Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rozen Maiden

#4
Nu-mi vine sa cred ca n-am dat de topicul asta pana acum, avand in vedere ca Rozen Maiden e obsesia mea << dupa Clannad, evident >>

Anime-ul este extraordinar. Grafica din punctul meu de vedere e destul de buna , coloana sonora mi se pare a fi extraordinara, specifica anime-ului. Povestea mi-a placut enorm. Sapte papusi, fiecare cu personalitati diferite se lupta una impotriva celeilalte ca sa devina Alice. Relatiile dintre papusi si mediumul lor si dragostea papusilor pentru creatorul lor mi s-a parut ceva minunat. De mica am avut o obsesie pentru papusile de portelan. 21

Hehehe, personajul meu preferat este Sugintou. M-a cucerit dragostea ei pentru "Father" si ca a incercat sa o salveze pe Megu, mediumul ei. Are un stil aparte, imi place mult rochia ei... si parul ei alb ca neaua, iar ochii de un sangeriu aprins plini de ura si dorinta de a castiga. Sunt unele parti in care zambeste ironic, doamne ador zambetul ala al ei. E destul de enervant faptul ca e incompleta. Ce a avut Rozen cu ea de n-a terminat-o? Nu vede cat de mult il iubeste? Ma rog, o dau in idiotenie acuta...
Pe langa Suigintou, mai imi place si Kirakishou. E asa cute si obsedata de Gin-sama o.O". Imi place cum ii sta cu trandafirul pe ochi si parul alb si lung e asa kawai, iar costumatia ei putin cam hippie 21.

Cu siguranta cele cu Shinku si Suigintou din OVA. Cand Shinku o ajuta sa mearga, ii ofera un ceai... toate secventele in care apar ele doua. Aaa da... mai este o secventa in traumend cu Shinku si Suigintou, la sfarsit cand Bara i-a furat Rosa Mystica lui Gin-sama, si Shinku a luat-o in brate :X. Nu ma topesc dupa Shinku, dar ador secventele in care ea si Suigintou sunt fata in fata.

Se poate :-O ?? Hmmm, daca as avea o astfel de papusa as proteja-o, as iubi-o, inca nu sunt sigura daca i-as da voie sa participe la Alice Game, desi mi-ar surade ca ea sa fie Alice. Fiecare papusa de portelan pe care am avut-o mi-a fost mai mult decat o papusa normala, dar daca as avea o astfel de papusa, care vorbeste, merge si toate cele m-as distra de minune cu ea. Poate mi-ar deveni sora 21.

SuiginTou, of course! Shinku mi se pare a fi tipicul personaj principal bun, care castiga in totdeauna, se afla in centrul atentiei si protejeaza pe toata lumea. Tre sa te gandesti si la tine din cand in cand! Suigintou este intr-adevar un personaj negativ, dar este si ea sensibila si are un orgoliul al ei si o deranjeaza mult faptul ca e incompleta si e "Junk". Fiecare papusa e speciala in felul ei, dar Suigintou mi se pare a fi cea mai speciala; desi e "Junk" incearca sa le demonstreze tuturor ca se descurca asa incompleta cum este.



Răspunsuri în acest subiect
Rozen Maiden - de hikari marina - 12-11-2007, 05:25 PM
RE: Rozen Maiden - de dark_anime - 12-11-2007, 09:01 PM
RE: Rozen Maiden - de Alyssa♥ - 18-08-2008, 11:06 AM
RE: Rozen Maiden - de Cherie - 16-09-2008, 03:34 PM
RE: Rozen Maiden - de Blacky - 02-11-2008, 04:25 PM
RE: Rozen Maiden - de Shizuka - 22-04-2009, 05:23 PM
RE: Rozen Maiden - de Goddess of Cookies - 02-05-2009, 11:51 AM
RE: Rozen Maiden - de Lia - 31-05-2012, 10:47 AM
RE: Rozen Maiden - de Agrona - 20-08-2013, 01:39 PM
RE: Rozen Maiden - de DreamGirl - 17-09-2013, 10:49 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)