Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#8
1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare?
Hmm, impresionat ...pai cred ca "Nunta in cer" de Mircea Eliade si Brave New World de Aldous Huxley.
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a palcut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Stephenie Meyer , mi-a placut seria Twilight insa The Host nu prea m-a interesat asa tare. E draguta idea dar nu e cine stie ce.
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Oh...citesc mult cred ca in jur de 700 de pagini intr-o zii. Am citit Hp 7 intr-o zi si HP6 tot intr-o zi...si New Moon. Ma rog, destul de mult.
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt )?
Nu prea imi place sa citesc de mai multe ori decat dupa un timp mai indelungat, insa seria Twilight am citito de mai multe ori.
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati?
Numai tin minte cum se numea ! Atat de mult o urasc ..era oricum o carte pentru adolesceti foarte bolnava O_o
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Rem de Mircea Cartarescu
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Seria HP, Seria Twilight, Colectia mea Shakespeare originale :X si seria Hercule Poirot.
8) Cate carti cititi in medie, pe an?
Hmm, nu stiu. Depinde si de scoala ...cred ca in jur de 20.
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii??
Librarie, nu prea ma duc la biblioteca.
10) Primul roman citit ? SI, in cat timp l-ati citit ^.^...
Hmm....prima parte din Harry Potter, cred ca in vreo 2 saptamanii.
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns ...
^^
[Imagine: amesiggie.jpg]

The bitterest feudes are always labours of love

[Imagine: itachisig2al4.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.632 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.660 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)