Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti

#1
Pai din moment ce se pare ca ... eu am deschis acest topic ( desi nu am facut - o 21 )

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns

So ...

1) Care este cartea care te-am impresionat cel mai tare ?
Cronicile Lumii Pamantene de Licia Troisi si Gazda de Stephenie Meyer . Amandoua m-au impresionat prin modul cum a fost prezentata povestea , au fost extraordinare . Am iubit personajele 8 .

2) Exista vreun autor care a scris o carte ce ti-a placut foarte mult, dar care celalte carti de-ale lui te-au lasat rece?
Pai pur si simplu ador Gazda de Stephnie Meyer insa Seria Amurg m-a dezamagit total ...

3) Cate pagini ati citit cel mai mult intr-o zi si din ce carte/carti?
Pai , nu imi aduc aminte cate pagini am citit din Eclipsa de Stephenie Meyer , dar reusiem intr-o zi sa trec de jumatate ...

4) Ce carti ai putea sa citesti la nesfarsit ( bine nu chiar, hai sa zicem de cel putin sase ori ) fara sa te plictisesti? Ce carti ati citit de atatea ori ( daca sunt ) ?
Gazda de Stephnie Meyer si Accidentul de Mihail Sabastian .

5) Care este cartea pe care o urati din suflet si numai gandindu-va la ea va stresati ?
Doamne ... urasc Trei pe doua biciclete de Jerome K . Jerome ... pur si simplu nu am inteles nimic din acea carte .

6) Ce carte v-a palcut, dar nu ati mai vrea s-o cititi?
Harry Potter de J . K Rowling ... Mi-a fost de ajuns sa o citesc odata ...

7) Daca ati avea in biblioteca toate cartile din lume, si aceasta ar lua foc, ce carti ati salva?
Pai , toate cartile din genul fantasy pe care le am , toate creatiile lui I . L . Caragiale si desigur Cismigiu & Comp .

8) Cate carti cititi in medie, pe an ?
Pai , cred ca am citit cam vreo douazaci de carti din mai pana acum ... habar nu am , probabil cat pot .

9) Biblioteca sau librarie? Care mai mult si care mai putin? Saau... biblioteca bunicii?
Aleg libraria si biblioateca de acasa ^_^" ... Ma duc destul de des la librarie si imi petrec acolo cam o ora , pana aleg o carte sau doua ...

10) Primul roman citit ? SI , in cat timp l-ati citit ^.^...
Eragon de Cristopher Paollini ... Pai , mi-a luat cam patru zile , pentru ca mama mi-a interzis sa citesc pe vremea aceea , din cauza scoli >.<

11) no idea... las ca v-a fost de-ajuns
XDXD



Răspunsuri în acest subiect
11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Elusive wolf - 31-07-2009, 07:52 PM
RE: 11 (o.O) intrebari iubitorilor de carti - de Katomika - 05-05-2013, 07:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Top 3 carti favorite white angel 86 59.110 02-02-2014, 09:39 AM
Ultimul răspuns: tattva
  Ce carti NU ati recomanda? CyBeR 4 4.529 11-12-2012, 02:47 AM
Ultimul răspuns: Lia


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)