Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Full Moon wo Sagashite

#5
Well Full Moon wo Sagashite ... este un anime atat de interesant si de captivant.Mi-a placut foarte mult si trebuie sa recunosc ca am plans mult la acest anime.Tot ce se intampla era atat de "ireal" si totusi "real" prin sentimentele pe care le avea Mitsuki...Mi s-a parut atat de minunata acea schimbare , cu cativa ani mai mare decat normal ar fi trebuit sa fie.Imi plac ambele sale personaje,si mica fetita dar si adolescenta supeba.Desi par atat de diferite,acestea sunt una si aceasi in infatisari diferite.
Povestea este impresionanta si fiecare personaj are ceva aparte.Takuto,este asa de sweet si interesant.Si chiar am ramas uimita cand am aflat trecutul lui si chestii... Totul era misterios si parca dintr-o data totul a iesit la iveala..
Totul se invarte in jurul lui Mitsuki si parca toate personajele "traiesc" doar pentru existenta ei.existenta ce pare ca va fi naruita mai devreme decat ar crede cineva...
Nu credeam ca un anime poate fi asa de emotionant dar se pare ca m-am inselat.Chiar am plans,cu lacrimi adevarate si chiar triste la unele momente din anime ( asta pana sa descopar nana care este mult mai emotionant ) .
Poate plangeam pentru ca scenele ce aveau loc in cadrul anime-ului se asemanau foarte mult cu realitatea ( bine, doar in anumite ipostaze ) iar partea cu tumoarea,a fost devastatoare si extrem de trista -.- " .Geez cand am auzit de numele anime-ului nu mi se parea delolc interesant ci de fapt chiar nu imi inspira cine stie ce,numele era prea obijnuit,lung and stuff.But am fost uimita chiar de cand am vazut primul episod si doream sa vad si restul episoadelor.
Revenind Full Moon wo Sagashite este un anime extraordinar.Personajul meu favorit din acest anime,daca nu era evident este Mitsuki ^^ Ambele sale caractere atat cat mica fetita dar si ca adolescenta ^^



Răspunsuri în acest subiect
Full Moon wo Sagashite - de hikari marina - 20-11-2007, 04:03 PM
RE: Full Moon wo Sagashite - de snowishtiger - 13-04-2008, 11:29 PM
RE: Full Moon wo Sagashite - de sakura26roxi - 29-06-2008, 09:11 PM
RE: Full Moon wo Sagashite - de DeeXD - 04-02-2009, 06:27 PM
RE: Full Moon wo Sagashite - de Teh - 04-02-2009, 07:02 PM
RE: Full Moon wo Sagashite - de Shojo Queen - 15-03-2009, 09:55 PM
RE: Full Moon wo Sagashite - de angeliqueVampire - 05-05-2009, 02:20 PM
RE: Full Moon wo Sagashite - de oana10ioana - 01-01-2010, 04:43 PM
RE: Full Moon wo Sagashite - de Sushiiushii - 23-04-2010, 06:30 PM
RE: Full Moon wo Sagashite - de She - 29-06-2010, 01:38 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)