Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Harry Potter

#8
Filmele sunt bestiale ! Nu am citit cartile, recunosc, iNSÄ‚ filmele mi-au placut foarte mult [ inca astept cu nerabdare ultimul film care va aparea , I think that will be the last one =) ] . Anyhow, imi plac foarte mult actorii care au jucat rolurile personajelor si personajele in sine. So fuching cute. Daniel Radcliffe in rolul lui Harry Potter, cred ca se potriveste perfect [ dar cum am mai zis, eu nu am citit cartile si probabil pentru mine asta e asa, ca un fapt , ca se potrivesc perfect ] . in fine, dar acei ochelari, acea voce, semnul si modul in care joaca -- minunat ! Sincer acum, imi place foarte mult cum s-au imbinat toate acele teme.
Deci, in principal, se poate spune [ asa privind din afara ] ca are tema magiei, a supranaturalului and so on. Dar daca ne uitam cu atentie, este si tema unui tanar in formare, inca din copilarie , in lupta pentru indeplinirea propriului destin [ aka Harry Potter ] , apoi iubirea, da, este prezenta [ aici mai multe tipuri, like boy x girl, also iubire parinteasca or amicitie, sau pur si simplu o afectiune foarte ridicata . ] . Apoi, ura, care este foarte foarte prezenta in unele cazuri. Cazul personajelor cu mai multe fete si asa mai departe [ daca am sta sa analizam, cate si cate nu am gasi ] .
in orice caz mi-au placut foarte tare personajele [ cred ca am zis asta si mai sus :\ ] but they really are great. Nu o sa ma refer totusi la fiecare film in parte si asa, pentru ca mai exista si alte topicuri pentru asta, dar o sa mai zic cate ceva despre serie.
Hainele, costumele lor de la Hagwarts mi s-au parut super potrivite cu actiune, so well adapted. Reactiile celorlalti si cum circula chiar si barfa prin scoala de magie :]], I mean, cand se zvonea de Harry ca ar fi acela ales de Voldemort, and such, they all were like "..." behind Harry [ asta m-a amuzat si enervat totodata ] .
Magia - frate a fost tare de tot, Hermoine, the smart one, care le citea si stia pe toate si dragul de Ron care o da intotdeauna in bara :]]. Asta a fost tare funny, dar parca de la inceput ne-am dat seama ca urma ca cei doi sa se atraga :]] lav.
Ceea ce nu mi-am imaginat nicicand a fost - Harry + Jenny , I mean O: I was shocked ! Dar se potrivesc, real and for reality . Ä‚h...
Yeah, nu am zis nimic de Severus Snape, omul ala cu doua sau mai multe fete :]] . Frate ! Deci mie mi-a placut de el si nu mi-a placut inca de la inceput. Adica, chiar il credeam un personaj negativ dar cand am vazut ca il ajuta pe Harry si asa am fost super incantata si am zis ca e doar un rau de partea binelui. APOI , ma tot intrebam de ce nu e profesor de magie neagra, and finally he was one. Am fost cam surprinsa cand am vazut ce si cum are legatura cu Voldy, not cute at all Severus. Dar totusi, personajul este bestial. Trebuie sa o recunosc, e un bastard, dar unul bine construit asa ca inca imi place de el. Astept o lupta intre el si Harry in care cel din urma e castigaator [ nu am citit cartile cum am mai zis dar sper sa fie o lupta de genu asta ]. Ah si actorul e super tare, are o prestatie minunata, joaca tare bine.
Cedric Diggory, se putea sa nu zic ceva de el? Come on ! Deci mi-a placut filmul ala pentru ca .. desi a murit , a fost prea tare. Personajul era prea cool [ bine mie imi place si actorul, aka Robert Pattinson ] dar sa fiu sincera pe vremea cand am vazut acel film habar nu aveam cine e, desi imi placea. Anyhow, mi-a placut relatia pe care a avut-o cu Harry. I mean, they helped each other even though they were kind of .. enemies, for za competition. Aici se contureaza foarte bine faptul ca... well, chiar si atunci cand nu te intelegi bine cu cineva te unesti si devi prieten pentru a inlatura un rau comun.
Nu mi-a placut ca a murit Dumbledore, imi placea dar nu asta e motivul, nu imi place cum a murit. Vroiam altceva, si sa fie ceva mai glorios, but asta este. A fost trist si faptul ca a murit unchiul lui Harry, a ramas atat de singur. Momentele alea au fost upper triste, rily.

Anyhow mie imi place intreaga serie si totul, personaje actiune, everything. Nu am mentionat despre fiecare personaj in parte dar spun acum ca toate, absolut, mi-au placut. Chiar si Voldy, e prea tare. Astept cu nerabdare si ultimul film <3.



Răspunsuri în acest subiect
Harry Potter - de Ireth_Death - 01-11-2007, 09:26 PM
RE: Harry Potter - de Crazy~Tenshi - 13-07-2010, 10:25 PM
RE: Harry Potter - de Me†al. - 14-07-2010, 01:11 AM
RE: Harry Potter - de Teki - 02-10-2010, 06:17 PM
RE: Harry Potter - de DeDal N. - 02-10-2010, 09:43 PM
RE: Harry Potter - de Wolves - 06-07-2011, 01:37 AM
RE: Harry Potter - de Hannah Lily Potter. - 06-07-2011, 09:56 AM
RE: Harry Potter - de Wolves - 07-07-2011, 01:43 AM
RE: Harry Potter - de Candy_Girl_Love. - 28-08-2011, 11:23 PM
RE: Harry Potter - de Agrona - 16-12-2011, 12:20 AM
RE: Harry Potter - de βεκi - 22-12-2011, 07:52 PM
RE: Harry Potter - de Fiction - 03-09-2013, 04:29 PM
RE: Harry Potter - de Lucius Malfoy - 14-11-2013, 01:08 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)