Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu te baza pe incredere!

#32
Vico a luat revista de pe jos si a inceput sa citeasca in gand, insa roscatul i-a spus sa citeasca cu voce tare.
- Miracolul s-a intamplat! Frumoasa Alexia Uchiha e inca una care a cazut la picioarele partenerului ei, Juan David Bracamontes. Se pare ca cei doi nu isi ascund deloc relatia si pozele o dovedesc. Daca relatia lor tine, ar putea deveni cuplul cel mai popular. Chiar esti un nemernic Juan David! De ce nu intelegi ca verisoara mea nu se va indragosti niciodata de tine?
- Si pe cine sa iubeasca? Pe unul ca Ryan? Care la prima abatare si daca cineva o saruta pe obraz pe iubita lui se desparte de ea. Acum Alexia e exact in terenul meu. Nu s-ar mai impaca cu Ryan, oricat de mult l-ar iubi! Asa ca in curand vom fi rude.
Blonda a dezaprobat din cap si l-a privit pe Ryan. Acesta isi tinea capul in jos si privea podeaua. Fata a trecut pe langa el si i-a soptit ca e un fraier, apoi s-a intors in clasa. Clopotelul a sunat, iar elevii s-au asezat in banci si isi asteptau profesorii. Alexia si Vico aveau ora de geografie, iar Alex engleza. In clasa fetelor si-a facut aparitia Kakashi, care i-a anuntat ca sunt obligati sa mearga, maine intr-o excursie de 3 zile la munte, impreuna cu clasa lui. Unii au inceput sa tipe si sa se bucure, pe cand altii "nu mai puteau de fericire". Profesorul s-a dus in clasa lui si le-a dat si elevilor lui vestea. Orele au trecut pe nesimtite, iar copii erau pregatiti sa plece acasa. Inainte sa ajunga la masina, rozalia a fost asaltata de multimea de reporteri care ii punea diferite intrebari. Fata incerca sa scape de ei, insa roscatul i s-a alatura si a inceput sa le dea mai multe detalii jurnalistilor.
- Este adevarat ca sunteti un cuplu? De cat timp sunteti impreuna?
- Nu este treaba voastra si in plus nu aveti copii de care sa va ocupati? li se adresa rozalia
- Deci negati idila dumneavoastra cu Juan David, domnisoara Uchiha?
Fata nu a avut cum sa raspunda, deoarece roscatul i-a cuprins buzele intr-un sarut apasat. Si-a pus mainile pe talia fetei, apropiind-o mai mult de el, in timp ce erau fotografiati non-stop. Intr-un final adolescenta a rupt sarutul si s-a urcat in masina fratelui ei, plecand spre casa. Juan David zambea usor si fara a mai vorbi cu vreun jurnalist, baiatul s-a urcat in masina si a plecat acasa.
Ajunsi la vila, cei trei au observat ca parintii lor s-au intors din calatorie. Au intrat pe usa, iar rozalia a sarit in bratele tatalui ei, in timp ce blonda si brunetul isi imbratisau mamele.
- Tati ce ma bucur ca esti acasa! Da nu trebuia sa stai o saptamana? spuse fata, desprinzandu-se de tatal ei si lasandu-si fratele sa il imbratiseze.
- Ba da, dar am rezolvat lucrurile mai repede.
Sakura a vrut sa isi imbratiseze fiica, insa rozalia s-a apropiat de matusa ei si a imbratisat-o puternic. Sasuke si Alexandro au observat reactia Alexiei si au dezaprobat din cap. Brunetul s-a apropiat de sora lui si a luat-o de mana, scuzandu-se de la ceilalti si plecand cu rozalia in gradina. S-a asezat pe leaganul de langa trandafiri si au inceput sa discute.
- Alexia nu crezi ca ar trebui sa fii mai blanda cu mama? Ea nu face altceva decat sa se apropie de tine si tu o respingi.
- E cam tarziu pentru o apropiere intre noi doi. Alex, tu nu intelegi cum ma simt eu. Mereu i-ai avut pe mama si pe tata langa tine, pe cand eu l-am avut pe tata, pe Vico si pe bunici. Nu am avut niciodata o mama! Nu am simtit ca am una. Nu am avut cui sa ii povestesc secretele mele, trairile mele, sentimentele mele. Uite ce e! E prima oara cand ne intelegem bine si nu ne certam. Hai sa nu stricam momentul asta, bine?
Baiatul a aprobat din cap si a imbratisat-o pe adolescenta, sarutand-o pe frunte. Cei doi s-au reintors in casa, unde Sasuke s-a apropiat de adolescentii. I-a luat pe amandoi in birou, unde era si mama lor. Alex si-a asezat sora pe scaun si a ramas in picioare in spatele ei.
- Ce s-a intamplat tata? De ce suntem doar noi patru aici?
