Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Amv-ul cel mai bun
Amy
89.47%
17 89.47%
fleet
10.53%
2 10.53%
Total 19 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Duel: Amy vs fleeting ray

#3
Ok...am zis sa si comentez alegerea facuta ptr k vrea si amy critica si ptr k asa ar fi corect.

Amy :

Cand am vazut animeul pe care ai facut am inghetat..initial i was like..'omg..not another burichu amv'...dar deh..ai luat ce ti-e la indemana prin calc....si trebuie sa zic..-.-..nu imi imaginam sa iasa asa.....habar n-aveam dar melodia se potriveste prea smecher cu bleach -.- [ is it ichigo? ]
ok...ce mi-a placut: nu ai folosit nimic sofisticat...fade-uri..si tranzitii spre negru si spre lumina...cele din urma au facut si un beat sync destul de smecher..tranzitiile intre scene s-au facut bn...si trebuie sa recunosc ca pana la minutul 2 ,cam asa, atat beat sync-ul si uneori si lyric sync-ul ti-au iesit chiar f bine.
acum ce nu mi-a placut:...well..cam tot de la minutul 2 in colo..de ce?...nu am vazut de multa vreme ep alea bleach cand se batea cu byakuya insa park restul de 2 minute au fost doar o scena mare..n-am mai simtit beat-ul cum l-am simtit in prima jumatate a amv-ului.....

tip: alternanta mai mare a scenelor [ dar deja stii asta..ca doar esti pro] ...la sunetele de chitara mergeau mai multe scene de lupta..nu ceva static...si ar fi fost smecher sa fi continuat cu acele fade-uri in dark si light [ nu ma omora..n-am stat sa invat denumirile efectelor pe de rost..24 ] dadeau un beat mijto

Fleet: [ she's so gonna hate me after this xD ]

oh boy.....movie maker...double 'oh boy'..mah..o sa fac abstractie ca e DearS..nu l-am vazut...[ dupa cum se arata nici nu cred c-o sa-l vad..copie dupe chobits..]
Well..evident..cea mai mare problema aici a fost movie maker-ul...*sigh*..incapacitatea de a taia subtitrarile alea.....
Nu ai beat sync..no lyric sync....ai folosit efectele cam prea mult dar cam fara rezultat...am observat acele fade-uri..cumva pot insinua ca ai incercat sa scapi de subburi prin acele fadeuri?..daca da..apreciez incercarea 4

Well..acum..nu stiu in ce conditii ai lucrat...probabil fie n-ai avut timp..sau poate inspiratie..[ i know it really well ] ....poate ti s-a stricat programul..adik pot fi multe explicatii...dar apreciind ce este de fata.......votul meu goes to amy.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess



Răspunsuri în acest subiect
Duel: Amy vs fleeting ray - de hikari marina - 15-07-2009, 08:36 PM
RE: Duel: Amy vs fleeting ray - de Amy8D - 23-07-2009, 06:22 PM
RE: Duel: Amy vs fleeting ray - de Shojo Queen - 24-07-2009, 11:55 AM
RE: Duel: Amy vs fleeting ray - de Amy8D - 24-07-2009, 12:15 PM
RE: Duel: Amy vs fleeting ray - de Amy8D - 24-07-2009, 08:25 PM
RE: Duel: Amy vs fleeting ray - de hikari marina - 25-07-2009, 01:10 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)