Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Harry Potter

#11
Primul film pe care l-am vazut a fost al doilea din serie. Cred ca m-am uitat de cel putin 20 de ori la el in clasa a doua, ma uitam o data pe saptamana si tot nu ma saturam de el, eram obsedata.
Primul din serie nu mi-a placut asa de mult. Doar ca Harry era asa de sweet cand era mic, un copilas dragut. 71 Hagrid a fost extrem de simpatic si amuzant in acest film, chiar imi place de uriasul asta.
"Harry Potter si prizonierul din Azkaban" mi-a placut iarasi foarte mult. A fost mai trist pt ca si hipogriful si Sirius erau nevinovati, dar unul a fost condamnat la moarte si celalalt la o viata distrusa in inchisoare. M-am bucurat mult cand am vazut ca au zburat amandoi spre libertate. 4
"Harry Potter si Pocalul de Foc" a fost preferatul meu, dar si cel mai trist dintre toate, datorita mortii lui Cedric. Harry a suferit si el mult in acel cimitir cand Voldemort a incercat sa-l omoare, Fleur a fost ranita si speriata, iar Viktor a innebunit si i-a atacat pe ceilalti fara sa se poata controla.
Filmul cu numarul cinci nu mi-a prea placut. Nici nu imi amintesc exact ce se intampla in el, doar ca Harry il salveaza pe Dudley de dementori, o saruta pe Cho, iar Sirius este omorat la sfarsit.
Al saselea in schimb mi-a placut foarte mult, nu imi puteam lua ochii de la ecran, m-a tinut in suspans tot timpul. Harry si Ginny erau foarte sweet impreuna, orice ar fi avut Ron de comentat. Iar saracul Dumbledore si-a pierdut puterile band potiunea si a fost omorat mai incolo.
Imi plac actorii din aceste filme, toti sunt foarte potriviti cu rolurile. Daniel este exact asa cum mi l-am imaginat pe Harry atunci cand am citit cartea. Hermione este desteapta si draguta si ador prostia lui Ron, sau mai mult faptul ca e extrem de aiurit. Tom Felton e si el foarte potrivit pt rolul lui Draco, are o moaca destul de ingamfata, stie cum sa se poarte ca un baiat rasfatat.
Efectele speciale din toate filmele mi-au placut foarte mult. Si ador Hogwarts-ul. 8 E suberb, desi stiu ca nu exista. E creat pe comp, printr-o combinatie dintre Oxford si o catedrala.
Acum astept ultimul film, sau ultimele doua, ca am inteles ca va fi facut din doua parti. Am citit de mult timp ultima carte din serie si sunt chiar curioasa cum vor reusi sa puna pe ecran acest roman superb, preferatul meu din toata seria.
[Imagine: sig_reinoir.png]



Răspunsuri în acest subiect
Harry Potter - de Ireth_Death - 01-11-2007, 09:26 PM
RE: Harry Potter - de Crazy~Tenshi - 13-07-2010, 10:25 PM
RE: Harry Potter - de Me†al. - 14-07-2010, 01:11 AM
RE: Harry Potter - de Teki - 02-10-2010, 06:17 PM
RE: Harry Potter - de DeDal N. - 02-10-2010, 09:43 PM
RE: Harry Potter - de Wolves - 06-07-2011, 01:37 AM
RE: Harry Potter - de Hannah Lily Potter. - 06-07-2011, 09:56 AM
RE: Harry Potter - de Wolves - 07-07-2011, 01:43 AM
RE: Harry Potter - de Candy_Girl_Love. - 28-08-2011, 11:23 PM
RE: Harry Potter - de Agrona - 16-12-2011, 12:20 AM
RE: Harry Potter - de βεκi - 22-12-2011, 07:52 PM
RE: Harry Potter - de Fiction - 03-09-2013, 04:29 PM
RE: Harry Potter - de Lucius Malfoy - 14-11-2013, 01:08 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)