- Am rugat-o pe verisoara voastra sa imi spuna ce s-a intamplat cat am fost plecati. Si am primit un telefon de la o persoana straina. Mi-a spus ca erai dispus sa iti vinzi sora, fiule!
Cei doi adolescenti au ramas surprinsi. Persoana misterioasa l-au sunat si pe Sasuke? De ce? Cine era si ce urmarea?
- Cred ca e timpul sa aflati adevarul! Acum 18 eu o iubea, mai bine spus aveam o obsesie pentru matusa voastra, Ino! Mama voastra a fost doar o servitoare in casa asta, iar in noaptea petrecerii de logodna, am violat-o pe mama voastra. In acel timp fratele meu era indragostit de Sakura. A doua zi dupa petrecere, bunicii voastre i s-a inscenat moartea, de catre cea mai buna prietena a ei, Sabina. Cu o zi inainte de inmormantare, mama voastra si unchiul vostru au fugit in Mexic, s-au casatorit si au locuit in casa unde locuiesc acuma parintii mei. In urma violului, Sakura a ramas insarcinata cu tine, Alex. Itachi ti-a dat numele sau, iar dupa doi ani, s-au intors amandoi aici, impreuna cu mama voastra. Cand s-au intors, eu eram casatorit cu Ino, iar tata cu Sabina. Mama voastra a descoperit ca Sabina a incercat sa o omoare pe mama si practic a dat-o afara pe Sabina din viata noastra. Cateva zile mai tarziu am aflat ca esti fiul meu, Alex si am facut totul pentru a te recupera. Fara sa imi dau seama m-am indragostit de Sakura si Itachi de Ino. Am divortat si am decis ca fiecare din nou sa o ia pe drumul lui. Eu am ramas cu sotia mea, iar fratele meu cu matusa voastra. Dar nu toate erau roz, atunci! Dupa ce am divortat, am plecat cu mama voastra intr-un loc, iar cand ne-am intors acasa am avut parte de un cosmar. Sabina te-a rapit pe tine Alex si cand am fost sa te eliberam, ne-a marturisit ca e mama Sakurei si ca isi dorea din tot sufletul sa ne faca rau. Politia a prins-o si a condamnat-o la 18 de inchisoare si de atunci nu am mai auzit de ea. Apoi te-ai nascut tu Alexia si Victoria si am fost fericiti.
- Nu toti ati fost fericiti! Uite tata nu inteleg de ce ne-ai spus trecutul tau si al sotiei tale, insa daca ai facut-o ca sa ma impac cu Sakura, te inseli! Nu ma intereseaza prin ce a trecut, nu-mi pasa ca mama ei e o criminala si nu ma intereseaza atata timp cat nu a stiu sa fie mama. Ar trebui fratelui meu sa ii fi spus totul, nu mie! Acum daca ma scuzati, vreau sa vorbesc cu bunicul Fugaku.
Rozalia s-a ridicat de pe scaun si a parasit incaperea. S-a dus in camera ei si si-a sunat bunicul. I-a spus ca peste doua saptamani sa ii trimita un bilet pentru Mexic, deoarece se intorcea acasa. Dupa o scurta convorbire, fata a inchis telefonul si s-a trantit in pat. In minte ii rasunau mereu cateva cuvinte, din povestea tatalui ei. <<Mama voastra a fost doar o servitoare in casa asta>>



Răspunsuri în acest subiect
Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 13-07-2009, 06:35 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de SoUl EaTeR - 13-07-2009, 06:57 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 13-07-2009, 07:50 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de D@n@ - 13-07-2009, 08:00 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 13-07-2009, 09:20 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 13-07-2009, 09:30 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de SoUl EaTeR - 13-07-2009, 09:36 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 18-07-2009, 03:44 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Marty:X - 21-07-2009, 01:47 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 20-07-2009, 06:26 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 23-07-2009, 02:03 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Marty:X - 23-07-2009, 02:57 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Summer - 24-07-2009, 02:22 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 27-07-2009, 07:32 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Eve. - 27-07-2009, 09:44 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 29-07-2009, 07:02 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 16-09-2009, 05:02 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 17-09-2009, 06:36 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 19-09-2009, 04:25 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 23-09-2009, 05:51 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 26-09-2009, 06:58 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 30-09-2009, 02:32 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 02-10-2009, 04:49 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 24-10-2009, 09:13 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Minnie - 24-10-2009, 10:45 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 29-10-2009, 08:24 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Minnie - 29-10-2009, 10:42 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 07-11-2009, 06:22 PM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de &quot;~Setsuna~Noelle~&quot; - 09-11-2009, 01:32 AM
RE: [naruto]Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 15-11-2009, 01:15 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 05-12-2009, 05:32 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Alexi - 15-12-2009, 01:43 PM
RE: Nu te baza pe incredere! - de Khonsu - 15-12-2009, 01:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Am incredere in tine ! Redhead Rules 3 4.812 09-09-2008, 11:13 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)