cunostea nici numele.Nu intelege-a de ce a avut aceea atitudine.Pare-a ca este un tip cu un caracter puternic pe care nu se lasa induplecat de nimeni si nimic.
Misteriosul roscat se oprii in fata unei banci unde era asezat un barbat in varsta de douazeci si unu de ani,cu parul albastru precum azurul,ochii fiind de culoare caprui-deschis.Purta o camasa alba,deschisa la nasturii de sus si o pereche de pantaloni negri.
-Hey Leon!Cine te-a enervat?Intreaba baiatul curios.
-Mi-a iesit un pusti in cale.Era cat pe ce sa ma darame.Spune Leo trantindu-se pe banca.
-Nu imi spune.Si ai fost foarte impresionat de el incat il placi,nu?
-Zack,fii serios.Cum as pute-a simti ceva pentru un baiat pe care l-am vazut timp de cateva minute?Spune roscatul privindu-si lung prietenul.
-Dragutule,toata lumea stie ca esti bisexual.Si ca schimbi fetele si baietii ca pe niste sosete.Defapt,ei se indragostesc nebuneste de tine,si cand te plictisesti de ei,ii arunci ca pe niste obiecte lipsite de importanta.Esti atat de special.Spune studentul zambind.
-Zackie,esti cel mai bun prieten al meu,nu-i asa?Si cred ca stii cat de mult urasc atunci cand ma critici.Asta sunt,asa ma cheama,nu?
-Da Leon,cum spui tu.Raspunde baiatul relaxandu-se pe banca.
In partea cealalta a parcului,Ayumu ajunse-se in sfarsit la prieteni lui,care incepuse-ra sa se ingrijoreze.
-Ce ai facut atata timp la magazin?Iar te-ai certat cu vanzatoarea?Intreaba Sousuke zambind.
-Iubitule,de ce esti murdar pe pantaloni.Nu imi spune ca te-ai batut din nou.
-Nici una,nici alta.Am dat peste un "tip cu atitudine".La propriu.Spune satenul incercand sa isi scuture camasa de praf.
Prietenul si iubita sa nu prea intelege-au ce se intampla.Nu stiau cine este acel baiat cu atitudine despre care vorbise Ayumu.In timp ce state-a intins pe iarba,Ayu isi dorea nespus de mult sa il intalneasca din nou pe barbatul misterios din aceea dimineata.Nu stia unde sa il caute sau cum sa procedeze.Dar intodeauna,viata rezerva fel si fel de coinidente,uneori placute,alteori nu,dar toate lucrurile se intampla cu un anumit scop.

Personajele:
[Imagine: Ayumu.jpg]
Ayumu

[Imagine: Leon.jpg]
Leon

[Imagine: Selena.jpg]
Selena

[Imagine: Zack.jpg]
Zack

[Imagine: Sousuke.jpg]
Sousuke

[Imagine: Kiniaro.jpg]

Kiniaro
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light






Răspunsuri în acest subiect
Iubire cu nabadai [shounen-ai] - de Lye - 28-12-2007, 10:10 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-12-2007, 01:05 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 31-12-2007, 01:26 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-01-2008, 02:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 04-01-2008, 06:27 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de .::Mariko Emina::. - 04-01-2008, 12:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-01-2008, 05:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 06-01-2008, 03:58 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 07-01-2008, 02:53 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 08-01-2008, 06:19 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 11-01-2008, 06:12 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-01-2008, 06:04 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 13-01-2008, 04:21 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 14-01-2008, 05:17 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 17-01-2008, 09:32 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 19-01-2008, 04:30 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 22-01-2008, 03:52 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 28-01-2008, 01:02 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 30-01-2008, 07:46 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 02-02-2008, 01:14 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 05-02-2008, 02:57 AM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 12-02-2008, 07:03 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lorelei - 15-02-2008, 08:57 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Yaoi Queen - 17-02-2008, 02:21 PM
RE: Iubire cu nabadai(shonen-ai) - de Lye - 20-02-2008, 03:50 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire cumparata [shounen-ai / yaoi] Ice_angel_234 32 25.655 23-07-2009, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Aiumy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)