Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Devil May Cry

#4
devil may cry 4.... aveti prea multe asteptari din partea lui. intr'adevar are grafica frumoasa, dar nu atat de tare pe cat pare in filme. cel putin pe tube pot fi gasite toate filmele din joc. pe mine ma macina rau care este originea mainii lui nero, si cred ca o sa fac crima de om ca sa aflu.

facand referire la dmc 3...
stil preferat: clasicu si medievalu Swordmaster
arme preferate: rebelion // agni&rudra
pistoale preferate: clasicele Ebony & Ivory

per total, nota primita: 9.6.
justificari:
- Complexitate extrema
- storyline semnificativ. [to note: DMC 3, ca storyline este primul joc din serie, deoarece pune bazele povestii pt dmc 1, apoi dmc 2.] [also to note: dmc 4 se afla plasat intre dmc 1 si dmc 2 ca storyline]
- stilul de lupta foarte bun, arme cat de cat originale, devil triggeru, chestie utila.
- in ceea ce priveste camera, si controlul... ei bine, in elementele astea doua zace acel 0.4 care lipseste ca jocul sa fie de nota 10. foarte haotic, ajung sa ma misc greu pt ca nu imi mai vad persoanjul. si cum controlul tine strans de camera... evident ca este destul de greu pana ajungi la momentul in care sa te obisnuiesti cu camera mode-urile jocului.

LE: ca sa completez:

@Repo: daca joci ca obsedatu [cunosc un caz...], adica extrem de mult, o sa ajungi in stadiul in care vei putea debloca si costumul lui Sparda, si va vei putea sa si joci cu el Smile
si intr'adevar, soundtrack-ul este senzational, chiar am reusit sa il descarc pe tot, si inca mai pastrez cateva pe hard. dar, normal, cea mai rasarita mi se pare Devils Never Cry.

@aikad, chitara era Nevan, pot zice ca tipa a fost un boss pe masura.... numa eu stiu cat am bubuit laptopu ala ca ma sugea cand mai avea putzina viata :lol: .
You Must Unite What Has Been Set Asunder
[Imagine: dragonsig1.jpg?t=1207048748]



Răspunsuri în acest subiect
Devil May Cry - de Lye - 22-12-2007, 04:02 AM
RE: Devil May Cry - de repo - 24-03-2008, 02:45 AM
RE: Devil May Cry - de Nidryne - 09-04-2008, 07:32 PM
RE: Devil May Cry - de Kyo - 10-04-2008, 12:38 AM
RE: Devil May Cry - de SKiT - 04-04-2009, 08:25 PM
RE: Devil May Cry - de Moonblind - 07-04-2009, 02:50 PM
RE: Devil May Cry - de SecondhandSerenade - 21-06-2009, 02:36 AM
RE: Devil May Cry - de MajinCloud - 31-07-2012, 09:41 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)