Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Harry Potter

#9
Harry Potter a fost cartea copilariei mele, este ce mi-a deschis apetitul pentru citit, din cauza acestei serii minunate, eu acum citesc sute de pagini pe zii. Sunt o fana foarte devotata si mereu voi fii, din acest motiv ultimul film Harry Potter a fost un esec total pentru mine.
Primele cinci filme au fost cat de cat reusite, mi-au placut si le-am vazut si revazut de milioane de ori. Nu sunt la fel de bune si nu vor fi niciodata la fel ca si cartile dar sunt reusite. Insa al 6-lea film a fost pentru mine cea mai mare dezamagire.
Desigur pentru cei care nu au citit cartile, relatia dintre Harry si Ginny a fost o supriza dar cei cu adevarat pasionati au vazut asta inca din primele cartii, it was destiny. Insa marii producatori de filme au scoso pe Ginny din majoritatea filmelor pentru ca nu aveau timp sufiecient pentru un personaj asa de neimportant ..sau cel putin asa credeau ei. Am inteles asta si am acceptat, fara sa ma deranjeze prea tare . Insa a 6-a carte este apogeul personajului Ginny si ei l-au distrus....nici macar magica scena de sarut intre ea si Harry in camera cercetasilor nu au puso...fiind din punctul meu de vedere una din cele mai importante scene din carte. Apoi au adaugat niste scene absurde, cum ar fi scena de inceput...unde Harry flirteaza cu negresa aia...doamne fereste! Harry era trist din cauza mortii lui Sirius..si de reintoarcerea lui Voldemort ...avea alte probleme mult mai grave decat o negresa urata.
Poate daca nu as fi citit cartea, POATE mi-ar fi placut...insa nu prea cred. Din punctul meu de vedere ultimul film a fost o dezamagire. Nu am nimic cu actori, chiar se potrivesc si toti joaca foarte bine , insa scenariu a lasat mult de dorit. Asta e parerea mea dar poate e pentru ca sunt prea pasionata si imi doresc ca totul sa fie perfect.

Anyway, astept sa vad ce o sa faca cu ultima carte. Sper sa fie mai inspiratiti 4


[ringingBells was here]
[Imagine: magic.png]
My creations (read & comment):




Răspunsuri în acest subiect
Harry Potter - de Ireth_Death - 01-11-2007, 09:26 PM
RE: Harry Potter - de Crazy~Tenshi - 13-07-2010, 10:25 PM
RE: Harry Potter - de Me†al. - 14-07-2010, 01:11 AM
RE: Harry Potter - de Teki - 02-10-2010, 06:17 PM
RE: Harry Potter - de DeDal N. - 02-10-2010, 09:43 PM
RE: Harry Potter - de Wolves - 06-07-2011, 01:37 AM
RE: Harry Potter - de Hannah Lily Potter. - 06-07-2011, 09:56 AM
RE: Harry Potter - de Wolves - 07-07-2011, 01:43 AM
RE: Harry Potter - de Candy_Girl_Love. - 28-08-2011, 11:23 PM
RE: Harry Potter - de Agrona - 16-12-2011, 12:20 AM
RE: Harry Potter - de βεκi - 22-12-2011, 07:52 PM
RE: Harry Potter - de Fiction - 03-09-2013, 04:29 PM
RE: Harry Potter - de Lucius Malfoy - 14-11-2013, 01:08 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)